TOSKÁNSKO

zájezd EUROCYKL Malebná krajina se štíhlými cypřiši, oblými kopečky a starými městečky nás bude provázet každým výletem. Projedeme vinohrady, olivovými háji, kaštanovými lesy. Odpočívat budeme také v termálních lázních s příjemně teplou vodou. Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristickou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Spatříme malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

PROGRAM

1. den: odjezd z Ostravy v nočních hodinách, průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta do Itálie. Večer dojezd na ubytování v hotelu v severní Itálii.
2. den: snídaně v hotelu. Cesta Itálií. Odpoledne návštěva malebného toskánského městečka Pienza. K večeru dojezd do místa pobytu. Ubytování. Večeře.
3. – 8. den: výlety na kolech vnitrozemím jižního Toskánska s podporou autobusu. Poznáme historická městečka na skalních útesech - jako Pitigliano a Sorano z dob dávné civilizace Etrusků. Pojedeme po šikovně zvolených trasách malebnými krajinnými zákoutími přes zapomenuté vesničky v okolí mohutného sopečného kuželu hory Monte Amiata. Z vrcholu vyhaslé sopky se nám otevře kouzelný pohled na velkou část Toskánska. Navštívíme městečka se zachovalými středověkými jádry s uzoučkými uličkami, kde jako by se před staletími zastavil čas. Během výletů pojedeme často mezi vinohrady, okolo hradů, cypřišovými alejemi – malebnou krajinou Toskánska. Jeden výlet nás zavede k jezeru Lago di Bolsena. K odpočinku využijeme i termální prameny vyvěrající v této oblasti, ať už přírodní kaskády Saturnia nebo další klasické termální lázně. Prohlédneme si také staré římské lázně Bagno Vignoni. Polopenze.
9. den: snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR. Příjezd do Plzně v pozdních večerních hodinách.
10. den: příjezd do Ostravy v ranních hodinách.

Termín: 5.6. - 14.6.2018
Cena: 17400 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 1x v tranzitním hotelu řetězcového typu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením v severní Itálii (cestou do Toskánska). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou v tranzitním hotelu 700 Kč/noc. 7x v rodinném hotelu v 1 a 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu bazén. 1lůžkový pokoj v pobytovém místě bez příplatku.

Stravování: 1x snídaně v hotelu (cestou do Toskánska). 7x italská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 4 chody.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Trasy výletů jsou vedeny dílem po úbočí hory Monte Amiata, dílem v pahorkatině kolem ní po málo frekventovaných vedlejších silničkách s asfaltovým povrchem. Přestože využíváme faktu, že jsme ubytováni v městečku na úbočí hory, a tedy trasy vedou často spíše z kopce, i opravdový cykloturista si přijde na své ve zvlněné a členité toskánské krajině. Klima je s výjimkou nejvyšších poloh výrazně teplejší než ve střední Evropě.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL