PTUJ - TERMÁLY

zájezd EUROCYKL
Ve Slovinsku v údolí řeky Drávy leží historicky zajímavá města - architektonický klenot Ptuj a středověký Maribor. U nejstaršího slovinského města Ptuj se nalézají stejnojmenné termální lázně s příjemně teplou vodou, ve kterých si budeme moci odpočinout. Pod Ptujským hradem lákají k procházce uličky a náměstí lemované historicky atraktivními stavbami – městská věž, kláštery, kostel, divadlo i památníky. Během výletů na kole údolími v pohořích Haloze, Kozjak a Gorice pojedeme po kroutících se silničkách okolo vinic, hradů i zámků. Tato část Slovinska nabízí cykloturistům zajímavé výlety na kolech a po nich koupání v termálech.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – odjezd v ranních hodinách z ČR (Ostrava cca v 8:00, Plzeň cca v 6:30). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.
2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v okolí termálních lázní Ptuj u stejnojmenného města, kterému dominuje Ptujský zámek. Jeden z výletů nás zavede do pohoří Kozjak, svažujícímu se k řece Drávě. Z Rakouska zamíříme do středověkého Mariboru, kde roste nejstarší vinná réva na světě, která stále rodí. Pojedeme po silničce, která mezi vinohrady vytváří tvar srdce, a zastavíme se na vyhlídce, odkud se nám tento jedinečný pohled otevře. V sedle kola budeme šlapat podél toku řeky Drávy. Údolím v pohoří Haloze pojedeme okolo barokního zámku Štatenberg a poutního místa Ptujska Gora. Po výletech si budeme moci každý den odpočinout v termálních lázních. Polopenze.
6. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do Ostravy nebo do Plzně ve večerních hodinách.

Termín: 08.05. - 13.05. 2020
Cena: 15 200 Kč
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno


Cena zahrnuje:

Ubytování 5x v ****hotelu u areálu termálních lázní ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2500 Kč /osoba /pobyt. V hotelu krytý termální bazén. V ceně 2 vstupy denně do sousedního termálního parku s bazény a saunou. Další wellness služby za poplatek.

Stravování 5x slovinská polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program po trasách 25 – 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály.Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Výlety na kole vedou v údolí řeky Drávy a jejich přítoků a také zvlněným terénem v okolí. Trasy po vedlejších silnicích jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Počasí bývá obvykle teplejší než u nás, ale je nutno počítat i s občasnými dešťovými přeháňkami. Příjemná je možnost každodenní relaxace v termálních lázních.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN