LAGO DI GARDA

zájezd EUROCYKL K návštěvě nás zve krásná krajina s příjemným středomořským klimatem, v jejímž centru leží největší severoitalské jezero Lago di Garda, obklopené svahy stříbřitých olivovníků, sady ovocných stromů, vinohrady, malebnými vesničkami i městečky se středověkými hrady. U jezera hojně rostou díky teplému klimatu palmy a další typické středomořské rostliny. Během výletů na kole se otevírají kouzelné pohledy na vrcholky okolních hor. Odpočinout si lze na plážích jezera Lago di Garda nebo u dalších četných menších jezer. Za ochutnání určitě stojí zdejší vynikající vyhlášená vína.

PROGRAM

1. den ITA119 v ranních hodinách odjezd z Prahy (cca v 6:00), ITA219 v nočních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 0:15), Brno v brzkých ranních hodinách. Praha v ranních hodinách. ITA319 v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 3:00), Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Itálie. K večeru dojezd do místa ubytování u jezera Lago di Garda. Ubytování. Večeře.
2. – 6. den výlety na kolech s podporou autobusu v okolí jezera Lago di Garda. Projedeme pohoří Monte Baldo, na jehož úbočí, jakoby přilepeném ke skalnímu útesu, se nalézá jedinečné poutní místo Madonna della Corona. Během cesty úbočím Monte Baldo se nám otevře jedinečný pohled na hladinu jezera Garda, ležícího právě pod tímto pohořím. Navštívíme i jezera Lago di Cavedine a Toblino, na jehož břehu stojí stejnojmenný hrad. K posezení bude lákat Arco s náměstíčkem, nad kterým se na skále tyčí hrad Castello di Arco. Na severním břehu jezera leží známé letovisko Riva del Garda, kde je příjemné odpočívat na některé z pláží a kochat se pohledem na okolní skalnaté vrcholky. Navštívíme také oblast Trentina s údolím řeky Adige plné vinohradů a ovocných sadů a nevynecháme ani vinařskou oblast u obce Tramín blízko jezra Kalterer See. Projedeme i historickým městem Trento. Najdeme si dostatek času na koupání v jezeře nebo na odpočinek u jeho břehů. Polopenze.
7. den snídaně. Ráno odjezd do ČR. Večer příjezd do ČR. ITA119 Plzeň v pozdních večerních hodinách. Praha okolo půlnoci. ITA219 Plzeň v pozdních večerních hodinách, Praha okolo půlnoci, 8.den Brno v nočních hodinách, Ostrava v brzkých ranních hodinách. ITA319 Brno v pozdních večerních hodinách. 8. den Ostrava po půlnoci.

Termín: 1.7. - 7.7.2019
Cena: 16200 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování 6x v turistickém penzionu nedaleko jezera ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U penzionu bazén. Sleva 600 Kč/osoba/pobyt za ubytování ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením umístěným na chodbě vedle pokoje (k dispozici pouze ubytovaným v tomto pokoji). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1700 Kč/osoba/pobyt.

Stravování 6x italská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice Praha – Plzeň

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Ačkoliv je to kraj vyhlášený trasami pro bikery, my se i zde důsledně držíme zásady, že naše zájezdy jsou určeny především cykloturistům. Tomu odpovídají i zvolené trasy výletů, které vedou po silnicích a cyklostezkách s většinou asfaltovým povrchem. Klima je tady výrazně teplejší než u nás, ale přítomnost nedalekých Alp může být občas znát.

Přečtěte si, prosím, Informace k zájezdu , Všeobecné informace a Smluvní podmínky.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN