POLOOSTROV ISTRIE

zájezd EUROCYKL Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

PROGRAM

1. den: odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, z Plzně v nočních hodinách. Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře.
2. – 7. den: výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan a Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Spatříme i historické město Poreč se spletí původních uliček. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Díky cyklotrase vedoucí po zrušené železnici poznáme i slovinské pobřeží s historickými městy Koper, Izola a turistickou perlu – město Piran s jedinečným panoramatem, kterému dominuje štíhlá zvonice. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.
8. den: snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Ostravy nebo Plzně v pozdních večerních hodinách.

Termín: 16.6. - 23.6.2018
Cena: 17900 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu venkovní bazén (vnitřní bazén za poplatek). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1700 Kč/osoba/pobyt.

Stravování: 7x chorvatská polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů, včetně neomezeného množství nápojů (pivo, víno, nealko nápoje) podávaných k večeři.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů 25–55 km. Výlet autobusem do historických měst Pula a Rovinj. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Trasy výletů na kole na hornatém poloostrově vedou po místních asfaltových silnicích často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Některé trasy vedou po zrušené železnici většinou s asfaltovým povrchem. Části bez asfaltu je možno objet po silnici. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s mo žností dešťových srážek.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL