PROVENCE

zájezd EUROCYKL Kraj posetý květy, vzduch naplněný jejich vůní a zářivé slunce nad hlavou. Tak to je Provence na přelomu jara a léta. Provence je nádherná vždy, ale na jaře je nepřekonatelná. Je málo tak krásných krajů a jezdit po jeho venkovských silničkách patří k vrcholným zážitkům cykloturisty. Stejně jako rozkvetlá příroda nás okouzlí provensálské vesničky a městečka často přilepená na temena kopců. Přičteme-li k tomu relaxaci v bazénu, je dojem nezapomenutelný.

PROGRAM

1. den: odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, Brno v ranních hodinách. Průjezd zbývajícími nástupními místy, cesta Německem. Večer ubytování v hotelu ve Francii.
2. den: snídaně. Cesta Francií, odpoledne dojezd do místa pobytu v Provence. Ubytování v bungalovech. Seznamovací výlet na kolech po okolí. Večeře.
3. – 8. den: výlety na kolech po Provence. Zavítáme při nich mimo jiné ke kaňonu řeky Ardeche a projedeme se po jeho okraji. Na jeho konci budeme obdivovat přírodní unikát Pont d´Arc, skalní oblouk vytvořený řekou. U řeky Gardon nás přivítá div antického stavitelství, římský akvadukt Pont du Gard. Poznáme řadu pitoreskních městeček a vesniček Uzes, St. Victor, Castillion. Ve volném dni navštívíme papežský Avignon a prohlédneme si jeho zachovalé středověké jádro. Zajedeme na výlet do Châteauneuf du Pape ochutnat proslavené víno a v Orange uvidíme starodávné římské divadlo. Na kolech vyjedeme ke zřícenině hradu Les Baux a k jeho malebnému podhradí, projdeme se po Arles, městě řady památek a zajímavostí, v němž žil a vytvořil největší množství svých slavných obrazů malíř Vincent van Gogh. V rozmanité a barevné krajině si prohlédneme lom na okrovou hlínu v Roussillionu a vývěr řeky Sorgue v romantickém zákoutí, v němž tvořil básník Petrarca své sonety Lauře. Večeře.
9. den: ráno odjezd z Provence. K večeru příjezd do hotelu na předměstí Štrasburku. Ubytování.
10. den: snídaně. Cesta Německem. V odpoledních hodinách příjezd do ČR, v pozdních večerních hodinách dojezd do Ostravy.

Termín: 8.6. - 17.6.2018
Cena: 19900 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 2x v v tranzitním hotelu řetězcového typu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Provence a zpět). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč/osoba/ 2 noci. 7x na jednom místě v klidném areálu ve zděných bungalovech obsazených 2 nebo 3 osobami. Každý bungalov má jednoduché vybavení, patrovou postel v samostatné ložnici a dvoulůžko v průchozí obytné místnosti, dále kuchyň s ledničkou, plynovým sporákem a nádobím na vaření a stolování, WC s koupelnou, venkovní krb. Sleva za bungalov obsazený 4 osobami 2000 Kč/osoba/pobyt. Příplatek za obsazení bungalovu jednou osobou 4500 Kč/osoba/ 7 nocí. V areálu ubytování je bazén a tenisový kurt.

Stravování: 2x snídaně v hotelu (cestou do Provence a zpět). 7x francouzská večeře v restauraci, servírovaná, 3 chody. Ostatní stravování je ve vlastní režii s možností vaření v bungalovech.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Trasy výletů vedou většinou po málo frekventovaných asfaltových venkovských silničkách částečně rovinatou, částečně kopcovitou krajinou dolní části Provence po obou stranách řeky Rhôny a jsou určeny pro běžné cykloturisty (viz Nejčastější dotazy). Nezajíždíme do horských oblastí Horní Provence. Počasí v termínu našich zájezdů bývá zpravidla teplejší než u nás. Mohou se vyskytnout i horké dny stejně jako chladnější se severním větrem. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Přečtěte si, prosím, Smluvní podmínky a Všeobecné informace.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL