OSTROV KORČULA

zájezd EUROCYKL Kromě pláží u blankytně modrého moře nabízí Korčula také krásné trasy na kole. Pojedeme přes malebné vesničky v horách nebo kouzelné přístavy u moře. Ze silniček vedoucích vinicemi, ale také borovými lesy, se otevírají nádherné výhledy na samotný ostrov Korčula, okolní moře i sousední ostrovy. Během výletů poznáme rozmanité pláže, které nás budou lákat k odpočinku a ke koupání v Jadranu. Přidáme-li k tomu ještě příjemný hotel v klidné zátoce na okraji rybářské vesničky a skvělou stravu, stává se představa skutečné pohody na Korčule dokonalou.

PROGRAM

1. den v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 5:30) nebo Plzně (cca v 3:00). Průjezd nástupními místy. V ranních hodinách Brno. Večer dojezd na tranzitní ubytování v Chorvatsku v severní Dalmácii.
2. den snídaně. Cesta autobusem a trajektem na ostrov Korčula. Odpoledne příjezd do místa pobytu. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.
3. – 8. den výlety na kole po ostrově Korčula s podporou autobusu. Během jednotlivých výletů navštívíme romantické přístavy Prižba, Prigradica, Račišce, Zavalatica, které nás budou lákat ke koupání na plážích i k posezení v hospůdkách. Nevynecháme ani největší přístav na Korčule – Vela Luku ukrytou v zálivu. Jeden z výletů na kole nás zavede do opevněného města Korčula, údajného rodiště cestovatele Marka Pola. Poznáme vnitrozemské vesničky Blato s lipovou alejí anebo známé vinařské obce Smokvica a Čara. Jeden den věnujeme návštěvě Dubrovníku, kde se projdeme uličkami starého města a popřípadě ještě po mohutných hradbách obklopujících celé staré město. Polopenze.
9. den snídaně. Cesta autobusem a trajektem do místa tranzitního ubytování v severní Dalmácii.
10. den snídaně. Cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách. Následná cesta do Ostravy nebo Plzně.

Termín: 24.5. - 2.6.2019
Cena: 19500 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování 2x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korčulu a zpět). 7x v ****hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Orientace pokojů na mořskou stranu. U hotelu bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2600 Kč / osoba / 9 nocí.

Stravování 2x snídaně v hotelu (cestou na Korčulu a zpět) 7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty na ostrov Korčula a zpět.

A další Připravený denní program výletů po trasách 25–50 km. Výlet autobusem do Dubrovníku. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice Ostrava – Olomouc – Brno Nástupní místa na 2.trase u dálnice Plzeň – Praha – Brno

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Většinou málo frekventované asfaltové silničky prokládané úseky bez asfaltu a menší kilometráž, než je tomu u většiny našich zájezdů. To je charakteristika tras výletů zájezdu na Korčulu, aniž by to ale bylo možno nějak kvantifikovat. Jinak řečeno, příjemné ježdění v příjemném klimatu, ovšem z pohledu cykloturisty, protože ani zde nechybějí na trasách kopce.

Přečtěte si, prosím, Informace k zájezdu , Všeobecné informace a Smluvní podmínky.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN