LUNGAU

zájezd EUROCYKL Oblast horského údolí Lungau se ukrývá na jižní straně Alp a honosí se největším počtem slunečných dní v Rakousku, a proto se mu říká Slunečné údolí. Projedeme okolo potoků i říček a několika romantickými údolími, která paprskovitě vybíhají z hlavního údolí. Otevřou se nám kouzelné pohledy na alpské velikány dekorované na úpatích zelenými alpskými loukami. Spatříme středověké hrady, selské statky i salaše. Klidná a romantická příroda často prosvícená sluncem působí v tomto koutu Rakouska jako balzám na duši.

PROGRAM

1. den: ranní odjezd z ČR. Průjezd nástupními místy ČR. Večer příjezd na ubytování v údolí Lungau v Nízkých Taurech. Večeře.
2. – 5. den: výlety na kole s podporou autobusu v horském údolí Lungau, ze kterého paprskovitě vybíhá dalších patnáct údolí. V sedle kola poznáme nejromantičtější z nich - Weisspriach, Murtal, Riedingtal. Navštívíme horské jezero Prebersee, čarodějný zámek Moosham i mohutný hrad Mauterndorf. Spatříme malebná zákoutí vybraných údolí: louky, pastviny, lesy, salaše, potoky nebo vrcholky Alp na obzoru. Výlety nás zavedou na začátek Murské cyklostezky. Možnost pěšího výletu k pramenům řeky Mur. Budeme mít i čas se vykoupat a odpočinout si v některém z koupališť ležících v údolí Lungau, které se pyšní největším počtem slunečných dnů v Rakousku. Polopenze.
6. den: snídaně. Dopolední výlet na kole. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Termín: 7.8. - 12.8.2018
Cena: 11800 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 5x v pěkném rodinném hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800 Kč/osoba/pobyt.

Stravování: 5x rakouská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno

Nástupní místa na trase: Plzeň – Praha – Tábor – České Budějovice

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Zájezd má centrum v údolí alpské řeky Mur, odkud trasy výletů vedou nahoru a dolů bočními údolími podél horských potoků a říček po cestách s asfaltovým, ale i neasfaltovým povrchem. Trasy plánovaných výletů odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Nad rámec je možné rozšíření o výjezdy do vyšších poloh. Ačkoliv tomu tak nemusí být, je tato oblast nazývána Slunečné údolí.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL