INNSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd EUROCYKL Tyrolsku se často přezdívá země hor, protože leží v srdci Alp. Během zájezdu do Tyrolska poznáme údolí řeky Inn s malebnými historickými městečky Hall, Rattenberg i s historickým městem Innsbruck. Pojedeme také bočními údolími klesajícími k Innu od alpských velikánů s ledovci přes zelené pastviny i horské upravené vesničky. Často se budeme kochat pohledem na panorama alpských štítů táhnoucích se v dlouhých hřebenech podél tras připravených výletů. Ubytováni budeme v příjemném rodinném hotelu na úbočí stráně zvedající se od řeky Inn.

PROGRAM

1. den: odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Průjezd zbývajícími nástupními místy. Večer příjezd na ubytování v Rakousku nad údolím Innu. Večeře.
2. – 6. den: výlety na kole rakouskou částí Innské cyklostezky lemované Alpami vedoucí přes historická městečka v údolí Innu. U Wattens se zastavíme v Křišťálových světech – netradičním muzeu křišťálu, které střeží mohutný obr. Navštívíme historické a olympijské město Innsbruck, kde uvidíme zářící pozlacenou střechu domu Goldenes Dachl. Čeká nás příjemné klesání alpským údolím s výhledem na ledovec Stubai a také výlet u jezera Achensee, které láká při příznivém počasí ke koupání. Zavítáme i do údolí Zillertal, které se v zimě stává populárním lyžařským rakouským centrem, ale v létě nabízí cykloturistům jízdu po cyklostezce vedoucí přes jednotlivá střediska. Ubytování v hotelu na jednom místě. Polopenze.
7. den: snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Rakouskem a Německem. Odpoledne příjezd do Plzně. V pozdních večerních hodinách dojezd do Ostravy.

Termín: 17.8. - 23.8.2018
Cena: 14800 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 6x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1600 Kč/osoba/pobyt.

Stravování: 6x polopenze v hotelu. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Trasy výletů vedou podhůřím Alp nejčastěji údolími v povodí řeky Inn a zvládne je běžný cykloturista. Na trasách převažuje asfaltový povrch. Přestože se jedná o alpskou oblast nemá počasí vysokohorský charakter.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL