POLOOSTROV ISTRIE

zájezd EUROCYKL
Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – v brzkých ranních hodinách odjezd z Plzně (cca v 3:30) nebo z Ostravy (cca v 5:00). Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře.
2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan a Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Zavítáme i do historického města Poreč ležícího na poloostrově se starou původní římskou ulicí Decumanus lemovanou obchůdky a v boční ulici ukrytou jedinečnou Eufraziovou bazilikou z byzantské doby. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.
8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Plzně nebo Ostravy.

Termín: 13.06. - 20.06. 2020
Cena: 18 900 Kč
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno


Cena zahrnuje:

Ubytování 7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000Kč /osoba /pobyt.

Stravování 7x chorvatská polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů 25–55 km. Výlet autobusem do historických měst Pula a Rovinj. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů na kole na Istrijském poloostrově vedou po místních většinou asfaltových silnicích a cestách, často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN