JEZERA SOLNÉ KOMORY

zájezd EUROCYKL Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odrazy na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka s historickými jádry, která nás budou lákat k příjemnému posezení – třeba u kávy a jablečného štrúdlu se šlehačkou. K Solné komoře také patří kvetoucí muškáty zavěšené pod okny domů. Pojedeme cyklostezkami nebo vedlejšími silničkami podél jezer a řek, okolo soutěsek, zelených luk s pasoucími se kravami. Navštívíme i Mozartovo město – majestátný Salcburk s malebnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevností.

PROGRAM

1. den: ranní odjezd z ČR. Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Rakouskem na ubytování nedaleko Salcburku. Večeře.
2. – 5. den: výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti Solné komory. Projedeme se kolem Halštatského jezera a dalších známých a krásných jezer Attersee, Mondsee, Wolfgangsee. Využijeme cyklostezek mezi rozkvetlými alpskými loukami. Projedeme se pod majestátným Dachsteinem kolem jezera Gosausee. Navštívíme nádhernou soutěsku Lammerklamm i s její temnou komorou a cestou se zajedeme podívat na romantický Gollingský vodopád. Nezapomeneme ani na Salcburk a na zámek Hellbrunn na předměstí Salcburku. Polopenze.
6. den: snídaně, poslední výlet na kolech v oblasti Solné komory. Odpoledne odjezd a večer příjezd do ČR.

Termín: 28.8. - 2.9.2018
Cena: 11600 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 5x v Rakousku v penzionu s výhodnou polohou ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Sleva za ubytování v penzionu v plně obsazených 4lůžkových (3 a 1lůžkový pokoj) neprůchozích apartmánech 600 Kč/osoba/pobyt. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500 Kč/osoba/pobyt.

Stravování: 5x rakouská polopenze v restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Zájezd vede do jezerní oblasti Solné komory, kde trasy výletů vedou nejčastěji údolími a kolem jezer a odpovídají potřebám běžného cyklo turisty. Jezdit budeme většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí je obdobné střední Evropě, ovšem může se projevit vliv nedalekých Alp.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL