MAZURSKÁ JEZERA

zájezd EUROCYKL Vypravíme se do zajímavé a oblíbené polské turistické oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek spojených kanály, jejichž hladiny brázdí plachetnice. Během rovinatých výletů pojedeme jak okolo lesknoucích se hladin jezer připomínajících malá sladká moře, tak hlubokými smíšenými lesy a pralesy. Na mírných návrších Mazur stojí malé zemědělské usedlosti a na březích jezer lákají k návštěvě i k posezení u místních specialit malá městečka a vesnice s přístavy. Krajinu obývají hejna ptáků včetně čápů. Právem se tomuto kraji říká zelené plíce Polska, neboť se zde zelené hluboké lesy střídají s modrými hladinami rozlehlých jezer, která v létě nabízí možnost koupání.

PROGRAM

1. den odjezd z Plzně v nočních hodinách (cca 0:15), průjezd nástupními místy. Ostrava v ranních hodinách. Denní cesta Polskem. Večer dojezd autobusem na ubytování v oblasti Mazurských jezer. Večeře.
2. – 6. den výlety na kole s podporou autobusu v oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek včetně velkých jezer Niegocin, Mamry a Dargin. Navštívíme v hlubokých lesích ukryté Vlčí Doupě – Hitlerův válečný bunkr. K posezení nás bude lákat „srdce Mazur“ město Gyžicko, ležící na břehu jezera Niegocin a u Lučanského vodního kanálu, přes který vede otáčivý most. Uvidíme mohutnou pevnost Boyen, která stráží město Gyžicko. Nad městem Ryn u Rynského jezera nás uvítá křižácký hrad. V Boreckém pralese v oplocené rezervaci lze spatřit zubry. Pojedeme okolo největšího polského jezera Sniardwy, kde se rozprostírá Pisžský prales. Ubytování v hotelu na stejném místě. Polopenze.
7. den snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Polskem. Večer příjezd do Ostravy. 8. den po půlnoci příjezd do Prahy a v časných nočních hodinách do Plzně.

Termín: 9.7. - 15.7.2019
Cena: 14300 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování 6x v hotelu u jezera ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1700 Kč/osoba/pobyt.

Stravování 6x polská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vstupné do areálu Vlčí doupě. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice Plzeň – Praha – Brno – Olomouc – Ostrava

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů na kole vedou především značenými cyklotrasami po vedlejších silnicích mírně zvlněnou jezerní krajinou. Asfaltový povrch silnic místy střídá dlažba nebo písečné cesty. Počasí bývá obvykle teplé. Je nutné počítat i s možností větrného a proměnlivého počasí s dešťovými přeháňkami.

Přečtěte si, prosím, Informace k zájezdu , Všeobecné informace a Smluvní podmínky.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN