HOLANDSKO

zájezd EUROCYKL
Díky dokonalé síti cyklostezek a rovinatému terénu je Holandsko trvalým rájem pro cykloturistiku. I my toho využijeme. Pro účastníky zájezdu máme připraveny výlety na kolech v západní části země omývané Severním mořem. A vzhledem k tomu, že budeme bydlet jen cca 10 minut jízdy na kole od písečných pláží, bude možno kombinovat cyklovýlety s koupáním v moři nebo jen s pobytem na plážích. Cykloprogram se ale bude věnovat především malebnému holandskému venkovu, který si stále udržuje svůj osobitý charakter krajiny protkané zadumanými kanály, na jejichž březích září svými bílými okny roztomilé domečky a nad tím se tam točí lopatky původních, s láskou stále udržovaných, větrných mlýnů.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (v cca 6:30). Průjezd nástupními místy. Cesta Německem. Večer dojezd na ubytování v Německu.
2. den – snídaně. Cesta Německem do Holandska. Odpoledne dojezd na ubytování. Večeře.
3. – 8. den – výlety na kolech po cyklostezkách s podporou autobusu v nejzajímavějších částech Holandska. Navštívíme národní park Zuid Kennemerland. Přes písečné duny pojedeme do západního přímořského letoviska Zandvoort a starobylého Haarlemu. Na kolech se svezeme krajinou severního Hollandu přes městečka Edam, Volendam a „suchou nohou“ po hrázi na ostrov Marken s rázovitou architekturou. Zájemci mohou ochutnat proslaveného holandského herynka a jiné mořské dobroty. Navštívíme výrobnu sýrů a ukázku výroby dřeváků. Zevrubně si prohlédneme Amsterdam a na kolech se projedeme v jeho okolí, také kolem přistávacích drah letiště Schiphol. Navštívíme univerzitní město Leiden i přímořské letovisko Scheveningen. Večeře.
9. den – v ranních hodinách odjezd z Holandska. Cesta přes Německo. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.
10. den – příjezd do Ostravy v časných nočních hodinách.

Termín: 12.06. - 20.06. 2020
Cena: 19 500 Kč
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň


Cena zahrnuje:

Ubytování 1x v tranzitním hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Holandska). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 700Kč /osoba /1 noc. 7x na jednom místě v bungalovech. Bungalov se skládá ze tří 2lůžkových ložnic, z nichž budou standardně obsazeny jen dvě ložnice po dvou osobách. Ve třetí menší ložnici bude ubytována maximálně 1 osoba. Bungalovy jsou vybaveny sociálním zařízením, kuchyňskou linkou a obytnou místností.

Stravování 1x snídaně v hotelu (cestou do Holandska). 7x večeře v restauraci, 3 chody. Ostatní stravování je ve vlastní režii s možností vaření v bungalovech.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Krajina západního Nizozemska, kudy vedou trasy výletů, je výrazně rovinatá, ovšem počasí bývá proměnlivé a občas větrné. Trasy výletů jsou z velké většiny vedeny po cyklostezkách zpravidla s asfaltovým povrchem a odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN