ELBA 2

zájezd EUROCYKL Největší z toskánských ostrovů nabízí krásnou přírodu s desítkami rozmanitých písečných pláží – často bílých. Krajina Elby si vás získá svou rozmanitostí, mírným středomořským podnebím i čistým azurovým mořem. Ostrov Elba v minulosti proslul především nuceným pobytem Napoleona Bonaparta, ale nyní si právem vysloužil označení „prázdninový ráj“, kde se příjemně jezdí na kole i báječně koupe v moři.

PROGRAM

1. den: odjezd z Ostravy v nočních hodinách, průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta do Itálie. Večer dojezd na ubytování v hotelu v severní Itálii.
2. den: snídaně v hotelu. Cesta Itálií. Odpoledne trajekt na ostrov Elba. Ubytování v hotelu. Večeře.
3. – 8. den: hvězdicové výlety na kolech s podporou autobusu po ostrově Elba. Navštívíme malebné přístavy Marciana Marina, Porto Azzurro a ve vnitrozemí pohádkové horské vesničky Poggio či Marciana. Poznáme malé hlavní město Elby Portoferraio s úzkými uličkami lákajícími k procházkám. Během jednoho výletu navštívíme i Napoleonovu rezidenci – vilu San Martino. Pojedeme po silničkách kopírujících azurové moře a ke koupání si budeme moci vybrat některou z mnoha pláží vklíněných mezi strmé pobřežní skály. Panoramatický výhled na celý ostrov se nám otevře z nejvyššího vrcholu Monte Capanne (1018 m n.m.), kam lze vyjet lanovkou. Polopenze.
9. den: snídaně. V dopoledních hodinách odjezd z Elby. Trajekt do Itálie. Cesta do ČR.

Termín: 14.9. - 23.9.2018
Cena: 21800 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 1x v tranzitním hotelu řetězcového typu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením v severní Itálii (cestou na Elbu). 7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3900 Kč/osoba/

Stravování: 1x snídaně v hotelu (cestou na Elbu). 7x italská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt na Elbu a zpět.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 25–55 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Na hornatém ostrově s příjemným středomořským klimatem jsou připraveny výlety, které uspokojí každého cykloturistu. A pro ty ostatní, je alternativou možnost některý výlet vynechat a nahradit jej pobytem u moře. Povrch je většinou asfaltový, ale pokud chceme absolvovat všechny výlety, nevyhneme se i úsekům bez asfaltu.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL