KORSIKA 2

zájezd EUROCYKL Projedete zapomenuté horské vesničky, kde jako by se v úzkých uličkách lemovaných starými domy zastavil čas před mnoha lety. Během dlouhých sjezdů spatříte hluboké kaňony i vodní kaskády na horských říčkách, přes které vedou pitoreskní mosty. Ke koupání si budete moci vybrat kamenité nebo písčité pláže na skalnatém západním korsickém pobřeží. Přesvědčte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomořských ostrovů.

PROGRAM

1. den: v pozdních odpoledních hodinách odjezd z Ostravy. Průjezd nástupními místy ČR. Noční cesta do Itálie.
2. den: cesta Itálií, v odpoledních hodinách příjezd na ubytování v Toskánsku. Nocleh v tranzitním hotelu.
3. den: plavba na Korsiku. Seznamovací odpolední výlet na kole. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.
4. – 9. den: výlety na kolech s podporou autobusu a s možností koupání v azurovém moři nebo v přírodních kaskádách i tůních na říčkách. Malebnou krajinu rozeklaného pobřeží i hory ostrova si vychutnáme v sedle kola po šikovně zvolených trasách vedoucích po vyhlídkových silničkách. Spatříme skály Calanche s bizarními útvary, které mění barvu od oranžové až po růžovou. Pohodlně se svezeme z nejvyššího horského sedla Korsiky Col de Vergio přes les mohutných borovic až ke Středozemnímu moři. Cestou uvidíme hlubokou soutěsku Spelunca i malebné mosty. Navštívíme přístav Porto a historické centrum hlavního města Korsiky Ajaccia – rodiště Napoleona Bonaparta. Ubytování je na jednom místě v hotelu u moře.Polopenze.
10. den:snídaně, cesta napříč Korsikou do Bastie, trajekt do Itálie, cesta do severní Itálie. Nocleh v tranzitním hotelu.
11. den: snídaně. Cesta do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR. Po půlnoci příjezd do Ostravy v časných nočních hodinách.

Termín: 21.9. - 1.10.2018
Cena: 23200 Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování: 2x v tranzitním hotelu v Itálii ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korsiku a zpět). 7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3700 Kč/osoba/

Stravování: 7x francouzská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 3 chody. 1 x snídaně v hotelu cestou zpět.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt z Itálie na Korsiku a zpět.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Přestože se pohybujeme po hornatém ostrově, je zájezd určen nejširší cykloturistické veřejnosti, protože jsou jí přizpůsobeny trasy výletů, které nevyžadují sportovní kondici. Obvykle začínají ve vyšších polohách a z větší části směřují dolů k moři. Výlety na kole jsou vedeny po vedlejších silničkách a silnicích s menším provozem. Na ostrově panuje středomořské klima s malou pravděpodobností chladných dní.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL