OKOLÍ MOSELY

zájezd EUROCYKL
Oblast v okolí romantického a malebného údolí řeky Mosely nabízí určitě příjemné trasy pro cykloturisty. Na západě Německa, v Porýní-Falcku, se totiž nalézá několik zrušených železnic, které byly dnes upraveny na cyklostezky. Na kole se tak jede malebnou krajinou přes četné mosty rozličné výšky i osvětlenými tunely různé délky. Tyto stavby, dříve sloužící výhradně vlakům, dnes poskytují cykloturistům pohodlné překonání údolí i kopců. Jízda po mostech a přes tunely se stává jedinečným zážitkem i příjemným zpestřením výletů. Na trasách čekají na cykloturisty malebné vesničky, historická městečka i starobylé hrady. Některá nádraží jsou přebudována na výletní restaurace, které lákají především okolo jedoucí cykloturisty k posezení a občerstvení.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – v nočních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 0:30), průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. K večeru dojezd na ubytování. Večeře.
2. – 6. den – výlety na kole po cyklostezkách s podporou autobusu. Trasy výletů vedou především po tělesech zrušených železnic, přes mosty i tunely. Pojedeme klidnou přírodou Středoněmeckých vrchovin. Spatříme maary – vodou zatopené krátery dávných sopek ve vulkanické oblasti Eifel. Navštívíme Trevír, nazývaný německým Římem – nejstarší německé město s římskými památkami: Porta Nigra (Černá brána), římský most a amfiteátr. Jeden výlet podnikneme romantickým údolím řeky Mosely okolo strání pokrytých vinohrady, kde se rodí vynikající víno. Spatříme i překrásné hrázděné městečko Cochem, nad kterým se tyčí hrad Reichsburg. K posezení nás bude lákat hrázděný klenot dvojměstí Bernkastel- Kues ležící v zákrutech Mosely. Výlet na kole po cyklostezce vedoucí po tělese zrušené železnice, ze které zajedeme na vyhlídku na údolí meandrující řeky Mosely i na pohádkový hrad Eltz. Polopenze.
7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Německem. Večer příjezd do Plzně.
8. den příjezd do Ostravy v časných nočních hodinách.

Termín: 25.08. - 31.08. 2020
Cena: 15 900 Kč
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň


Cena zahrnuje:

Ubytování 6x v pěkném rodinném penzionu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. V penzionu k dispozici vnitřní bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800Kč /osoba /pobyt.

Stravování 6x německá polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Přihlásit se Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů na kole vedou zvlněným terénem většinou po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic nebo údolími řek. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás s možností dešťových přeháněk.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN