OKOLÍ TOKAJE

zájezd EUROCYKL Je jen málo oblastí, kde by na tak malém prostoru bylo tolik termálních pramenů, jako je tomu kolem vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku. Posuďte sami: jeskynní termální koupaliště v Miskolc-Tapolca, rozsáhlý komplex v Mezőkövesd, mondénní termály v Egeru nebo termální koupaliště v obci Bogács. A to je řeč jen o těch termálech, které bude možno během zájezdu navštívit! Roviny kolem řeky Tiszy pokryté lány kukuřice a slunečnic tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří pak hora Tokaj, z velké části pokrytá vinicemi plodícímí hrozny pro vynikající tokajské víno.

PROGRAM

1. den: ranní odjezd z ČR. Průjezd nástupními místy v ČR, k večeru příjezd do Mezőkövesd. Ubytování v hotelu. Večeře.
2. den: výlet na kolech v pohoří Bükk přes lázeňské místo Lillafüred na břehu kouzelného jezera se zakončením v termálních lázních Miskolc – Tapolca. Zde se bude možno koupat v unikátním termálním jezírku přímo v jeskyni. Polopenze.
3. den: výlet na kolech podél řeky Tiszy s cílem navštívit známou vinařskou oblast a městečko Tokaj. Zde výlet zakončíme a bude čas ochutnat maďarskou specialitu, rybí polévku halaszlé, i ochutnat a koupit si originální tokajské víno. Polopenze.
4. den: vrátíme se opět do pohoří Bükk. Začneme v romantickém údolí Szalajka-völgy nedaleko oblíbeného turistického a výletního místa Szilvásvárad. Zájemci pak budou moci vyjet na kolech na kopec Kalapat s rozhlednou poskytující panoramatický pohled na široké okolí nejen „bukových“ hor. Polopenze.
5. den: věnujeme starobylému a honosnému městu Eger, proslavenému jak boji s Turky, tak termálními koupališti. Každý si ten den bude moci zvolit program podle své chuti. Buď jet na kole výlet do dalších termálních lázní Bogács, nebo si prohlédnout samotné město s jeho honosnými budovami a slavným minaretem anebo konečně navštívit některý ze sklípků ve vyhlášeném vinařském okrsku s poetickým jménem Szépasszony-völgy, Údolí krásných žen. Polopenze.
6. den: po snídani odjezd zpět do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

Termín: 26.9. - 1.10.2018
Cena: 10800 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování: 5x v Maďarsku v rodinném hotelu s výhodnou polohou ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu menší termální bazén. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500 Kč/osoba/pobyt.

Stravování: 5x maďarská polopenze formou švédských stolů.

Dopravu: Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další: Připravený denní program výletů po trasách 30–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice: Plzeň – Praha – Brno – Bratislava

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Bratislava

Doporučujeme: uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů: Trasy výletů vedou částečně v zalesněném pohoří Bükk, částečně v jeho podhůří a rovině kolem řeky Tiszy. Ať tam či onde, jistě výlety cykloturisty uspokojí svou pestrostí a přiměřenou délkou. Trasy nevedou po neasfaltovaných cestách. Východní Maďarsko je sušší a teplejší než střední Evropa, i když i tady může počasí překvapit.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL