TERMÁLY NA MURU

zájezd EUROCYKL Východní část Slovinska nabízí malebnou zvlněnou krajinu s ladně se vlnícími řadami keřů vinné révy, kterou střídají smíšené lesy, kukuřičné lány nebo kroutící se řeka Mur. Všude vedou silničky, které nabízí cykloturistům zajímavé trasy. Kulisu venkovské idyly dotvářejí kostelní věže nebo stožáry s korunami čapích hnízd. Na řece Mur lze objevit zakotvené jedinečné lodní vodní mlýny, které dodnes mohou umlít mouku. V krajích Zámuří a Štýrsko, které navštívíme, tryská několik teplých pramenů poskytujících úžasnou relaxaci v termálních lázních. Po výletech na kole si tak budeme moci příjemně odpočinout.

PROGRAM

1. den ranní odjezd z ČR (Ostrava cca v 8:00, Plzeň v cca 6:30). Průjezd nástupními místy ČR a cesta do Slovinska. K večeru příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.
2. – 5. den výlety na kole s podporou autobusu ve východním Slovinsku. Poznáme pahorkatinu Goričko se smíšenými lesy a pojedeme i úbočími přes klidné vesničky obklopené kukuřičnými poli. U jezera Bukovniško ukrytého v lese se nalézá magické místo energie, kde lze pozitivně ovlivnit vlastní tělo. V obci Bogojina se tyčí zajímavý kostel s bílou válcovou věží připomínající maják od architekta Plečnika působícího i v Česku. Jeden z výletů nás zavede i do sousedního Maďarska, kde budeme moci navštívit místní keramické dílny i ochutnat maďarskou kuchyni. Při dalším z výletů zavítáme do sousedního Rakouska a vydáme se na výlet podél řeky Mur. Odpočinout si budeme moci v lázeňském městečku Bad Radkersburg se zajímavým historickým centrem. Zavítáme i do oblasti nazývané Štýrské Toskánsko, kde krajina připomínající skutečné malebné italské Toskánsko. Ve Štýrském Toskánsku pojedeme přes vinohrady u obce Jerusalem, kterou podle svatého města pojmenovali křižáci okouzlení zdejší krajinou, obyvateli i vínem. Denně budeme mít možnost se koupat v v hotelovém termálním bazénovém komplexu. Polopenze.
6. den snídaně. Ráno odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

Termín: 7.5. - 12.5.2019
Cena: 13900 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování 5x v ****hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. V ceně neomezený vstup do hotelového termálního bazénového komplexu. Včetně jednoho vstupu do sauny (jen pro dospělé). Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2500Kč/osoba/pobyt.

Stravování 5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice Plzeň – Praha – Brno

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů vedou zvlněným terénem pahorkatin nebo údolími řek a uspokojí nenáročného cykloturistu. Jezdit budeme většinou po vedlejších silnicích, ale také po cyklostezkách s částečně asfaltovým a částečně neasfaltovým povrchem. Počasí bývá obvykle teplé, ale nutno počítat s možností dešťových přeháněk. Příjemná je pak i každodenní možnost relaxace v termálech.

Přečtěte si, prosím, Informace k zájezdu , Všeobecné informace a Smluvní podmínky.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN