NEZIDERSKÉ JEZERO

zájezd EUROCYKL
Jezero na pomezí Rakouska a Maďarska nabízí rozsáhlou síť rovinatých cyklostezek. V poslední době zůstává tento cykloturistický ráj trochu opomenut. Ten, kdo se k jezeru vypraví, je vždy příjemně překvapen. Pojedeme okolo rákosu, který jezero obklopuje, přes malebné vesničky, kde na komínech hnízdí čápi, přes vinohrady, kde se rodí vyhlášené odrůdy vinné révy. Odpočinout si budeme moci v termálním koupališti. Přes jezero se také svezeme přívozem a budeme se kochat pohledem na jeho rozlehlou hladinu. Neziderské jezero nabízí cykloturistům příjemné a pohodové výlety na kole.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – ranní odjezd z ČR (Ostrava cca v 7:30, Plzeň cca v 6:00). Průjezd nástupními místy ČR. Příjezdový výlet do místa ubytování. Večeře.
2. – 4. den – výlety na kole s podporou autobusu v rakouské i maďarské oblasti Neziderského jezera. Pojedeme rakouskými cyklostezkami okolo jezera, přes malebné obce Podersdorf, Neusiedl, Purbach či Mörbisch. Spatříme oblast malých, často vysychajících jezírek Seewinkel. Využijeme i lodní převoz přes jezero. V Maďarsku spatříme „uherské Versailles“ zámek Fertöd a u obce Fetörákos obří lomy na vápenec, připomínající velké skalní chrámy. Termální koupaliště nám nabídne možnost odpočinku v příjemně teplé vodě. Nevynecháme „maďarský Krumlov“ – nejromantičtější maďarské město Šoproň se zachovalým historickým jádrem. Polopenze.
5. den – po snídani odjezd z Maďarska. Návštěva rakouského města Eisenstadt s barokním zámkem Esterházy. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách a následná cesta do Plzně nebo Ostravy.

Termín: 26.09. - 30.09. 2020
Cena: 10 500 Kč
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.


Cena zahrnuje:

Ubytování 4x v Maďarsku v ***hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Na hotelu k dispozici vnitřní bazén a sauna. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500 Kč /osoba /pobyt.

Stravování 4x maďarská polopenze formou švédských stolů v hotelové restauraci.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Převoz lodí přes jezero. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů na kole vedou převážně rovinatou krajinou po husté síti cyklostezek s asfaltovým povrchem. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle teplejší než u nás.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN