OKOLÍ TOKAJE

zájezd EUROCYKL Kolem vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku se nalézá několik termálních pramenů a v některých z nich se budeme moci koupat a odpočívat. Navštívíme jeskynní termální lázně Miskolc-Tapolca nebo rozsáhlý komplex Zsóryfürdo u Mezőkövesd. Roviny řeky Tiszy pokryté lány kukuřice a slunečnic tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří pak hora Tokaj, z velké části pokrytá vinicemi plodícími hrozny pro vynikající tokajské víno.

PROGRAM

1. den v ranních hodinách odjezd z ČR (Ostrava cca v 7:30, Plzeň cca v 5:45). Průjezd nástupními místy v ČR, k večeru příjezd do Mezőkövesd. Ubytování v hotelu. Večeře.
2. den výlet na kole s podporou autobusu v pohoří Bükk. Vypravíme se převážně vrstevnicovou silničkou do lázeňského místa Lillafüred na břehu kouzelného jezera Hámori-tó. Odpoledne po výletě na kole se budou moci zájemci vykoupat v originálních jeskynních termálních lázních Miskolc – Tapolca, kde jsou bazény s teplou vodou schované přímo v nitru jeskyně. Polopenze.
3. den výlet na kolech s podporou autobusu podél řeky Tiszy s cílem navštívit známou vinařskou oblast a městečko Tokaj. Zde výlet zakončíme a bude čas ochutnat maďarskou specialitu, rybí polévku halaszlé, i ochutnat a koupit si originální tokajské víno. Polopenze.
4. den výlet na kole s podporou autobusu opět v pohoří Bükk. Přes hluboké bukové lesy dojedeme do oblíbeného turistického a výletního místa Szilvásvárad, ze kterého vychází romantické údolí Szalajka- völgy s malými vodopády a kaskádami. Polopenze.
5. den výlet na kole s podporou autobusu, kdy navštívíme starobylé a honosné lázeňské město Eger, proslavené boji s Turky, štíhlým minaretem a opevněným hradem. Každý si tento den bude moci zvolit program podle své chuti. Jet na kole z Egeru do termálních lázní Zsóryfürdo s kruhovým bazénem nebo si od kola odpočinout a do termálních lázní se svézt autobusem. Polopenze.
6. den po snídani odjezd zpět do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

Termín: 30.4. - 5.5.2019
Cena: 11200 Kč
Děti do 15 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.

Cena zahrnuje:

Ubytování 5x v Maďarsku v rodinném hotelu s výhodnou polohou ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. U hotelu vnitřní termální bazény. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500 Kč/osoba/pobyt.

Stravování 5x maďarská polopenze formou švédských stolů.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další Připravený denní program výletů po trasách 30–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Nástupní místa na trase u dálnice Ostrava – Olomouc – Brno – Bratislava

Doporučujeme uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů vedou částečně v zalesněném pohoří Bükk, částečně v jeho podhůří a rovině kolem řeky Tiszy. Ať tam či onde, výlety jistě cykloturisty uspokojí svou pestrostí a přiměřenou délkou. Trasy nevedou po neasfaltovaných cestách. Východní Maďarsko je sušší a teplejší než střední Evropa, i když i tady může počasí překvapit. Po výletech budeme moci odpočívat v hotelových termálních bazénech.

Přečtěte si, prosím, Informace k zájezdu , Všeobecné informace a Smluvní podmínky.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN