Alsaská vinná stezka na kole - FRANCIE - s večeří


FRANCIE - ALSASKO NA KOLE


aktivní dovolená nevinně na víně
cykloturistika mezi vinicemi i do kopců
cyklozájezd s pohodlím bungalovů nebo romantikou stanů
večeře v ceně !!!


zájezd EXTREM TOUR V poklidné, lehce zvlněné krajině poblíž hranice s Německem si můžete krásně zajezdit mezi vinicemi, středověkými hrady a historickými městy. Tato oblast je navíc světově proslulá svými bílými víny – Riesling, Gewürtztraminer, Tokay...
Od Strasbourgu přes Colmar až do Mulhouse vede velmi příjemná „vinná stezka Alsaska“, která lemuje přírodní park Vogézy, protkaný neméně zajímavými, ovšem trošku náročnějšími trasami. Pro letošní rok jsme pro vás připravili velmi pohodový zájezd, který pasuje do akcí 55+.
Nabízíme spaní v postýlkách a to navíc na jednom místě. Abyste se mohli plně věnovat cyklistice a sklípkům, postaráme se vám i o večeře.
Bližší místa, a je jich tam plno, objedete při okružních etapách. Ke vzdálenějším cílům vás nablížíme busem. Budete tak mít na vybranou kopcovitější etapu přes sedýlka nebo nenáročnou „vinnou stezku“.
Místní města a vesničky jsou správnou kombinací německého pořádku a zdobnosti s francouzským šarmem. Výjimkou nejsou ani Obernai, Ribeauvillé, Colmar… Pro obdivovatele techniky se pak naskýtá možnost návštěvy lodního výtahu na kanálu La Marne au Rhin.
Cyklistické etapy měří od 40 do 75 km (vyjímečné 108km, ale ta je skutečně úplně placatá) podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program
1.den:
V 8,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg a odjezd do kempu v GERSTHEIMu k ubytování.
2.den: Busem nablížení k lodnímu výtahu kousek od SAVERNE. KOLO - od výtahu již na jih přes Haselbourg, Dabo a Col du Donon zpět do kempu v Bassembergu. Etapa je mírně kopcovitá a dá se zkrátit pozdějším nástupem na kola (75km, nastoupáno 257m).
3.den: KOLO - okružní etapa. Pohodové nablížení k vinné stezce, kousek po ní do městečka SELESTAT na výborné Alsaské …. Blbí a silní si to povinně prodlouží (do kopce) ke krásnému středověkému hradu HAUT KOENIGSBOURG (62-85km, nastoupáno 175m).
4.den: KOLO - okružní etapa k vinné stezce trošku jinudy a hlavně přes krásné vinařské městečko OBERN (62km, nastoupáno 625m).
5.den: KOLO - okružní etapa zpočátku vede absolutní rovinou po cyklostezce do ŠTRASBURKU a přes MOSHEIM (továrna Bugati) po severní části vinné stezky zpět do kempu (87km, nastoupáno 184m).
6.den: Okružní etapa - Po nejjižnější části viné cyklostezky - (taky úplně placaté) až do COLMARu. Cestu si prodloužíte pobytem ve vinných sklípcích (108km, nastoupáno 91m).
7.den: Busem nablížení do SOULTZ nebo CERNAY a odtud 2 varianty návratu přes nejvyšší kopec „VOGÉZ“ GRAND BALLON (1424m) do COLMARu, odkud vás bus odveze zase zpět do kempu (58-71km, nastoupáno 1356m).
8.den: Dopoledne odjezd domů, cestou návštěva skutečně nádherného a historického STRASBOURGU. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Termín: 28.7.- 4.8.2018
Cena stan: 9 990,-
Cena bungalov: 12 180,-

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu či pod vlastním stanem v kempu, 7x večeře, cestovní pojištění, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, a tradiční extremtourácké grilování.

Cena neobsahuje: Strava krom večeří, vstupy a vinárny.

Doprava: Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: 7x v bungalovu či pod vlastním stanem. Bungalovy jsou plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava: Bohaté večeře - vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce mezinárodních jídel. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Snídaně pak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost, židličky a stolky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR