Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Centre


FRANCIE na lodi a na kole - BURGUNDSKO


aktivní dovolená - cykloturistika
cyklozájezd pro pohodáře za vínem i krásami Francie
cyklostezky vinicemi i podél kanálu
úžasný relax na lodi


zájezd EXTREM TOUR Burgundsko je, a hlavně bylo, bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina, pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku!
Soustava kanálů spojujících řeky Seinu a Loiru byla dokončena v roce 1783. Dodnes si kanály a starobylé vesnice zachovávají svůj prostý původ. Okolí přitom dominují zámky a honosná venkovská sídla. Všudypřítomnost vynikajícího burgundského vína nemusíme snad ani zdůrazňovat.
Díky kanálům, vinoucím se krajem, vám můžeme nabídnout velmi příjemný způsob cestování – ubytování na lodi s velmi bohatou polopenzí. Bez otravného balení nocujete pokaždé jinde a i rádius cyklo-etap je o to mnohem větší. Navíc si cyklistiku můžete zpestřit plavbou se sklenkou dobrého vína na plaubě.
Loď vyplouvá z Digoin a pluje na severovýchod navigací kanálu du Centre do Chagny. Dle návaznosti turnusů je možný i opačný sled programu. Všechna zajímavá místa, která loď míjí samozřejmě navštívíte při svých cyklistických vyjížďkách. Parádní výhled do kraje se před vámi otevře po výjezdu na Mt. de Sene. Kouzelné centrum vinařského umění Beaune stojí za zajížďku, stejně tak množství vinic a vyhlášených sklepů v nejbližším okolí… Výstavní město Dijon si pak prohlédnete na cestě domů.
Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program
1.den:
Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.
2.den: Busem příjezd do Digoin. Možnost první etapy po okolí - přes vodní most přes řeku Loiru. Odpoledne nalodění a vyplutí po kanálu du Centre na severovýchod do Paray le Monial.
3.den: Pohodová etapa podél kanálu z Paray do Genelard, možnost svezení lodí či na kole podél kanálu a nebo prodloužení etapy přes Charolles k vyhlídkovému bodu „BUTTE DE SUIN“ a přes St. Bonnet k lodi. 20 – 63 km
4.den: Pěkná etapa podél vody nebo přes Ciry a Le Bourg na vyhlídku po okolí – Mont St. Vincent. Zdatnější zvládnou i CORMATIN s pěkným zámkem. V obou případech končíte u lodi v přístavišti v Blanzy. 20 – 83 km
5.den: Pokud nepojedete lodí či 20 km na kole podél kanálu, čeká vás milá etapa přes krásná městečka BUXY a GIVRY do přístaviště v St. Julien. 64 km
6.den: Na kole přes Le Creusot a Marmagne do původně římského opevněného města AUTUN – římské divadlo a městské vstupní brány, katedrála St. Lazare. Zpátky přes Couches do přístavu v St. Leger. 20 – 71 km
7.den: Dnes se ještě jednou vydáme na severozápad a naším cílem budou historická městečka Sully a Epinac, kam vede nádherná cyklostezka místo staré železnice. Cestou zpátky k lodi do CHAGNY konečně u SANTENAY potkáme vinice. Ještě předtím si ale vyjedema na kopec Mt. de SENE s výhledem do širého vinařského kraje. 62 km
8.den: Etapa do centra vinařského kraje – BEAUNE a po nejslavnějších vinných sklepech v oblasti COTE d’OR . Na vaši žízeň a peněženku čekají sklepy v PULIGNY-MONTRACHET, ALOXE CORTON, POMMARD, MEURSAULT, GEVRY-CHAMBERTIN, CLOS de VOUGEOT, NUITS St. GEORGE…. Kdykoliv je možno se vrátit k lodi v Chagny. 50 – 82 km
9.den: Po snídani opuštění lodi. Možnost poslední etapy do poklidného a kouzelného městečka CHALON a po cyklostezce po staré železniční trati třeba až do CORMATIN s pěkným zámkem. Přes GIVRY a St. LEGER se vrátíte do Chagny. 67 km V podvečer naložení kol a odjezd domů s večerní zastávkou v DIJONU a prohlídkou města – Vévodský palác, gotické skvosty Notre Dame, St Michel i katedrála St Benigne….
10.den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách. Zájezd v sudých termínech (2.-11.6. a 7.-16.7.) má opačný sled programu - tedy od CHAGNY do DIGOIN.

Termín: 1.6. - 10.6.2018
Cena: 17 990,-

Odjezd
Vždy v pátek ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.
Příjezd

Vždy v neděli v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Doprava osob a kol mikrobusem , pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, 7x polopenze, povlečení, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje: Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi. Případnou leteckou dopravu s návaznými vlaky atd.

Doprava: Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí a vhodné nejsou ani kufry. Vzhledem k návaznosti kyvadlové dopravy jednotlivých skupin na zájezd, nemůžeme poskytnout slevu v případě vlastní dopravy.

Letecká doprava: Kdo se nechce lámat přes noc v mikrobusu, může využít leteckého spojení do Paříže a vlakem TGV pak do Dijonu či jinam, co nejblíže loděnici, kde vás vyzvedneme. Na základě aktuální nabídky letenek rádi zajistíme - za příplatek dle aktuálních cen.

Ubytování: ve 2-lůžkových kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu osob – sleva 500,-Kč/os.

VYBAVENÍ LODI: Peniche 1500GL - 6x 2-lůžková kajuta - bez paland, 3x sprcha, 3x WC a 3x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava: 7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR