Kréta na kole - letecky do hotelu


KRÉTA NA KOLE - 55+ minus


aktivní dovolená ve Středomoří
cyklozájezd letecky do hotelu se snídaní či polopenzí
za teplem a cykloturistikou


zájezd EXTREM TOUR Letecky z Prahy do 3 hvězdičkového hotelu se snídaní či polopenzí a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Kolo s sebou nebo z místní půjčovny. Pohodové trasy do zapomenutých vesnic vnitrozemí jsou sice náročnější, ale o to úžasnější výhledy vás čekají. Podél pobřeží to máte kousek do nádherného Réthymna a kousek dál i do Chanie.
Hotel a tudíž naše základna pro vyjížďky do hor i podél pobřeží je v místech, kde je Kréta nejužší a na jižní pobřeží to máte po silnici jen 35 kilometrů. V dosahu 5 km od hotelu můžete navštívit Historické a folklórní muzeum, Centrum byzantského umění nebo Benátskou pevnost. Velmi snadno se dostanete rovněž do vzdálenějších zajímavých míst ostrova a to díky místní autobusové dopravě, která má ve středisku hned několik zastávek.
Na Krétu se většinou jezdí za hezkým počasím na jaře, což je optimální doba na rozježdění. Hned několikrát úspěšně vyzkoušené a letos se můžete přidat i vy.
Cyklistiku můžete nakombinovat či nahradit pohodou u hotelového bazénu, na pláži či si najmout auto a poznávat Krétu zpoza volantu. Pěší neodolají a vydají se na krásnou túru světoznámou soutěskou SAMARIA. Kréta také nabízí na silnicích velmi dobrý asfalt, ohleduplné řidiče a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích.


Termín: 26.5.-2.6.2019
Cena hotel: 14 490,-

Cena obsahuje: Letenku a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v hotelu, 7x snídaně, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Obědy, večeře - možno přiobjednat za 1.800,-Kč, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (cca 3.000,-Kč).

Náročnost: 1-5, to fakt záleží na tom, jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu. Výběr tras a jejich náročnost je čistě na vás na základě doporučení vedoucího zájezdu. Barevné kopie map jsou vám samozřejmě k dispozici.

Program: Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce... :-).

Kolo: Terén se najde pro všechny druhy kol, ale spíše doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je cca 3.000,-Kč.

PŮJČOVNA KOL: Jsme v kontaktu s velmi dobrou místní půjčovnou - Olympicbike. V nabídce mají horská, treková, silniční i e-kola. Cena je od 15,-€/den. Půjčovna je kousek od hotelu, takže není problém ani půjčení na jednotlivé dny...

Doprava: Letecky Praha - HERAKLION - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-). LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Odlet a přílet: Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování: 7x v hotelu Castello Bianco v letovisku Platanias východně od Rethymna. Na pláž je to cca 400 m (hotel pořádá kyvadlovou dopravu) a pouhých cca 300 m od centra střediska. Je výtečným výchozím bodem i pro toulky po blízkém okolí. V bezprostřední blízkosti hotelu se nabízí řada nákupních možností, příjemných taveren, kaváren i barů... Hotel Castello Bianco tvoří několik 3podlažních budov obklopujících centrální část s bazénem. Jedná se o aparthotel s nabídkou ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní kuchyňkou. 1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.990,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

VYBAVENÍ HOTELU: Hotel s rodinnou atmosférou svým hostům nabízí recepci, vlastní restauraci malé fitness centrum, TV místnost a hernu. Venkovní prostory tvoří hotelový bazén s dětským brouzdalištěm, pool snack barem a prostornou sluneční terasou s lehátky, slunečníky a osuškami (v hotelu zdarma, na pláži za poplatek). WiFi připojení je ve všech prostorách (vč. ubytování) zdarma, parkování před hotelem rovněž. Ředitel hotelu, Janis, je ten samý jako byl v hotelu SILVER BEACH v Kavrosu, na kterého velmi rádi vzpomínáme a který je pro nás zárukou kvality a příjemného prostředí. Strava Hotelová snídaně v ceně – 7x formou švédských stolů. Večeře je možné přiobjednat za 1.800,-Kč/os. a pobyt a jsou servírované. Obědy za své kdekoliv. Pokoje mají vybavené kuchyňky a v okolí hotelu je výběr restaurací a obchodů.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR