FRANCIE - ALSASKÁ VINNÁ STEZKA NA KOLE

zájezd EXTREM TOUR
aktivní dovolená nevinně na víně
cykloturistika mezi vinicemi i do kopců
cyklozájezd s pohodlím bungalovů nebo romantikou stanů
7x večeře v ceně !!!

V poklidné, lehce zvlněné krajině poblíž hranice s Německem si můžete krásně zajezdit mezi vinicemi, středověkými hrady a historickými městy. Tato oblast je navíc světově proslulá svými bílými víny – Riesling, Gewürtztraminer, Tokay... Od Strasbourgu přes Colmar až do Mulhouse vede velmi příjemná „vinná stezka Alsaska“, která lemuje přírodní park Vogézy, protkaný neméně zajímavými, ovšem trošku náročnějšími trasami. Pro letošní rok jsme pro vás připravili velmi pohodový zájezd, který pasuje do akcí 55+. Nabízíme spaní v postýlkách a to navíc na jednom místě. A abyste se mohli plně věnovat cyklistice a sklípkům, postaráme se vám i o večeře. Bližší místa, a je jich tam plno, objedete při okružních etapách. Ke vzdálenějším cílům vás v případě hromadného zájmu nablížíme busem. Budete tak mít na vybranou kopcovitější etapu přes sedýlka nebo nenáročnou „vinnou stezku“. Místní města a vesničky jsou správnou kombinací německého pořádku a zdobnosti s francouzským šarmem. Výjimkou nejsou ani Obernai, Ribeauvillé, Colmar… Pro obdivovatele techniky se pak naskýtá možnost návštěvy neuvěřitelného musea autoveteránů v Mulhouse cestou domů. Cyklistické etapy měří od 40 do 80 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Ve 23,45 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg a celé Německo do Francie.
2.den: Ranní dojezd busem do centra STRASBOURGu, prohlídka města a poté ještě kousek busem na jih. KOLO - Na jih po vinné stezce (rovinaté) přes OBERNAI, BARR do kempu v COLMARu. (74km, nastoupáno 250m).
3. - 8.den: KOLO - okružní etapy dle nálady a počasí. V případě širšího zájmu o vyjetí "kolmo" na slavné vrcholy Pt.BALLON, Gr.BALLON či BALLON d´ALSACE nabízíme nablížení busem.
9.den: Dopoledne odjezd domů, cestou návštěva skutečně nádherného a historického STRASBOURGU nebo překrásného muzea autoveteránů v MULHOUSE (na to vás určitě ukecám). Příjezd do Prahy v pozdních nočních hodinách.

Termín: 3.7. - 11.7.2020
Cena: od 9 990,-


Ubytování: stan (9 990,-), bungalov (12 180,-)

Náročnost: Lehká, velmi lehká až střední. Vinná stezka totiž vede nenáročným terénem mezi vinicemi, ale zároveň kopíruje přírodní park Vogézy a jeho pohoří, kam se můžete dle chuti vydat za náročnějšími trasami a nádhernými výhledy do kraje.

Kola: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava: Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: 7x v bungalovu či pod vlastním stanem. Bungalovy jsou plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava: Bohaté večeře - vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce mezinárodních jídel. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Snídaně pak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost, židličky a stolky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Nástupní místa: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu či pod vlastním stanem v kempu, 7x večeře, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče, židličky a stolky.

Cena neobsahuje: Strava krom večeří, vstupy a vinárny. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám ovšem rádi zajistíme (550,-Kč/os.)

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR