Dánsko na kole - ostrov Fyn


DÁNSKO NA KOLE - OSTROV FYN


aktivní dovolená - cykloturistika
cyklozájezd úplně pro všechny
překvapivě teplé moře ke koupání
2x večeře v ceně


zájezd EXTREM TOUR Jednoznačně nejhezčím dánským ostrovem je ostrov Fyn, ke kterému patří další dva námi navštívené ostrovy – Täsinge a Langeland. Je možno si udělat i celodenní cyklovýlet na romantický ostrov AERO.
V celé oblasti je nejen pro nás připraveno 1175 km značených cyklostezek. Samozřejmě neprojedeme všechny, ale přesto díky placatosti krajiny z nich na našem zájezdu poznáme asi třetinu a kdo bude chtít najede i nějakých 450 km. Když k tomu foukne protivítr, malinko si i máknete.
Kromě historického hlavního města ostrova Odense, vás určitě osloví hezoučká pobřežní města s fotogenickými přístavy. Jelikož stezky vedou pohodovou a milou krajinou s malebnými vesničkami, bude celý zájezd pro vaši celoročně stresovanou duši pohlazením.
Kdo si navíc během roku neužije rodinky, má ideální příležitost vzít s sebou i trošku odrostlejší děti a drahé, i když méně sportovní polovičky. Dánské pivo a ještě lepší dánská zmrzlina nás budou provázet po celou dobu této pohodové dovolené a příjemné kempy v blízkosti mořských pláží to ještě podtrhnou.
Cyklistické etapy měří od 50 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program
1.-2. den:
Odjezd z Prahy v 18,00 přes Cínovec, Německo do Dánska. Ráno po přejezdu mostu na ostrov FYN vykládáme kola a ze středověkého MIDDLEFARTU vyrážíme podél pobřeží kilometrů přes ASSENS do FALDSLEDU (66km).
3. den: Okružní jízda k nejhezčímu dánskému ZÁMKU EGESKOV či volný den vhodný k návštěvě romantického ostrova AERO. Nocleh opět ve FALDSLEDU (68km).
4. den: Přesuneme se (samozřejmě na kole) na hezoučký ostrov LANGELAND, kde bydlíme v severní části v městečku VEJSKRAEKGARDEN (89km).
5. den: Projedeme na jih celý LANGELAND a po 88 kilometrech nenáročné, ale hezké cyklistiky jej opustíme. Nocleh je ve VINDEBY.
6. den: Po návratu na ostrov FYN nás čeká jeho střední část, kde si hlavně prohlédneme hlavní město tohoto ostrova ODENSE. Nocleh je v BROBY (77km).
7. den: Poslední etapa nás zavede na severní část ostrova FYN, kde si opakovaně užijete překvapivě teplého moře. K večeru naložíme kola a vydáme se přes noc do Prahy. Celkem dáte 50-70 km.
8. den: Do Prahy přijedeme v ranních hodinách.

Termín: 1.7. - 8.7.2018
Cena: 11 990,-

Odjezd
1.7.18 (neděle) v 18,00 z Prahy od metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání od 17,00.
Příjezd

8.7.18 (neděle) v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 5x nocleh v posteli, cestovní pojištění, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, 2x večeře a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Strava krom 2 večeří, vstupy a výborná zmrzlina :-).

Doprava: Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí.

Ubytování: 5x v pensionech, hostelu či hotelu s vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Strava: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. 2x vám nabízíme večeři (uvítací ryba a extremtourácké grilování). Všude jsou skromné kuchyňky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Teplice – Cínovec dle dohody. Svoz z různých míst rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR