Gran Canaria na kole - Španělsko


KANÁRSKÉ OSTROVY - GRAN CANARIA NA KOLE


aktivní dovolená, letecky do hotelu
cykloturistika v teple
cyklozájezd k moři i do kopců


zájezd EXTREM TOUR V historii EXTREM TOURu jsme objeli snad už všechny velké evropské ostrovy vhodné pro cykloturistiku. Na krásném ostrově GRAN CANARIA jsme byli prvně na jaře 2016, letos se tam pojedem schovat před Vánočním úklidem a v roce 2018 se přijedeme zase ohřát na jaře, kdy u nás jezdí jen skalní cyklisti a otužilci.
Jako obvykle vám tuhle akci nabízíme s celou parádou – to znamená letecky do hotelu s polopenzí - prostě EXTREM. Hotel je umístěn v jihovýchodní části ostrova u města MASPALOMAS - ideální start našich etap. (viz MAPKA OSTROVA)
Tím, že bydlíme na jednom místě, máme samozřejmě menší akční rádius. Ostrov je ale na rozdíl od názvu relativně malý a dostatečně kopcovitý a tak toho uvidíme a najezdíme až až. Velikost tohoto krásného ostrova kompenzuje přijatelná cena a krásné, takřka letní počasí v době, kdy u nás jsme ještě zalezlí za kamny.
Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.
Jinak to bude samozřejmě pojato cyklisticy. A je úplně jedno zda na silničce, horáku, trekáči či elektrokole.

Termín: 11.4. - 18.4.2018
Cena: 15 420,-

Odjezd z Prahy
11.4.18 (středa) v brzkých ranních hodinách (cca 4,00 ráno) odjezd naším busem z Prahy do Mnichova
Odlet z Mnichova

11.4.18 (středa) z Mnichova ve 12,40. Místo nakládání v Praze určíme později na základě příjezdů účastníků zájezdu. Nástupní místa mohou být na trase Praha – Plzeň – Rozvadov. U charterových či nízko nákladových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné změny či čekání na letišti.
Odlet z Kanárů

18.4.18 (středa) v 17.30 a přílet do Mnichova ve 22,50. Doprava do Čech je opět zajištěna busem z Mnichova a příjezd do Prahy předpokládáme kolem 04,00 následujícího dne (19.4.18).

Cena obsahuje: Doprava do Mnichova a zpět, zpáteční letenka do Las Palmas včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena neobsahuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 375,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (130 Euro za obě cesty).

Doprava: Busem Praha - Mnichov – Praha a letecky Mnichov – Las Palmas - Mnichov. Autobusové transfery do hotelu a zpět. Na místě pak už „trochu“ na kole.

Ubytování: 7x ve 2-3 hvězdičkovém hotelu CORONA ROJA v jihovýchodní části ostrova ve městě MASPALOMAS kousek od moře a hlavně krásné písčité pláže. Promenáda je jen 200m - odtud se dá sejít k moři, oficielní pláž s lehátky je pak cca 1,4km od hotelu. Ubytováni budete ve 2lůžkových studiích či apartmánech - vždy s balkonem či terasou, obývacím prostorem, kuchyňkou, TV a klimatizací.

Strava: Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů.

Poznámka:
PŮJČENÍ KOL: Na ostrově není problém si půjčit kolo (horské, trekové, sliniční i e-kolo) různé úrovně. Ceny se pohybují od 15-25Eur za den. Při zapůjčení na 6 dnů bývá sleva. Každopádně to vychází levněji než doprava vlastního a kola jsou opravdu kvalitní. Máme vyzkoušenou půjčovnu Free Motion a tady se můžete podívat na jejich nabídku - http://www.free-motion.com/en/gran-canaria/bike-rental-gran-canaria/. Objednat kolo si můžete samostatně nebo vše zařídíme hromadně, stačí nám dodat potřebné údaje - typ kola, vaši výsku a váhu, vnitřní délku nohou, typ pedálů... Budeme s předstihem posílat dotazník právě k zapůjčení kol.
DOPRAVA KOL: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 130Eur.
CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL bez oné krabice s kolem je omezena na 15 Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo (8kg).

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR