Holandsko na lodi a na kole - sever - FRÍSKO


HOLANDSKO NA LODI A NA KOLE - SEVER - FRÍSKO


aktivní dovolená na holandském venkově
cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách
cyklo zájezd pro pohodáře


zájezd EXTREM TOUR Severní provincie Holandska neboli Frísko! Zní to trochu studeně a větrně, ale v létě, kdy se sem chystáme, bude azuro a povívat jen lehký vánek…
To samozřejmě my už víme, neb jsme tam již mockrát byli. Ač je sever historicky chudší oblastí než střed Holandska, má Frísko své kouzlo a to přímo pohádkové.
Poklidná krajina s lesíky a pastvinami černobílého skotu, protkaná množstvím plavebních kanálů a jezer, posetá farmami, větrnými mlýny a městečky je stranou hlavního turistického ruchu.
Vychutnáte si tu pravou venkovskou atmosféru a to nejlepším způsobem, jaký je v tomto kraji možný – spojením cykloturistiky a plavby na obytné lodi.
Pohodlná pohyblivá základna nám umožní navštívit všechny zajímavosti kraje, a kam nedopluje loď, tam si zajedete na kole. Navštívíme samozřejmě krásnou vodní bránu ve Sneeku, renesanční radnici v Bolswardu, Dokkum, kde umučili Sv. Bonifáce, bývalé universitní město Franeker, přístavy Harlingen, Makkum, Workum, Hindelooen, Stavoren a mnoho dalších míst. Novinkou bude krásný vodní park WEERIBBEN a nádherná městečka BLOKZIJL a GIETHOORN.
Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.
Prohlédněte si fotoknihu ze zájezdu.

Program
1. den:
Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Ústí, Drážďany a Essen do Holandska.
2. den: Po dojetí do loděnice a nalodění dle chuti vyjížďka na kole podél vnitřního moře přes HINDELOOPEN a WORKUM zpátky k lodi na nocleh. 40 KM (MAPKA – Ctrl+klikni)
3. den: Loď popluje přes jezera Fluessen a Slotenmeer do SLOTENu – nejmenšího města Fríska. Cyklisti vyrazí do do bývalého královského sídla - STAVORENu a dále opět podél vnitřního moře přes přístav a krásné centrum LEMMER, R taktéž do přístavu ve SLOTENu. 53KM (MAPKA)
4. den: Loď pluje nejkratší cestou do kotviště v GROU a cyklisti mohou vyrazit do hodinářského městečka JOURE, do panské usedlosti ORANJENWOUD a GROU, které vás zajisté nadchne. 62KM (MAPKA)
5. den: Romantická snídaně na palubě při projíždění přírodní rezervace PRINCENHOF. Odtud na kolech k lodi do LEEUWARDEN, hlavního města Fríska. Večerní prohlídka nádherného města. 31KM (MAPKA)
6. den: Loď kotví celý den v krásném Leeuwardenu a cyklisti vyrazí na sever do moc hezkého městečka DOKKUM. Doporučená cesta je přes GYTSJERK, DAMWOUDE a zpátky k lodi přes BURDAARD a WYNS. Taky se ale můžete flákat po Leeuwardenu, je tam co vidět. 54 KM (MAPKA)
7. den: Loď jede do historického a krásného SNEEKu a cyklisti vyrazí tamtéž přes hospic v MARSUM a příjemný FRANEKER. Vlčáci si to mohou prodloužit do velrybářského přístavu HARLINGENu. 56KM (MAPKA)
8. den: Poslední etapa přes BOLSWART k pobřeží do MAKKUMu a odtud přes FERWOUDE a WORKUM do domovského přístavu v KOUDUMu. 56KM (MAPKA)
9. den: Ráno předání lodi a busem po 30kilometrové hrázi do AMSTERODAMu (klikni). Prohlídka pěšky překrásného centra a večer odjezd do Čech.
10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termín: 16.8. - 25.8.2018
Cena: 17 990,-

Odjezd
Vždy ve čtvrtek ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.
Příjezd

Vždy v sobotu v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje: Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi.

Doprava: Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí a vhodné nejsou ani kufry - zejména vzhledem k omezeným úložním prostorám v kajutách. Vzhledem k návaznosti kyvadlové dopravy jednotlivých skupin na zájezd, nemůžeme poskytnout slevu v případě vlastní dopravy.

Ubytování: ve 2- a 3-lůžkových kajutách bez lůžkovin – spacák s sebou – v ceně je prostěradlo a povlečený polštář. Za příplatek 13,-€ je možno si objednat povlečenou přikrývku. Sleva 1.000,-Kč/os. za obsazení 3lůžkové kajuty 3 osobami. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu osob – sleva 300,-Kč/os.

Strava: 7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo a víno až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Dle dohody po trase Praha – Ústí - Drážďany. V případě obsazení všech 10-12ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Vybavení lodi: 3x dvoulůžková a 2x třílůžková kajuta, 2x koupelna s WC a sprchou, 5x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Poznámky:
Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!
IN-LINE BRUSLE: Holandská města jsou kompletně vydlážděná, takže absolvovat celé etapy na bruslích moc nejde. Ale často se poblíž místa kotvení najde hned několik pěkných úseků a okruhů na brusle. Jde tedy spíš o projížďky po etapě, ale i tak to stojí za to a brusle, pokud je máte, si určitě vemte s sebou.
KOLOBĚŽKY: zájezd je vhodný i pro koloběžkaře.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR