KORSIKA NA KOLE - EUROSEDLA

zájezd EXTREM TOUR
cyklo zájezd do kopců i k moři
na kole křížem krážem ostrovem
víc než aktivní dovolená :-)

Korsika je nejdivočejší, nejrozmanitější, nejdrsnější… no prostě NEJ středomořských ostrovů. Na kousku země se tu střídají rozeklané štíty hor s kótou nad 2.500m, hluboká údolí s vyhlídkovými silničkami, horská sedla s pokřivenými borovicemi, bělostné útesy tyčící se 80m nad blankytným mořem, písečné i skalnaté pláže, horské tůně s osvěžující ledovou vodou, zapomenuté vesničky vnitrozemí i prosluněné přístavy… A všude kolem tak kouzelně zbarvené moře! Cyklistické etapy měří od 60 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V poledne odjezd z Prahy přes Rozvadov, Německo, Rakousko do italského Livorna na trajekt.
2. den: Ráno trajektem do Bastie, koupačka v moři. Busem ještě kousek do vnitrozemí a už sedáme na kola... Etapa z Francarda údolím k přehradě Calacuccia.
3. den: Etapa přes sedlo COL DE VERGIO 1477m do PORTA k moři a nádhernými skalami CALANCHES.
4. den: Etapa podél moře přes rodiště Napoleona - AJACCIO.
5. den: Etapa po pobřeží s nádhernými výhledy, poblíž je naleziště prehistorických kamenů Filitosa a závěr v krásném městě SARTENE.
6. den: Busem do BONIFACIA – celodenní prohlídka, fakultativní projížďka lodí, možnost i celodenní etapy
7. den: Etapa přes nádherné sedlo BAVELLA ke kaskádovité říčce POLISHELLU – koupání a sjezd k moři.
8. den: Možnost dopoledního koupání a etapa vnitrozemím do CORTE.
9. den: Etapa vnitrozemím přes Ponte Leccia k moři do kempu v St.FLORENT
10. den: Etapa kolem severního výběžku – CAP CORSE do kempu ARIA MARINA (večer nakládání kol).
11. den: Přesun busem do BASTIE a následný trajekt a přesun domů.
12. den: Ve večerních hodinách (dle trajektu - včas oznámíme) příjezd do Prahy.

Termín: 10.6. - 21.6.2020
Cena: 13 990,-


Náročnost: Střední až těžší. Trochu si hrábnete, ale stojí to za to. Většina stoupání ale není nijak zabijácká co do sklonu. Volba dobrého tempa a kouzelné výhledy zpoza každé zatáčky jsou dobrým pomocníkem. To se týká základního programu, specielní eurosedlové etapy jsou naplánované výš a dál, aby si i chrti přišli na své. Každá "normální etapa" má svoji extremtouráckou variantu.

Kola: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava: Busem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy. Zpáteční noční trajekt pluje cca 7h - je možno za příplatek objednat kajutu (cca 50,-€). Případně místa na uložení se do spacáku je na lodi dost.

Ubytování: 9x v kempu pod vlastním stanem.

Poznámka: Díky hornatému reliéfu Korsiky je tu podnebí snesitelné i v létě – natož potom v září. Na pobřeží pofukuje větřík a jízda na kole je v tomto kraji tím nejpříjemnějším způsobem poznávání. Máme na trase ale i pár noclehů ve vnitrozemí v horách, kde večery i noci bývají chladné (5-10°C). V žádném případě tedy nedoporučujeme jen lehký spacák. Teplou mikinou a kalhotami také nepohrdnete. Hudební nástroje jsou vítány.

Strava: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Trochu se vnutíme se 2 grilovacími večeřemi. V buse jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd: 10.6. 20 (středa) ve 13,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 12,00

Nástupní místa: Možnost nástupu po trase Praha, Plzeň, Rozvadov dle dohody. Svoz z různých částí Česka rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezd: 21.6. 20 (neděle) v pozdních večerních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 9x nocleh v kempu, trajekt, 2x extremtourácké grilování, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, rychlovarné konvice, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena neobsahuje: Strava, vstupy, vinárny a cestovní pojištění, které vám rádi zajistíme za příplatek 690,-Kč/os.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR