KRÉTA NA KOLE - VÝCHOD - LETECKY DO HOTELU - 55+ MINUS

zájezd EXTREM TOUR
letecky do hotelu se snídaní v ceně
večeře možno přikoupit
aktivní dovolená ve Středomoří
cykloturistika v pohodě i do kopců

Letecky z Prahy do stylových studií příjemného hotýlku kousek od Heraklionu a ještě k tomu za moc pěkné peníze! Není proč váhat! Severovýchodní pobřeží v okolí letoviska Analipsi, kam náš zájezd směřuje, není příliš kopcovité, ale ani nudných a nekonečných rovinek se bát nemusíte. Na kole bez problémů dojedete do Heraklionu i k minojskému paláci Knóssos. Už trochu dál to máte do přístavního městečka Ajios Nikolaos. Dalším cílem můžou být letoviska Limenas a Malia a místní nádherné pláže. Ve vnitrozemí na vás čeká plno zapomenutých vesniček s pravoslavnými kostelíky a pro náročnější náhorní planina Lasithi. Jde v zásadě o klasickou „pobytovku“, kterou si můžete vylepšit poznávacími výlety za památkami a krásami Kréty a my si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu. Tento středomořský ostrov je znám svým teplým podnebím i v zimním období, bohatými kulturními památkami, panenskou přírodou a výbornou turistickou vybaveností. Čekají na vás krásné cyklistické etapy podél pobřeží a pěkné výjezdy do kopců, velmi dobrý asfalt, ohleduplní řidiči a takřka nulový provoz na vedlejších silnicích. Taky můžete relaxovat na pláži nebo u hotelového bazénu či si najmout auto či skútr a poznávat Krétu zpoza volantu. O jídle se ani nemusíme moc zmiňovat – určitě si pochutnáte na krétských specialitách.

Termín: 17.5. - 24.5.2020
Cena: 14 290,-


Ubytování: Hotel

Náročnost: Střední, ale dá se odlehčit i přidat - to fakt záleží na vás, a na tom jak si naložíte. Jak moc si zajedete do kopců nebo si uděláte jen příjemné kolečko kousek od hotelu... Výběr tras a jejich náročnosti je čistě na vás na základě doporučení vedoucího zájezdu. Barevné kopie map jsou vám samozřejmě k dispozici.

Program: Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-).

Kolo: Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Terén se najde pro všechny druhy kol. Základní etapy jsou po silnicích, ale průzkumným výpravám do terénu se meze nekladou. Jen pozor na soukromé cesty a hlídací psy! Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Půjčovna kol: Máme doporučenou kvalitní půjčovnu. Kola nám dopraví až do hotelu. Nabídka běžného horáka se pohybuje od 20,-€/den a při delší výpůjčce se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, e-kola, silničky atd. Včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

Letecká přeprava kol: Kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava: Letecky Praha - HERAKLION - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A taky „trochu“ na kole - tedy až na místě :-). Přesný čas odletu a příletu sdělíme po oznámení od letecké společnosti.

Ubytování: 7x v hotelu MARIA v letovisku Analipsi na severovýchodním pobřeží. Hotel se nachází 20km východně od hlavního města Kréty - HERAKLION. Ubytováni budete samozřejmě ve dvoulůžkových pokojích a k moři to máte 350m. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a kuchyňským koutem. Pokoje mají možnost jedné přistýlky. Klimatizace a trezor jsou za poplatek. Jednolůžkový pokoj je na vyžádání a za příplatek 3.000,-Kč. Jste-li sám či sama a na jednolůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Naopak přistýlka je možná se slevou 900,-Kč. Změna hotelu vyhrazena.

Strava: V ceně je 7x snídaně - formou švédských stolů. Večeře je možné přiobjednat za 2.300,-Kč/os. V blízkém okolí je dostatečná nabídka taveren a restaurací, kam můžete zajít nebo se stavit někde cestou. Případně si můžete nakoupit a udělat nějakou tu dobrotu i v kuchyňce na pokoji.

Cena obsahuje: Letenka a letištní taxy, místní transfery do hotelu, 7x ubytování v hotelu, 7x snídaně, mapy a informační materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Strava krom snídaní - večeře možno dokoupit za 2.300,-Kč/os., pobytová taxa, cestovní pojištění - rádi zajistíme včetně pojištění storna za 550,-Kč/os., individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola - 3.000,-Kč.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR