MENORCA NA KOLE I PĚŠKY - LETECKY DO HOTELU

zájezd EXTREM TOUR
cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí
na kole podél pestrobervného pobřeží
aktivní dovolená ve středu Středomoří

Že je Menorca prťavá? Vždyť podle toho dostala i své jméno a rozhodně je menší než sousední, cyklisticky vyhlášená Mallorca. O to je ale tahle UNESCem chráněná biosférická oblast kouzelnější! Pokldiný venkovský ráz ostrova neruší hotelové komplexy ani davy turistů. Objevíte skryté pláže mezi skalami, osamocené majáky na útesech i tajemné kamenné "stavby" zvané talaus. Ochutnáte místní dobroty v malebných přístavech a vesničkách... Z východu na západ to máme 50km a z jihu na sever necelých 20km. Co do výšky se můžeme vyšplhat až do celých 362m/m na Monte Toro. Kol kolem to s kolem vypadá na pohodovku - vždyť nemusíme jen hltat kilometry! :-) Díky ideálně položenému hotelu uprostřed severního pobřeží se dostaneme do všech koutů ostrova - po silničkách a šotolinách ve vnitrozemí nebo po Koňské stezce podél celého pobřeží. Tato Camí de Cavalls je původní strážní stezkou, kterou zrekonstruovali pro turisty a zkušenější cyklisti si tu užijí parádní terén. Části jsou ale sjízdné i pro nováčky... Naprosto ideální je pak Koňská stezka pro pěší turisty k toulkám za opuštěnými plážemi a neopakovatelnými výhledy na skalnaté pobřeží. Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Termín: 23.5. - 30.5.2020
Cena: 16 490,-


Ubytování: Hotel

Náročnost: Jak si kdo naloží, ale spíše lehčí. Nečekají vás tu rovinky, ale ani výraznější kopce, jen příjemně zvlněná krajina. Podél pobřeží pak vede Koňská stezka - místy pro zkušené terénní jezdce. Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-).

Kolo: Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky a šotolina ve vnitrozemí či náročnější stezka podél pobřeží. Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Půjčovna kol: S místní půjčovnou máme velmi dobré zkušenosti. Kola nám dopraví až do hotelu. Nabídka běžného horáka s 29" koly se pohybuje od 15,-€/den a při delší výpůjčce se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, e-kola, silničky atd. Včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

Přeprava kol: Kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava: Letecky PRAHA - MAHÓN - PRAHA a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole či pěšky.

Letecká doprava: u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování: 7x ve 3 hvězdičkovém Club Hotel Aguamarina na severu ostrova v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell, je obklopen zelení a jen pár metrů od prostorné písečné pláže. Hotelový komplex je zasazen do udržované zahrady a skládá se ze dvou budov, několika bazénů a sportovišť. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a balkonem či terasou. Pokoje mají možnost až dvou přistýlek – patrová postel. Minilednička a trezor jsou za poplatek. Jednolůžkový pokoj je na vyžádání a za nemalý příplatek 4.500,-Kč. Jste-li sám či sama a na 1-lůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Naopak přistýlka je možná se slevou 1.000,-Kč. PLÁŽ - písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo pod hotelem. Slunečníky a lehátka jsou na pláži za poplatek. Změna hotelu vyhrazena.

Strava: Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů se sklenkou vína a vody. Obědy za své kdekoliv.

Odlet: z Prahy z letiště Václava Havla. Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Přílet: do Prahy tamtéž.

Cena zahrnuje: Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), pobytovou taxu (3,30€/os./den), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč za obě cesty).

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR