PORTUGALSKO NA KOLE - LETECKY A DO POSTÝLKY

zájezd EXTREM TOUR
aktivní dovolená a ještě letecky
velmi atraktivní cykloturistika
cyklozájezd k oceánu i trochu do kopečků

Co takhle si prodloužit léto a vydat se za sluníčkem jak nejdál to na západ půjde? Portugalsko, to je to pravé pro letošní podzim! Sklenička portského, vinice na svazích říčních údolí, historická města, živoucí přístavy i zapomenuté horské vesničky, Atlantik a nekonečné liduprázdné pláže… Ale ta dálka! Zničit vás několikadenním přejezdem Evropy nehodláme, takže hezky pohodlně poletíte a to do Porta a zpátky z Lisabonu. Kromě jižního pobřeží s množstvím flákacích letovisek tak uvidíme vše, co stojí za to. Nepřijdete ani o výhodu doprovodného vozidla neb kola přiveze mikrobus s cyklovlekem, který nás bude provázet celý pobyt. Na vlastní oči se přesvědčíme, zda platí rčení o portugalských nejzajímavějších městech: „Coimbra studuje, Braga se modlí a Porto pracuje.“ Naše putování začneme v severní části Portugalska a postupně budeme na kolech pomalinku směřovat k jihu. Jistě vás zaujme první hlavní město Portugalského království – Guimares i město kostelů Braga. Etapy jsou tu trochu kopcovité, ale za tu romantiku to stojí. Všechny vás pak okouzlí údolí řeky Douro lemované vinicemi a sklípky portského vína. Samotné Porto je živoucí přístav a rušné místo odkud se vydáme za pohodou a klidem na pobřeží kolem Aveira. Atlantik sice není z nejteplejších, ale to by bylo, abyste se nevykoupali! Jen kousek ve vnitrozemí nás uvítá univerzitní Coimbra, odkud se opět vrátíme k pobřeží Atlantiku. Zde na nás čeká nevýznačnější poutní místo – Fatima a další nádherné církevní stavby. A na závěr si necháme individuelní prohlídku hlavního města Lisabonu. Cyklistické etapy měří většinou od 40 do 90km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do GUIMARAES. Ještě zbyde čas na prohlídku krásného historického centra města a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.
2. den: KOLO – okružní etapa přes církevní centrum Portugalska – BRAGA, keltskou osadu Citania de Briteiros, poutní místa Bom Jesus, Santuário de Sameiro, Tibaes. 40-70km, nastoupáno 860m
3. den: KOLO – etapa k údolí řeky Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku. 63-90km, nastoupáno 860m
4. den: KOLO (možno i pěšky) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km
5. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 80-90km, nastoupáno 140m
6. den: Ráno busem do univerzitního, kdysi historického hlavnío města COIMBRA. KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné antické památky CONÍMBRIGA. 52km, nastoupáno 650m
7. den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dne i turistického městečka NAZARÉ. Na večeři zájemce odvezem na promenádu k přímořským restauracím. 72km, nastoupáno 400m
8. den: KOLO - okružní etapa k nádhetným církevním stavbám v městech BATALHA a ALCOBACA. 59km, nastoupáno 420m. Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu pozutnímu místu - FATIMA. 86km, nastoupáno 780m
9. den: KOLO - poslední pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 61km, nastoupáno 480m. Večer nakládání kol.
10. den: Ranní odvoz do hotelu v centru LISABONU (cca 1,5 hodiny jízdy). Prohlídka hlavního města Portugalska - bez kol.
11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy. Letiště je cca 6km od hotelu.

Termín: 18.7. - 28.7.2020
Cena: od 25 990,-


Ubytování: bungalov, hostel, hotel

Náročnost: Střední až lehká. Etapy jsou někdy delší, ale nejsou moc kopcovité. A hlavně se neunavíte cestou do Portugalska, letecky to je fakt pohodlnější.

Doprava: Letecky Praha – Porto a Lisabon – Praha. Kola po souši minibusem se speciálním cyklistickým vlekem, který nám bude k dispozici po celou dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo. Kolo a bagáž je třeba dodat cca 4 dny před odletem - včas upřesníme. Stejně tak nazpět bude vše k vyzvednutí 3-4 dny po příletu.

Ubytování: 7x v bungalovu, 2x v romantickém hostelu a 1x v hotelu.. Bungalovy jsou s 2-3 pokoji pro 4-6 osoby s vybavenou kuchyňkou. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. V hostelu jsou dvoulůžkové pokoje.

Strava: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu jsou vybavené kuchyňky, v hostelu je společná kuchyň opět vybavená základním nádobím a vším potřebným. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena obsahuje: je Letenka i s letištními taxami a palivovým příplatkem v hodnotě do 6.000,-Kč, doprava kol a doprovodné vozidlo na místě, 10x nocleh v posteli, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Strava, vstupy, portské a úklid bungalovů. Cestovní pojištění, které vám ale rádi zařídíme vč. poj. storna za 670,-Kč/os.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR