RAKOUSKÁ JEZERA NA KOLE - SOLNOHRADSKO

zájezd EXTREM TOUR
aktivní dovolená v nádherné přírodě
cykloturistika z postele a s večeřemi
cyklozájezd pro pohodáře i MTB šílence

Po několika povedených akcích v nádherné oblasti rakouských jezer, kde najdete tu pravou odpočinkovou pohodu, vám pro změnu nabízíme to samé! Letos budeme opět po troše únavy z kol uléhat do postýlek! To znamená pohodový pobyt na břehu jezera MONDSEE a libovolné možnosti výletů do okolí. Na své si přitom přijdou jak silničáři, tak milovníci terénu a horských kol. Z poklidného noclehu můžete každodenně vyjíždět po značených cyklostezkách a pohodových silničkách do nádherné krajiny plné romantických jezer. Čekají vás malebné pohledy na jezera Fuschlsee, Wolfgangsee, Mondsee, Attersee, Traunsee a Hallstättersee. U posledně jmenovaného stojí za návštěvu krásné historické městečko Hallstatt. Nedaleko Mondsee je i lázeňské město Bad Ischl s cukrárnami, kavárnami a nezbytnou promenádou. A nad Unterachem se tyčí vrchol Schafbergu v jehož okolí se najde i několik pěkných pěších turistických tras. Ne každý Rakušan je zarputilý odpůrce Temelína a domácky přátelskou atmosféru budete potkávat na každém kroku či šlápnutí do pedálů. Oblast Salzkammergut, Attergau a Tennengau patří mezi rakouskou cykloturistickou klasiku. Hvězdicové etapy z jednoho místa dávají možnost volby najetých kilometrů, takže tento zájezd je vhodný i pro méně pilné cyklisty a rodinky. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Doporučené a vše obsahující etapy měří 40-80 kilometrů. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Termín: 17.6. - 21.6.2020
Cena: 7 990,-


Ubytování: Penzion

Náročnost: Tak tady si vybere úplně každý… Rovinaté etapy podél břehů jezer, ale i náročná stoupání v terénu i po asfaltu. Kolik si naplánujete kilometrů je jen na vás a kolik jich ujedete, jen na vašem orientačním smyslu. Hornatý terén v okolí s sebou kromě krásných výhledů nese i nebezpečí rychlých změn počasí. Připravte si varianty oblečení i na chladnější a případně i deštivější dny.

Kola: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, pro ortodoxní bajkery je v okolí množství značených cest v terénu. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava: Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: 4x v posteli v penzionu (2lůžkové pokoje či apartmány).

Strava: Na pokojích jsou kuchyňky, kde si můžete udělat snídaně z vlastních zásob. Večeře jsou v ceně. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd: 17.6.20 (středa) v 7,00 ráno z Prahy od stanice metra B-Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 6,15.

Nástupní místa: Možnost nástupu po trase Praha - České Budějovice - Dolní Dvořiště dle dohody.

Příjezd: 17.6.20 (neděle) v pozdních nočních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 4x nocleh v penzionu, 4x večeře, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, zapůjčení map a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Snídaně, vstupy a vinárny. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu, které vám rádi zařídíme za 404,-Kš/os.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR