Sardinie na kole - Smaragdové pobřeží - letecky do hotelu - 55+ minus


ITÁLIE NA KOLE - SARDINIE - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ - 55+ minus


aktivní dovolená i poznávačka
cykloturistika na nejkrásnějším pobřeží Středomoří
cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí


zájezd EXTREM TOUR Po roční pauze se vracíme na snad nejkouzelnější pořeží a to na COSTA SMERALDA na SARDINII. Jak jinak než v extrémní kombinaci pohody a parádní cyklistiky - letecky, do hotelu s polopenzí a kvalitním kolem z půjčovny - odzkoušeno, prověřeno a mnohými schváleno :-).
Objevte bělostné pláže s křišťálově čistým azurovým mořem, které jen těžko hledají v Evropě konkurenci. Poznejte bohatou historii ostrova a navštivte místa, která vás ohromí svou neopakovatelnou atmosférou. My si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu.
Tento největší středomořský ostrov je znám svým teplým podnebím i v zimním období, bohatými kulturními památkami, panenskou přírodou a výbornou turistickou vybaveností. Čekají tam na vás krásné rozjezdové etapy podél SMARAGDOVÉHO pobřeží a na ostrovy MADDALENA nebo pěkné výjezdy do kopců ve vnitrozemí.
Komu by byla Sardinie malá, může hodinovým trajektem přeplout na KORSIKU a prohlídnout si neopakovatelný přístav BONIFACIO vystavěný na bělostných útesech. Taky se můžete flákat u hotelového bazénu nebo hrát třeba golf. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.
CENA ZÁJEZDU JE DOTOVÁNA EVROPSKOU UNIÍ A VZTAHUJE SE NA SENIORY NAD 55 LET. KAŽDÝ DRUHÝ ALE MŮŽE BÝT MLADŠÍ! VĚTŠINOU MÁME VE SKUPINĚ NADBYTEK STARŠÍCH, TAKŽE ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!


Termín: 18.9.-25.9.2019
Cena hotel: od 16 490,-

Cena obsahuje: Letenka Praha – Olbia – Praha (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta. Mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku a vedoucí zájezdu z CK EXTREM TOUR a 55+MINUS.

Cena neobsahuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a případný poplatek za dopravu kola 3000,-Kč - platba předem s doplatkem. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

Náročnost: Lehká až střední. Záleží jak si naložíte...

Kolo: Terén se najde pro všechny druhy kol. Pobřežní silnice jsou rušnější s dobrým povrchem. Cesty do vnitrozemí i odbočky k plážím jsou místy šotolinové. Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

PŮJČOVNA KOL: máme dobré zkušenosti s místní půjčovnou Sardinia Cycling. Půjčovné se pohybuje od 90,-€/6dní a včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

PŘEPRAVA KOL: kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadla. POPLATEK za dopravu kola (za nadměrnost zavazadla) oběma směry je 3.000,-Kč.

Doprava: Letecky Praha - OLBIA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

Odlet a přílet: upřesníme na základě aktuálních informací od letecké společnosti.

Ubytování: ve 4* hotelu Club Esse Posada, který se nachází na severu Sardinie v městečku Palau, na proslulém Smaragdovém pobřeží. Je postaven v tradičním sardinském stylu, nedaleko krásné písečné pláže. Odtud budete mít možnost obdivovat nezapomenutelné scenérie národního parku La Maddalena s jeho nedotčenou přírodou. 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (sleva 500,-Kč), 1-lůžkový pokoj je za příplatek 2.500,-Kč. Centrum Palau je vzdálené pouhých 500 metrů a nabízí bezpočet možností k nákupům, nebo ochutnávání gastronomických lahůdek v restauracích, cukrárnách, kavárnách a barech. Z místního přístavu vyplouvají několikrát za den trajekty na souostroví La Maddalena.

VYBAVENÍ HOTELU: recepce, wifi ve spol. prostorách (zdarma), restaurace, bar, venkovní bazén, terasa s lehátky a slunečníky, tenisový kurt, multifunkční hřiště, hřiště na plážový volejbal...

VYBAVENÍ POKOJE: koupelna s wc, fén, televize, telefon, minilednička, trezor. Pokoje jsou menší, zařízené v typickém sardinském stylu.

PLÁŽ: krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do Tyrhénského moře je vzdálená přibližně 300 metrů. Slunečník a 2 lehátka/křesílka na pokoj zdarma (až do vyčerpání). Změna hotelu vyhrazena.

Strava: Bohatá hotelová polopenze v ceně - formou švédských stolů včetně vody a vína k večeři.

Program: Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc :-). Ti "chytřejší a slabší" mohou trávit více času u moře či hotelového bazenu. Návrhy tras si můžete prohlídnout pod odkazem "Mapka + itinerář".

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR