RHODOS NA KOLE - LETECKY DO HOTELU

zájezd EXTREM TOUR
cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí
na kole křížem krážem ostrovem boha slunce
aktivní dovolená na řeckých ostrovech

Ibiškový či sluneční ostrov jsou synonyma a druhá jména jednoho z nejnavštěvovanějších a nejslunečnějších ostrovů Řecka. Na dohled od turecké pevniny a s podnebím jaké známe i z Kréty je vlastně kupodivu, že se sem chystáme prvně. Možná nás trochu odrazovalo, že ostrov na délku měří necelých 80 km a na šířku sotva 40 km. Poté, co jsme se zamilovali do ještě menší Menorcy a parádně si tam zajezdili, se toho už vůbec nebojíme! :-) Letecky z Prahy do 3*** hotelu s polopenzí a ještě k tomu za slušné peníze! Možnost půjčení kola na místě, rovinatější etapy podél východního pobřeží, pěkné výjezdy do kopců a vychutnání si méně turisticky profláknutých zákoutí na divočejší západní straně ostrova... - to je už klasický model zájezdů 55plusmínus. Nejen pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmout auto či skútr k samostatným výletům. Podle řeckých bájí daroval ostrov Zeus svému synu Héliovi – bohu slunce. Pod jeho zářivým dohledem tu vznikaly nádherné památky antické a později i křesťanské, muslimské či židovské kultury, které tu po staletí dokázaly žít v symbióze. Při toulkách ostrovem – ať už na kole či autem určitě nevynecháme hlavní město Rhodos, které patří k nejlépe zachovaným středověkým městům v Evropě, a je proto zapsáno na seznam UNESCO. Údolí motýlů je úzké, asi 5 km dlouhé zelené údolí a bývá koncem jara domovem tisíců motýlů. Faliraki je nekrásnější pláží široko daleko, bohužel ale také nejnavštěvovanější. Další z mnoha úžasných pláží najdeme pod johanitskou pevností Lindos a nad ní se ještě tyčí starověká akropole s chrámem Athény Lindské. A mnoho dalších...

Termín: 3.10. - 10.10.2020
Cena: 15 490,-


Ubytování: Hotel

Náročnost: Jak si kdo naloží, ale spíše lehčí. Podél pobřeží se najdou i rovinky a ve vnitrozemí žádné výraznější kopce, jen příjemně zvlněná krajina. I terénní jezdci se tu řádně vyřádí.

Program: Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "... a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-). Jednotlivé trasy najdete pod odkazem "Itinerář + mapka".

Kolo: Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky i šotolina... Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo, ale i vyznavači silniční cyklistiky si tu přijdou na své. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce a je na svého cyklo-miláčka zvyklý, doporučujeme přivézt kolo vlastní.

Půjčovna kol: Máme doporučenou velmi kvalitní půjčovnu kol RodosCycling. Nabídka běžného horáka či treka se pohybuje od 12,-€/den a při delší výpůjčce se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, treky, silničky atd. Nabídku horských e-kol najdete zde Rhodes eBike. Včas vám zašleme dotazník a kola pak objednáme hromadně.

Přeprava kol: Kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava: Letecky Praha - Rhodos a zpět a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

Letecká doprava: u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování: 7x v 3*** hotelu Grecian Fantasia. Hotel se nachází jen 350 metrů od pláže Faliraki a 12 km od města Rhodos. V nejbližším okolí najdete supermarket a autobusovou zastávku, která zpřístupňuje všechny části ostrova, včetně Lindosu. V hotelu je samozřejmě bazén, restaurace, bar, wifi... Dvoulůžkové pokoje mají vlastní koupelnu s fénem, TV a ledničku. Přejete-li si tento dvoulůžkový pokoj pro jednu osobu, příplatek činí 5.000,-Kč. Jste-li sámi a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Změna hotelu vyhrazena.

Strava: Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů. Obědy za své kdekoliv.

Odlet: 3.10.20 (sobota) ve večerních hodinách z Prahy z letiště Václava Havla. Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Přílet: 10.10.20 (sobota) ve večerních až nočních hodinách do Prahy.

Cena zahrnuje: Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), pobytovou taxu, individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč za obě cesty).

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR