Menorca na kole i pěšky - letecky do hotelu


MENORCA NA KOLE i pěšky - 55+ minus - NOVINKA !!!


cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí
cykloturistika i pěší túry
aktivní dovolená ve středu Středomoří


zájezd EXTREM TOUR Že je Menorca prťavá? Vždyť podle toho dostala i své jméno a rozhodně je menší než sousední, cyklisticky vyhlášená Mallorca. O to je ale tahle UNESCem chráněná biosférická oblast kouzelnější. Pokldiný venkovský ráz ostrova neruší hotelové komplexy ani davy turistů. Objevíte skryté pláže mezi skalami, osamocené majáky na útesech i tajemné kamenné "stavby" zvané taluas. Ochutnáte místní dobroty v malebných přístavech a vesničkách...
Z východu na západ to máme 50km a z jihu na sever necelých 20km. Co do výšky se můžeme vyšplhat až do celých 358m/m na Monte Toro. Kol kolem to s kolem vypadá na pohodovku - vždyť nemusíme jen hltat kilometry!
Díky ideálně položenému hotelu uprostřed severního pobřeží se dostaneme do všech koutů ostrova - po silničkách a šotolinách ve vnitrozemí nebo po Stezce koní podél celého pobřeží. Tato Camí de Cavalls je původní strážní stezkou, kterou zrekonstruovali pro turisty a zkušenější cyklisti tu užijí parádní terén.
Naprosto ideální je pak Stazka koní pro pěší turisty k toulkám za opuštěnými plážemi a neopakovatelnými výhledy na skalnaté pobřeží. Díky souběžně probíhajícímu zájezdu "Pochod kolem Menorcy" se můžete dle volých kapacit zúčastni jednotlivých túr (cca 25,-€/den).
Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Termín: 6.10. - 13.10.2018
Cena: 13 490,-

Cena obsahuje: Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena neobsahuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 375,-Kč/os.), pobytovou taxu (1,-€/os./den), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (2.500,-Kč za obě cesty).

Doprava: Letecky PRAHA - MAHÓN - PRAHA a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole či pěšky.
LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování: 7x ve 3 hvězdičkovém Club Hotel Aguamarina na severu ostrova v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell, je obklopen zelení a jen pár metrů od prostorné písečné pláže. Hotelový komplex je zasazen do udržované zahrady a skládá se ze dvou budov, několika bazénů a sportovišť. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a balkonem či terasou. Pokoje mají možnost až dvou přistýlek – patrová postel. Minilednička a trezor jsou za poplatek. Jednolůžkový pokoj je za příplatek 4.950,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se k vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Přistýlka je možná pro dítě do 13 let se slevou 1.700,-Kč.

Strava: Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů se sklenkou vína a vody. Obědy za své kdekoliv.

Poznámka: Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky a šotolina ve vnitrozemí či náročnější stezka podél pobřeží. Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě, jednáme s místní půjčovnou. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce a je na svého cyklo-miláčka zvyklý, doporučujeme přivézt kolo vlastní.
PŮJČOVNA KOL: Máme dobrý kontakt na půjčovnu kol, která nám kola dopraví až do hotelu. Nabídka převážně horských kol se pohybuje od 18,-€/den a při delší výpůjče se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější terénní jezdce jsou k dispozici i horská kola s extra silnými plášti. Přeprava kol Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 2.500,-Kč (platba předem).

PLÁŽ: písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo pod hotelem. Slunečníky a lehátka jsou na pláži za poplatek.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR