RUJÁNA NA KOLE - BALT - NĚMECKO

zájezd EXTREM TOUR
hodně pohodová cykloturistika
z postele na kole
úžasná a nenáročná aktivní dovolená

Souostroví Rujána, skládající se asi z 30 poloostrovů a ostrůvků, leží v Baltském moři na severu Německa - kdysi NDR. Kde jsou ty časy, kdy se k Baltu, jedinému dostupnému moři, valily každé léto desetitisíce Čechů. Stan, basa piv, propanbutanový vařič a všichni známí z fabriky. Padnul režim, padla i tehdejší Rujána, aby se z ní stala ta nejlepší adresa pro parádní dovolenou u moře - ve spojení s cyklistikou jako dělaná! Na Rujánu se dostaneme přes nový most dlouhý 4 100 metrů a na ostrově určitě stojí za vidění NP Jasmund s bělostnými útesy, pohádková promenáda v Sellinu, jižní cíp Monghut i ten nejsevernější - Cap Arkona... Ještě před tím si zajezdíme na poloostrově DARSS s písečným pobřežím a samozřejmě se zastavíme ve Stralsundu - starobylé městos mnoha krásnými památkami a příjemným přístavem.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V 8,00 odjezd z Prahy přes Drážďany a kolem Berlína do hotelu v Lüdershagen. Dle času možnost první lehké vyjížďky.
2. den: Etapa na rozježdění na severní pobřeží poloostrova Darss a kolem jezera Barter Bodden. Vnitrozemím do přímořského městečka Zingst a pak libovolně podél moře třeba až do Pramont... 40-70km.
3. den: Pohodové poježdění po poloostrově Darss až na jeho SZ výběžek. Objedem tak jezero Seeler Bodden přes městečka Pruchten, Born, Ribnitz-Damgarten... 80-90km. Možno zkrátit jen do Ribnitz či ještě kousek dál k moři a zpět stejnou cestou. 30-60km.
4. den: Na kole či autem přesun na Rujánu. Cestou návštěva krásného města Stralsund. Cíl u moře v městečku Sellin. 85km.
5. den: Okružní etapa podél moře směrem na sever přes Binz do NP Jasmund až na obrátku k Lohme a zpátky přes Sagard do hotelu v Sellin. 70km - etapu lze kdekoliv a kdykoliv zkrátit.
6. den: Okružní etapa na jih přes Göhren a Lobbe na severozápad do Bergen auf Rügen a přes Zirkow zpět do Sellin. 65km - možno kdekoliv zkrátit.
7. den: BUSEM nablížení k městečku Altenkirchen a pak už na kole krásná etapa na nejsevernějším výběžkem Rujány -Arkona. Odtud busem zase zpět do hotelu v SELLIN. 40-60km
8. den: Případně poslední koupačka a odjezd do Čech.

Termín: 13.6. - 20.6.2020
Cena: 10 990,-


Ubytování: Penzion

Náročnost: Velmi nízká. Sever Německa je dost placatý, tak se nebojte. Doprava v oblasti je převážně na kolech a pohyb automobilů je značně omezen. Cyklistické etapy měří od 40 do 65 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti.

Kola: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava: Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: 3x v útulných chatkách pro 4 osoby a 4x v hotelových apartmánech se 2 pokoji celkem pro 4 osoby. Apartmány i chatky jsou samozřejmě plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Apartmány jsou vybavené kuchyňkami i nádobím. Jedno grilování klasicky zajišťuje CK EXTREM TOUR a poté je vám gril k dispozici. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. Snídaně možno přiobjednat za cca 3x8,-€ a 4x13,-€.

Odjezd: 13.6. (sobota) v 8,00 z Prahy - od stanice metra B Radlická. Nakládání kol od 7,15.

Příjezd: 20.6. (sobota) ve večerních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v hotelu, lázeňský poplatek, extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály.

Cena neobsahuje: Strava, vstupy a vinárny.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR