SARDINIE NA KOLE - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ - LETECKY DO HOTELU - 55+ MINUS

zájezd EXTREM TOUR
aktivní dovolená i poznávačka
cykloturistika na nejkrásnějším pobřeží Středomoří
cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí

Víc než se každoročně vracíme na snad nejkouzelnější pořeží a to na COSTA SMERALDA neboli SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ na SARDINII. Jak jinak než v extrémní kombinaci pohody a parádní cyklistiky - letecky, do hotelu s polopenzí a kvalitním kolem z půjčovny - odzkoušeno, prověřeno a mnohými schváleno :-). Objevte bělostné pláže s křišťálově čistým azurovým mořem, které jen těžko hledá v Evropě konkurenci. Poznejte bohatou historii ostrova a navštivte místa, která vás ohromí svou neopakovatelnou atmosférou. My si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu. Tento největší středomořský ostrov je znám svým teplým podnebím i v zimním období, bohatými kulturními památkami, panenskou přírodou a výbornou turistickou vybaveností. Čekají tam na vás krásné rozjezdové etapy podél SMARAGDOVÉHO pobřeží a na ostrovy MADDALENA nebo pěkné výjezdy do kopců ve vnitrozemí. Komu by byla Sardinie malá, může hodinovým trajektem přeplout na KORSIKU a prohlídnout si neopakovatelný přístav BONIFACIO vystavěný na bělostných útesech. Taky se můžete flákat u hotelového bazénu nebo hrát třeba golf. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.
CENA ZÁJEZDU JE DOTOVÁNA EVROPSKOU UNIÍ A VZTAHUJE SE NA SENIORY NAD 55 LET. KAŽDÝ DRUHÝ ALE MŮŽE BÝT MLADŠÍ!
VĚTŠINOU MÁME VE SKUPINĚ NADBYTEK STARŠÍCH, TAKŽE ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Termín: 2.10. - 9.10.2020
Cena: 16 490,-


Ubytování: Hotel

Náročnost: Lehká až střední. Záleží jak si naložíte... Rovinky tu sice zrovna nepotkáte, ale za každým kopečkem objevíte nové a krásnější pláže - je pak jen na vás, jestli se necháte ohromit hned tou první nebo se vydáte na další a delší průzkumné výpravy...

Kolo: Terén se najde pro všechny druhy kol. Pobřežní silnice jsou rušnější s dobrým povrchem. Cesty do vnitrozemí i odbočky k plážím jsou místy šotolinové. Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Půjčovna kol: máme dobré zkušenosti s místní půjčovnou Bike4more. Půjčovné se pohybuje od 90,-€/6dní - včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

Přeprava kol: kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava: Letecky Praha - OLBIA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

Odlet a přílet: upřesníme na základě aktuálních informací od letecké společnosti.

Ubytování: ve 4* hotelu Club Esse Posada, který se nachází na severu Sardinie v městečku Palau, na proslulém Smaragdovém pobřeží. Je postaven v tradičním sardinském stylu, nedaleko krásné písečné pláže. Odtud budete mít možnost obdivovat nezapomenutelné scenérie národního parku La Maddalena s jeho nedotčenou přírodou. 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (sleva 500,-Kč), 1-lůžkový pokoj je za příplatek 3.350,-Kč. Centrum Palau je vzdálené pouhých 500 metrů a nabízí bezpočet možností k nákupům, nebo ochutnávání gastronomických lahůdek v restauracích, cukrárnách, kavárnách a barech. Z místního přístavu vyplouvají několikrát za den trajekty na souostroví La Maddalena. Změna hotelu vyhrazena.

Vybavení hotelu: recepce, wifi ve spol. prostorách (zdarma), restaurace, bar, venkovní bazén, terasa s lehátky a slunečníky, tenisový kurt, multifunkční hřiště, hřiště na plážový volejbal...

Vybavení pokoje: koupelna s wc, fén, televize, telefon, minilednička, trezor. Pokoje jsou menší, zařízené v typickém sardinském stylu a bez balkonu.

Pláž: krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do Tyrhénského moře je vzdálená přibližně 300 metrů. Slunečník a 2 lehátka/křesílka na pokoj zdarma (až do vyčerpání).

Strava: Bohatá hotelová polopenze v ceně - formou švédských stolů včetně vody a vína k večeři.

Program: Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc :-). Ti "chytřejší a slabší" mohou trávit více času u moře či hotelového bazenu.

Cena obsahuje: Letenka Praha – Olbia – Praha (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta. Mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku a vedoucí zájezdu z CK EXTREM TOUR a 55+MINUS.

Cena neobsahuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a případný poplatek za dopravu kola 3000,-Kč - platba předem s doplatkem. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR