TOSKÁNSKO NA KOLE - AGROFARMA S POLOPENZÍ

zájezd EXTREM TOUR
aktivní dovolená v penzionu na bývalé farmě
pohodová cykloturistika podél moře i do kopečků
cyklozájezd pro jarní rozježdění i podzimní pohodu mezi vinicemi

Už několik let prozkoušenou akci a vyladěné etapy stále vylepšujeme. Hledáme vedlejší silničky i šotoliny mezi vinicemi, do Volterry vás vyvezeme autem, ale zpět už hezky vlastními silami :-). Rekonstruovanou starobylou usedlost Il Bosco z roku 1860, kde jsme ubytováni, tvoří apartmány s kompletním vybavením (kuchyň atd.) a venkovním posezením. K dispozici je jídelna s možností večerního posezení u vínka. Tato agrofarma (nebojte - nebudete muset pracovat) s krásným bazénem v rozlehlé zahradě se nachází asi 3km od moře, které je i v květnu již trochu koupatelné. Máme to jen pár dalších km nejbližších vinařských center Bolgheri a Castagneto Carducci. Na jaře i na podzim je zde cyklistický ráj a tak si budete moci před i po sezoně ještě pořádně zatrénovat nebo si jen užít příjemnějšího podnebí. Budeme sice jezdit v blízkosti nádherného moře s plážemi, kopečky (mírné) nás ale neminou - je jich tu dost. Zájezd je koncipován pro malou skoro rodinnou skupinu 12-16 lidí, takže tento týden na jihu bude pro vás oázou klidu. Pracovní a rodinné problémy nechte doma a pojeďte si užívat absolutní pohody. Akce je dobrou kombinací intenzivní cykloturistiky s příjemným a romantickým bydlením a superpolopenzí. Ale i rekreační cyklisti, pohodáři a milovníci dobrého vína a kultury si přijdou na své! Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Flákání u moře nebo u bazénu není samozřejmě zakázáno. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ve 21,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.
2. den: Busem dojezd po poledni na agrofarmu u Castagneto Carducci. V případě zájmu je možno dojet poslední kilometry na kole.
3.-8. den: Etapy dle chuti, sil a počasí - individuálně či ve skupinkách dle vlastního výběru - na základě doporučení vedoucího zájezdu. Máme pro vás připravené
- etapy pro pohodáře a na rozježdění
- etapy pro náročné
- etapy relaxační či při nepřízeni počasí
9. den: Libovolná pobřežní etapa, flákání u moře či kdekoliv jinde. Odjezd do Prahy. Cestou možná návštěva Pisy či jiné lokality.
10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termín: 8.5. - 17.5.2020
Cena: od 12 390,-


Ubytování: Penzion

Doprava: Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Letecky: Pro zájemce rádi zajistíme fakulativní letecké spojení přímo do Pisy a pak jen kousek vláčkem do Donoratica. Cena dle aktuální nabídky letecké společnosti - kolem 2.000,-Kč. Přímé lety Praha - Pisa jsou vždy v sobotu v 18,00-19,30 tam a 19,55-21,30 zpět.

Ubytování: Ve 2lůžkových pokojích v apartmánech pro 4 osoby se společnou koupelnou a WC. Přejete-li si tento dvoulůžkový pokoj jen pro jednu osobu, příplatek činí 3.300,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Ložní prádlo a ručníky jsou v ceně.

Strava: 7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce Itálie. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezdy: Vždy v pátek ve 21,00 z Prahy od st. metra B–Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,00.

Nástupní místa: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezdy: Vždy v neděli v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v apartmanu na farmě, 7x velmi vydatná večeře, 7x ještě vydatnější snídaně, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Vstupy, fakultativní akce, obědy a cestovní pojištění včetně storna zájezdu - rádi zajistíme za příplatek 630,-Kč/os..

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR