Menorca na kole i pěšky - letecky do hotelu


MENORCA NA KOLE - 55+ minus


cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí
cykloturistika i pěší túry
aktivní dovolená ve středu Středomoří


zájezd EXTREM TOUR Že je Menorca prťavá? Vždyť podle toho dostala i své jméno a rozhodně je menší než sousední, cyklisticky vyhlášená Mallorca. O to je ale tahle UNESCem chráněná biosférická oblast kouzelnější! Pokldiný venkovský ráz ostrova neruší hotelové komplexy ani davy turistů. Objevíte skryté pláže mezi skalami, osamocené majáky na útesech i tajemné kamenné "stavby" zvané taluas. Ochutnáte místní dobroty v malebných přístavech a vesničkách...
Z východu na západ to máme 50km a z jihu na sever necelých 20km. Co do výšky se můžeme vyšplhat až do celých 362m/m na Monte Toro. Kol kolem to s kolem vypadá na pohodovku - vždyť nemusíme jen hltat kilometry! :-)
Díky ideálně položenému hotelu uprostřed severního pobřeží se dostaneme do všech koutů ostrova - po silničkách a šotolinách ve vnitrozemí nebo po Stezce koní podél celého pobřeží. Tato Camí de Cavalls je původní strážní stezkou, kterou zrekonstruovali pro turisty a zkušenější cyklisti si tu užijí parádní terén. Části jsou ale sjízdné i pro nováčky...
Naprosto ideální je pak Stezka koní pro pěší turisty k toulkám za opuštěnými plážemi a neopakovatelnými výhledy na skalnaté pobřeží.
Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!


Termín: 5.10.-12.10.2019
Cena hotel: od 15 990,-

Cena zahrnuje: Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), pobytovou taxu (2,20€/os./den), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč za obě cesty).

Náročnost: Jak si kdo naloží, ale spíše lehčí. Nečekají vás tu rovinky, ale ani výraznější kopce, jen příjemně zvlněná krajina. Podél pobřeží pak vede Stezka koní - místy pro zkušené terénní jezdce.

Program: Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-). Jednotlivé trasy najdete pod odkazem "Itinerář + mapka".

Kolo: Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky a šotolina ve vnitrozemí či náročnější stezka podél pobřeží. Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec! Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce a je na svého cyklo-miláčka zvyklý, doporučujeme přivézt kolo vlastní.

PŮJČOVNA KOL: S místní půjčovnou BikeMenorca máme velmi dobré zkušenosti. Kola nám dopraví až do hotelu. Nabídka běžného horáka s 29" koly se pohybuje od 15,-€/den a při delší výpůjče se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, e-kola, silničky atd.

Přeprava kol: Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/os. Nevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava: Letecky PRAHA - MAHÓN - PRAHA a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole či pěšky. LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování: 7x ve 3 hvězdičkovém Club Hotel Aguamarina na severu ostrova v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell, je obklopen zelení a jen pár metrů od prostorné písečné pláže. Hotelový komplex je zasazen do udržované zahrady a skládá se ze dvou budov, několika bazénů a sportovišť. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a balkonem či terasou. Pokoje mají možnost až dvou přistýlek – patrová postel. Minilednička a trezor jsou za poplatek. Jednolůžkový pokoj bohužel není k dispozici. Jste-li sám či sama, pokusíme se k vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Naopak přistýlka je možná se slevou 1.000,-Kč.

PLÁŽ: písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo pod hotelem. Slunečníky a lehátka jsou na pláži za poplatek.

Strava: Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů se sklenkou vína a vody. Obědy za své kdekoliv.

Odlet: z Prahy z letiště Václava Havla. Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Přílet: do Prahy tamtéž

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR