Rujána na kole - Pobaltí - Německo


NĚMECKO NA KOLE - BALT - RUJÁNA


hodně pohodová cykloturistika
z postele na kole
úžasná a nenáročná aktivní dovolená


zájezd EXTREM TOUR Souostroví Rujána, skládající se asi z 30 poloostrovů a ostrůvků, leží v Baltském moři na pobřeží Meklenburska-Předních Pomořan. Kde jsou ty časy, kdy se k Baltu, jedinému dostupnému moři, valily každé léto desetitisíce Čechů. Stan, basa piv, propanbutanový vařič a všichni známí z fabriky. Padnul režim, padla i Rujána. Z tohoto ostrova se stává letovisko movitých, stejně jako z nedalekého Usedomu. Češtinu tu dnes už moc neslyšíte, hotely podražily... Rujána a Usedom jsou v současné době opravdu "dobré adresy". A pro cyklistiku jako dělané!
První oblastí, kterou navštívíme je poloostrov DARSS. Původ slova Darss pochází zřejmě ze staroslovanského slova Dračí. Jedná se o území, které je součástí poloostrova Fischland-Zingst a je proslavené především písečným pobřežími.
Při přesunu do druhé lokality se určitě zastavíme ve Stralsundu - starobylé městos mnoha krásnými památkami a příjemným přístavem.
Na Rujánu se dostanete přes nový most dlouhý 4 100 metrů a na ostrově určitě stojí za vidění NP Jasmund s bělostnými útesy, pohádková promenáda v Sellinu, jižní cíp Monghut i ten nejsevernější - Cap Arkona...
Doprava v oblasti je převážně na kolech a pohyb automobilů je značně omezen. Cyklistické etapy měří od 40 do 65 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program
1.den:
V 8,00 odjezd z Prahy přes Drážďany a kolem Berlína do hotelu v Lüdershagen. Dle času možnost první lehké vyjížďky.
2. den: Etapa na rozježdění na severní pobřeží poloostrova Darss a kolem jezera Barter Bodden. Vnitrozemím do přímořského městečka Zingst a pak libovolně podél moře třeba až do Pramont... 40-70km.
3. den: Pohodové poježdění po poloostrově Darss až na jeho SZ výběžek. Objedem tak jezero Seeler Bodden přes městečka Pruchten, Born, Ribnitz-Damgarten... 80-90km. Možno zkrátit jen do Ribnitz či ještě kousek dál k moři a zpět stejnou cestou. 30-60km.
4. den: Na kole či autem přesun na Rujánu. Cestou návštěva krásného města Stralsund. Cíl u moře v městečku Sellin. 85km.
5.den: Okružní etapa podél moře směrem na sever přes Binz do NP Jasmund až na obrátku k Lohme a zpátky přes Sagard do hotelu v Sellin. 70km - etapu lze kdekoliv a kdykoliv zkrátit.
6. den: Okružní etapa na jih přes Göhren a Lobbe na severozápad do Bergen auf Rügen a přes Zirkow zpět do Sellin. 65km - možno kdekoliv zkrátit.
7. den: BUSEM nablížení k městečku Altenkirchen a pak už na kole krásná etapa na nejsevernějším výběžkem Rujány -Arkona. Odtud busem zase zpět do hotelu v SELLIN. 40-60km
8. den: Případně poslední koupačka a odjezd do Čech.

Termín: 16.6. - 23.6.2018
Cena: 10 990,-

Odjezd
16.6.18 (sobota) v 8,00 z Prahy - od stanice metra B Radlická. Nakládání kol od 7,15.
Příjezd

23.6.18 (sobota) ve večerních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v hotelu, lázeňský poplatek, 2x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály.

Cena neobsahuje: Strava, vstupy a vinárny.

Doprava: Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: 3x v útulných chatkách pro 4 osoby a 4x v hotelových apartmánech se 2 pokoji celkem pro 4 osoby. Apartmány i chatky jsou samozřejmě plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Apartmány jsou vybavené kuchyňkami i nádobím. 2x grilování klasicky zajišťuje CK EXTREM TOUR. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. Snídaně možno přiobjednat za 3x7,-€ a 4x12,-€.

Poznámka:
Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR