Toskánsko na kole - agrofarma s polopenzí


ITÁLIE NA KOLE - TOSKÁNSKO


aktivní dovolená na agrofarmě
pohodová a nenáročná cykloturistika
cyklozájezd pro jarní rozježdění i podzimní pohodu mezi vinicemi


zájezd EXTREM TOUR Už několik let prozkoušenou akci a vyladěné etapy stále vylepšujeme. Naposledy změnou ubytování blíže k moři, kde máme k dispozici i jídelnu s možností večerního posezení u vínka. Farma nebo spíš penzion Il Bosco leží v blízkosti vinařského centra Bolgheri a Castagneto Carducci. Rekonstruovanou starobylou usedlost z roku 1860 tvoří apartmány s kompletním vybavením (kuchyň atd.) a venkovním posezením. Tato agrofarma (nebojte - nebudete muset pracovat) s krásným bazénem v rozlehlé zahradě se nachází asi 3km od moře, které je i v květnu již trochu koupatelné.
Na jaře i na podzim je zde cyklistický ráj a tak si budete moci před i po sezoně ještě pořádně zatrénovat nebo si jen užít příjemnějšího podnebí. Budeme sice jezdit v blízkosti nádherného moře s plážemi, kopečky (mírné) nás ale neminou - je jich tu dost.
Zájezd je koncipován pro malou skoro rodinnou skupinu 12-16 lidí, takže tento týden na jihu bude pro vás oázou klidu. Pracovní a rodinné problémy nechte doma a pojeďte si užívat absolutní pohody. Akce je dobrou kombinací intenzivní cykloturistiky s příjemným a romantickým bydlením a superpolopenzí. Ale i rekreační cyklisti, pohodáři a milovníci dobrého vína a kultury si přijdou na své!
Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Flákání u moře nebo u bazénu není samozřejmě zakázáno. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program
1. den:
V 17,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.
2. den: Busem dojezd v ranních hodinách do kouzelného San Gimignano a do nádherné a historické Volterry, prohlídka města a dle času etapa na kole do agrofarmy u Castagneto Carducci.
3. den: KOLO – jižní okružní etapa přes Castagneto Carducci, Sasseta, San Lorenzo a San Vincenzo. Etapa celkem 65km a více či méně.
4. den: KOLO - severní okružní etapa přes Bolgheri, Bibbona, La Gabella, Canneto a Monteverdi Marittimo. Etapa celkem 74km a méně či více.
5. den: KOLO - přes Bocca di Valle a Suveretto do přístavu Piombino a podél moře zpět domů. 85km a méně.
6. den: KOLO - přes Cecinu do kopců kolem Castellina Marittima a Orciano Pisano k moři a podél pobřeží domů. 95km a méně.
7. den: KOLO – jakákoliv varianta předchozích výjezdů či zasloužené flákání. Možno též fakultativně busem do Sieny a zpátky busem či na kole.
8. den: KOLO - východní okružní etapa přes San Vincenzo, Massa Marittima, Terme di Bagnolo a Ponte d´Oro. 98km a méně
9. den: Libovolná pobřežní etapa, flákání u moře či kdekoliv jinde. Odjezd do Prahy. Cestou možná návštěva Pisy či jiné lokality.
10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termín: 21.9. - 30.9.2018
Cena: 12 390,-

Odjezdy
Vždy v pátek v 17,00 z Prahy od st. metra B–Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 16,00.
Příjezdy

Vždy v neděli v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v apartmanu na farmě, 7x velmi vydatná večeře, 7x ještě vydatnější snídaně, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Vstupy a fakultativní akce a obědy.

Doprava: Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování: Ve 2lůžkových pokojích v apartmánech pro 4 osoby se společnou koupelnou a WC. Přejete-li si tento dvoulůžkový pokoj jen pro jednu osobu, příplatek činí 3.300,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Ložní prádlo a ručníky jsou samozřejmostí.

Strava: 7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce Itálie. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR