Elba na kole


ITÁLIE NA KOLE - ELBA


aktivní dovolená na úžasném ostrově
cykloturistika nahoru a dolu
cyklozájezd za teplem, mořem i historií
3x večeře v ceně


zájezd EXTREM TOUR Jestli vám ve vaší sbírce zajímavých navštívených lokalit chybí středomořský ostrov ELBA (klikni), máte letos možnost si tuto mezeru zaplnit. Rádi naše super akce opakujeme a Elba skutečně super je!
Elba je příjemně kopcovitý ostrůvek poblíž italské pevniny a územně patří k nádhernému kraji Toskánsko. V porovnání třeba s Korsikou je Elba celkem maličká a proto ji při svých hvězdicových cyklovýletech poznáte prakticky celou.
Cyklistické vyjížďky by vás jinak měly zavést k poutnímu kostelíku Madonna del Monte či k blízkému nejvyššímu bodu ostrova – Monte Capanne (1018 m) nebo na největší písečnou pláž Elby v zálivu Biodola, do kouzelné vesničky Sant’Ilario in Campo ukryté v horách, za prvotřídním vínem na venkovské šlechtické panství La Chiusa di Magazzini a hlavně k Napoleonově Ville, která je bohužel v lehce dezolátním stavu, ale vidět se to prostě musí.

Program
1. den:
V 17,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.
2. den: Busem dojezd kolem poledne do přístavu PIOMBINO - trajekt na Elbu. Ubytování a první vyjížďka po Elbě.
3.-7. den: Hvězdicovité etapy po Elbě dle dohody a doporučení vedoucího zájezdu, potápění, koupání, pěší výlety… prostě pohoda.
Návrh etap:
1) Kopcovitá etapa - z kempu směr Capoliveri, pak na Porto Azzuro, Rio Marina, Bagnaia a zpět do kempu - cca 80 km s možností prodloužení až na 120km na nejsevernější bod Elby - Cavo
2) Biková etapa - do Capoliveri a pak dle mapky - prudké kopce v terénu
3) Pobřežní etapa - na západ podél pobřeží do Marciany, Poggia a pak přes nejvyšší bod zpět do kempu
4) Etapa za trochou kultury - Napoleonova vila - do Porto Ferraia, pak po SP 24 na západ k vile Napoleona a pak zpět přes Prochio do Marina di Campo do kempu
5) Etapa směr Capoliveri, pak k moři a směr Bagnaia a dál na sever do Nisporto, dál do Rio nel Elba a Porto Azzuro. Pak už zpět do kempu
8. den: Poslední koupání, odevzdání bungalovů, naložení kol a trajekt na pevninu. Cestou návštěva historického města PISA (klikni) a přes noc přesun do Čech.
9. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termín: 22.9. - 30.9.2018
Cena stan: 10 990,-
Cena bungalov: 12 990,-

Odjezd
sobota v 17,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 16,15.
Příjezd

neděle tamtéž v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje: Veškerá doprava osob a kol, trajekt, 6x nocleh v bungalovu či pod stanem, 3x večeře, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Strava, vstupy, závěrečný úklid bungalovů a fakultativní akce (potápění, zapůjčení motorek...).

Doprava: Busem či minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí.

Ubytování: 7x v posteli 2-lůžkového bungalovu - jde vlastně o dvoj-baráčky, kdy každá polovina pro dva má svou kuchyňku a koupelnu. Ložní prádlo je v ceně. Romantici mohou spát pod širým nebem nebo ve vlastním stanu.

Strava: 3x večeře v ceně včetně klasického extremtourácké grilovačky. Jinak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Záměrně nenabízíme kompletní večeře neb vás nechceme ochuzovat i o ochutnávky místních dobrot. V bungalovech jsou vybavené kuchyňky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase - Praha – Plzeň - Rozvadov. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Poznámka:
Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Zájezd najdete na stránkách EXTREM TOUR