DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA - WACHAU - NA KOLE

zájezd FRCIME Tady najdete skvělý prodloužený víkend na kole, s vínem a poznáváním. Údolí Wachau patří mezi nejkrásnější úseky Dunajské cyklostezky. Vede totiž územím stejnojmenného národního parku a známou vinařkou oblastí. Najdeme zde mnoho historických památek - hradů, klášterů a zámků. Dokonalý povrch Dunajské cyklostezky Vás nadchne.

Dunajská cyklostezka vede po březích Dunaje. Začíná v Německu a pokračuje přes Rakousko a Slovensko do Maďarka. Její délka měří přes tisíc kilometrů. Úsek Dunajské cyklostezky přibližně mezi Pasovem a Vídní označujeme jako údolí Wachau. Tato část měří něco málo přes tři sta kilometrů a tato část je známá svou vinařskou historií, kterou obdivovali četní panovníci. Ti zde postavili svá sídla - hrady a zámky, ale také kláštery, kostely a krásná města.

PROGRAM

1. den: V nočních hodinách odjezd z nástupních míst na Moravě.
2. den: Ráno přijedeme do Rakouska k městu Engelhartszell an der Donau. Je zde mimo jiné krásný klášter. V případě zájmu je možné trasu začít až v německém Pasau. Trasa se tím prodlouží o cca o 20 km. Projedeme si meandry řeky Dunaje, užijeme si převoz přes řeku (5 EUR), navštívíme hrad Neuhaus. Nocleh je zajištěn v okolí města Ottensheim (- 60 km, ^ 50 m, ˇ 100 m).
3. den: Pokračujeme do Linz s barokními památkami až do Mauthausen, kde je známý koncentrační tábor - prohlídka (- 40 km, ^ 100 m, ˇ 150 m). Přesun na ubytování nebo možnost prodloužení trasy dle dohody s účastníky.
4. den: Podél Dunaje přes krásné město Ybbs (středověké památky), Melk s obrovským klášterem (možná prohlídka) a dále vjedeme do opravdovéhoúdolí Wachau. Mineme hrad Aggstein, prohlédneme si Spitz a zříceninu hradu Dürnstein. Přijedeme až do Kremsu (- 65 km, ^ 100 m, ˇ 150 m).
5. den: Dnes navštívíme Klosterneuburg a jeho barokní klášter a podél Dunaje dorazíme na ostrov na Dunaji ve Vídni, kde naše putování po Dunajské cyklostezce zakončíme. (- 40 km, ^ 200 m, ˇ 250 m). Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.

Termín: od 12.9.2018 do 16.9.2018

Cena: 6 900 Kč

Nocleh a strava:
Čeká nás 3x ubytování v ubytovacích zařízeních podél Dunaje. Jedná se o turistické Ferienwohnung se snídaní. Pokoje pro 2 osoby. Večeře zajistíme v místních pohostinstvích po dohodě se skupinou. Večeře předpokládáme formou jednotného předem objednaného menu. Místa pro ubytování budou ve městech Ottensheim, Grein a v okolí Krems.

Doprava:
Doprava bude zajištěna podle zájmu účastníků mikrobusem, minibusem nebo autobusem s cyklovlekem na kola. Autobus nás doveze do startovního místa a po celou dobu pobytu bude s námi popojíždět až do cíle cesty.

Důležité informace:
Cyklotrasa podél Dunaje je vhodná pro jakýkoliv druh kola. Doporučujeme silniční nebo trekové kolo. V případě horského kola doporučujeme hladké pláště. Zájezd je velmi vhodný také pro rodiny s dětmi nebo cyklo vozíčky.

Cena zahrnuje:
dopravu s cyklovlekem a výdaje na vozidlo
3x ubytování s polopenzí
pobytovou taxu a poplatky k ubytování
práci průvodce, řidiče a organizátora

Cena nezahrnuje:
nápoje u večeře
komplexní pojištění na cesty (Union turista 24,- Kč/den)

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME