PAŘÍŽ A VERSAILLES NA KOLE

zájezd FRCIME
Paříž zcela netradičním způsobem - totiž na kole! Věděli jste, že Paříž je protkaná sítí cyklostezek? Že se můžete dostat bezpečně, mimo provoz, ke všem důležitým památkám? S průvodcem projedete nejkrásnější místa Paříže. U každé zajímavosti se zastavíme, pohlídáme si kola, prohlédneme. Díky rychlému přesunu na kole stihnete vidět spoustu zajímavostí, mnohem více než pěšky. V programu máme také večerní krásně osvětlené město. Budeme ubytováni v příjemném kempu **** v dosahu centra města na kole v mobilních domech nebo ve vlastních stanech.
Ze sedla svého kola, které Vám bezpečně přivezeme v cyklistickém vleku za autobusem poznáte nejen památky Paříže, ale také její multikulturní život plný kontrastů. Projedeme několik parků ale také obří kruhový objezd na Champs Élyssées. Sjezd tohoto bulváru je neuvěřitelný zážitek, stejně jako pozorování Eiffelovy věže z některého z mostů přes řeku Seinu. Výlet do Versailles nabízí pravý cyklistický zážitek i mimo město v okolních lesích, kde dříve králové lovili divokou zvěř.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den - odjezd ve večerních hodinách z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže a Brna přes Prahu nočním přejezdem Německa a Francie.
2. den - odpolední příjezd do Paříže se zastávkou na nákupy v Remeši, ubytování, metrem pěší procházka s výhledy na krásně osvětlenou Paříž z návrší Montmartre (Sacré Coeur, Moulin Rouge, Pigalle, malebné uličky plné kaváren, pouličních malířů a umělců).
3. den - na kole po břehu Seiny. Prohlédneme si paláce na Trocadéru s nejlepším výhledem na Eiffelovu věž, dále k Malému a Velkému paláci a po Champs-Élysées na náměstí Concorde zažijete pocit jako v cíli Tour de France. Podél Tuilerijských zahrad a muzea Louvre ke Královskému paláci a dále až na náměstí Bastille. Zpět se vydáme severní stranou Paříže přes hřbitov Pere Lachaise a Montmartre s prohlídkou Sacré Coeur za denního světla a dále přes hřbitov Montmartre a náměstí Charles de Gaulle zpět na Trocadéro a do Bouloňského lesíka do kempu (40 km).
4. den - na kole po opačném břehu Seiny. Prohlédneme si originál sochy Svobody na Labutím ostrově, přijedeme na Martova pole k Eiffelově věži s možnou prohlídkou prvního nebo druhého patra. Dále podél řeky k Assemblée nationale, muzeu Orsay a na ostrov de la Cité s katedrálou Notre Dame. Zpět jižní stranou přes Luxembourské zahrady s Luxembourským palácem, Panthéon k Invalidovně a dále po již známé trase do kempu s možnou prohlídkou La Défense nebo průzkum Bouloňského lesíka na kole (30-40 km).
5. den - na kole přes Meudonský les k observatoři Meudon, dále po královské cestě k rybníku Ecrevisses do Viroflay a dále k zámku Versailles. Projížďka po zámecké zahradě ve Versailles. Zpět kratší cestou s vyhlídkou na celou Paříž. (40-50 km). Večerní odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo.
6. den - příjezd v dopoledních hodinách do nástupních míst.

Termín: od 22.9.2020 do 27.9.2020
Cena: 6 900 Kč


Nocleh a strava: Ubytování je zajištěno v krásném kempu **** v Bouloňském lesíku přímo na pobřeží Seiny. Bydlíme v krásných a pohodlných mobilních domech pro 6 osob. Při ubytování šesti osob spí jedna dvojice na rozkládacím gauči v obývacím pokoji. Včasné přihlášení na zájezd Vám zajistí samostatnou ložnici. Mobilní domy jsou vybaveny kuchyňským koutem, nádobím pro nenáročné vaření, sprchou a WC. Každý domek má vlastní posezení. Se slevou 1300,- Kč na osobu je možné bydlet ve vlastním stanu. V kempu je k dispozici velmi komfortní sociální zařízení, WiFi na recepci kempu, obchůdek se základními potravinami. Využít můžeme autobusovou přepravu na nejbližší stanici metra Porte Maillot (2 EUR/jedna cesta). Můžete si pronajmout přenosný gril nebo využít místní restauraci. Celkem zde strávíme 3 noci.

Doprava: Doprava je zajištěna zájezdovým pohodlným autobusem s WC, klimatizací, videem a barem za české koruny. O naši bezpečnou jízdu se budou starat dva zkušení řidiči. Vaše kolo povezeme v bezpečném cyklovleku.

Nástupní místo: Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov, Praha, Plzeň nebo po dohodě na této trase. V případě menšího počtu účastníků bude zájezd realizován mikrobusem nebo vozidlem pro 9 osob s vlekem na kola. V tomto případě budou kola uložena v bezpečných vacích.

Cena zahrnuje: dopravu do Paříže a zpět, 3x ubytování v mobilních domcích. V základní ceně počítáme s plnou obsazeností 6 osob v mobilhome, pobytovou taxu, průvodce znalý místního prostředí, mluvící francouzským jazykem. DPH, pojištění CK proti úpadku a všemožné poplatky.

Cena nezahrnuje: Stravu - vlastní, komplexní pojištění léčebných výloh do zahraničí Allianz (+198 Kč) Fakultativní výlety, jsou-li pořádány, vše co není uvedeno pod "cena zahrnuje"

Příplatky: komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B (+144 Kč)

Slevy: Ubytování ve vlastním stanu: -1300 Kč/osobu

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME