DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA VÍDEŇ - BUDAPEŠŤ

zájezd FRCIME
Druhé pokračování jinak úspěšného zájezdu Dunajská cyklostezka a Wachau na kole. Tentokrát projedeme nejkrásnější místa Slovenské a hlavně Maďarské části okolí Dunaje. Cestou nás čekají krásné historické památky i ptačí rezervace a příroda. Perličkou na konci zájezdu je projížďka na kole Budapeští a termální lázně.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách na jih Vídně. Etapa národním parkem Donau-Auen (lužní lesy, mokřady, ptactvo, UNESCO) k římskému městu Carnuntum (římská brána, amfiteátr, římské město, možná prohlídka, 12 EUR). Dále do Hainburg (hrad Schlossberg) a na ubytování (60-70 km).
2. den: Snídaně.A: Etapa do Bratislavy s krátkou prohlídkou města. Dále k hrázi vodního díla Čunovo. Podél vodního díla Gabčíkovo s výhledy na obrovskou vodní plochu Dunaje a CHKO Dunajské luhy až k vodní elektrárně Gabčíkovo. Přes obce Sap a Číčovo do Komárna (120 km). B: Pro zájemce zkrácení etapy autobusem o 47 km na trase Čunovo - Sap. Nebo až do cíle dnešního dne. Ubytování v Komárně (80 km).
3. den: Snídaně. Prohlídka Komárna (vojenská pevnost, zvedací most přes Dunaj, stará celnice. A: po Slovenské straně přes Patince (termální lázně) Moča, Kravany, Obid až do města Štúrovo (60 km). Trasa je méně frekventovaná a více zaměřená na Dunaj a Slovenské vesničky. B: Po Maďarské straně podél hlavní silnice a částečně po silnici přes Neszmély, Lábatlan, Tát do Esztergom (60 km). Možnost alternativní etapy do obce Tata (rybník Öreg-tó, Vodní hrad, Eszterházyho palác, anglická zahrada, řada občerstvení) (+35 km). Večerní prohlídka města, možnost večeře ve středověké restauraci. Pohled na Dunaj s bazilikou Nanebevzeti Panny Marie a sv. Vojtěcha je úchvatný.
4. den: Snídaně. Navštívíme Esztergom a jeho památky. Z terasy baziliky nás čekají krásné výhledy na Dunaj a celé Štúrovo. Etapa dále vede přes tzv. meandry Dunaje směrem na Nagymaros a národní park Duna-Ipoly. Dnes několikrát přejedeme Dunaj převozem. Zájemci si mohou vyjet na hrad Visegrád. Přes Vác, Tahitótfalu a Szentendre do Budapešti (80 km). Ubytování v hotelu nedaleko centra. Projedeme se na kole Peští a večer navštívíme termální lázně Széchenyiho. Večerní procházka po městě.
5. den: Snídaně. Projížďka po památkách Budy. Vyjedeme na Gellértovu horu s vyhlídkou na celou Budapešť, navštívíme královský hrad a Rybářskou baštu (30 km). Zájemci mohou místo prohlídky města strávit půl dne v lázních. Odpolední odjezd z Budapešti. Příjezd ve večerních hodinách zpět do ČR.

Termín: od 8.7.2020 do 12.7.2020
Prázdninový termín
Cena: 6 900 Kč


Ubytování: V ceně zájezdu je zahrnuto 4x ubytování v penzionech, motelech a hotelech se snídaní. Většinou se jedná o dvojlůžkové pokoje.

Stravování: V ceně zájezdu jsou zajištěny snídaně. Večeře domluvíme společně formou menu v místní restauraci. Počítejte s cenou kolem 10 EUR/menu. Během dne se budeme mít možnost stravovat v některém z rychlých občerstvení na trase, případně si můžete nakoupit zásoby v obchodech. Ceny jsou srovnatelné s ČR.

Doprava: Dopravu zajišťujeme autobusem, minibusem nebo mikrobusem - v závislosti na počtu přihlášených účastníků zájezdu.

Nástupní místa: Informace o nástupních místech najdete na našem webu. Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Zlín, Brno

Vhodné kolo: Doporučujeme kolo trekové, případně silniční. Některé úseky trasy vedou po nezpevněných polních cestách. Tyto úseky je možné objet po silnici pro motorová vozidla. V Maďarsku vedou některé úseky po veřejné komunikaci s mírným provozem.

Bezpečnostní pokyny: Na Slovensku je povinná cyklistická přilba při jízdě mimo obec. V Rakousku a Maďarsku je cyklistická přilba povinná pro děti do 12 let. V Maďarsku při jízdě v noci a za snížené viditelnosti je povinná reflexní vesta.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s cyklovlekem
4x ubytování se snídaní
2x převoz přes řeku Dunaj
mapku a podklady k cyklotrasám
průvodce
DPH, pojištění CK proti úpadku, služby CK

Cena nezahrnuje: večeře (společné menu v místní restauraci stojí kolem 10 EUR),
vstupy do navštívených památek a lázní,
pojištění na cesty Union turista B (+24 Kč/den)


Předpokládané výdaje: vstupné do římského města Carnuntum: 12 EUR
Večeře: 10 EUR/den
vyhlídková terasa v bazilice: 350 Ft
vstup do Széchenyiho termálních lázní v Budapešti: 5200 Ft

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME