KORUTANY NA KOLE

zájezd FRCIME Pohodový zájezd na kolech za poznáním přírodních krás Korutan v Rakousku. Objedeme po cyklostezkách několik jezer a vyjedeme na kole nebo lanovkou na zdejší vyhlídkové vrcholy. V jezerech se budeme moci vykoupat a užijeme si skvělou rakouskou polopenzi. Na etapách nás podpoří náš autobus nebo mikrobus.

Korutany jsou nejjižnější spolková země Rakouska. Sousedí s Itálií a Slovinskem. Korutany mají ze všech zemí Rakouska nejvíce slunečních dní, což slibuje stálejší a teplejší počasí. V Korutanech je mnoho přírodních krás, především jezer a hor.

PROGRAM

1. den středa Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, příjezd do místa ubytování v obci Feldkirchen kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk kolem jezera Maltschacher See, koupání v jezeře nebo spa hotelu.
2. den čtvrtek Etapa kolem jezera Ossiacher See, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku dravých ptáků, Affennberg – opičí hora – kolonie makaků). Vzdálenost max 60 km.
3. den pátek výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. - významný vyhlídkový vrchol v tomto regionu. V zimě lyžařské středisko. A: Pohodová skupina vyjede i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen (lanovka není v ceně) a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až k ubytování. B: Výrazně sportovnější varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Vzdálenost 45 - 70 km.
4. den sobota Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem. Odsud je možné etapu prodloužit na vyhlídku Pyramidenkogel s fascinující dřevěnou rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí. Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu s historickým centrem, expozicí Minimundus. Vzdálenost 45 - 85 km.
5. den neděle Dopoledne relax u jezera Maltschacher See, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Termín: od 17.7.2019 do 21.7.2019
Prázdninový termín

Cena: 8 900 Kč

Ubytování a stravování:
Ubytování je zajištěno v komfortních apartmánových domech nad jezerem pro 2-3 osoby. Každý apartmán má své sociální zařízení. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci).
Snídaně - formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem.
Večeře - opět formou bohatého bufetu (včetně salátů, zákusků atd), včetně nápojů (víno, pivo, nealko).
1x organizujeme společnou večeři v místním Buschenschanku, tzn. konzumace bioproduktů ze statku (slanina, sýry, masa, vajíčka, máslo - vše výborné kvality, nápoje - jablečné a hruškové mošty, ovocné destiláty).

Doprava:
Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s WC, klimatizací, TV, barem.

Nástupní místo:
Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace:
Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců. Vhodné pro všechny typy kol.

Cena zahrnuje:
doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
ubytování v apartmánových domech u jezera
polopenze formou bufetu, 1 společná večeře na statku "Buschenschanku"
informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:
lanovka na Gerlitzen
komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B (+ 120 Kč)
vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME