TOSKÁNSKO A ELBA NA KOLE

zájezd FRCIME
Toskánská paráda. Čekají nás úžasné místa na pobřeží i v horách. Navštívíme Florencii, Pisu, Livorno a Volterru. Vychutnáme si dva dny na Elbě. Překvapí Vás malebné městečka se středověkou architekturou v horách, tolik typické pro Toskánsko. To vše s ubytováním na jednom místě u krásné pláže s bílým karibským pískem.
Toskánsko je kraj ve střední Itálii, který je proslulý uměním, historií a působivou scenérií zvlněné krajiny s opevněnými městy etruskými hradbami. Typické pro toskánskou krajinu jsou cypřišové aleje vedoucí zdánlivě do nekonečna. Nemusíme jistě zmiňovat ani toskánské víno, které nám zpříjemní nejeden večer v kempu. Na zájezdu navštívíme nejznámější Toskánský ostrov Elbu, ale také národní parky, nejznámější města (Florencii, Pisu, Volterru a Livorno) a celý pobyt si zpříjemníme koupáním v Tyrhenském moři.
Elba je třetí největší italský ostrov. Hlavním městem je Portoferraio a spolu s dalšími menšími ostrovy je součástí Národního parku Toskánské ostrovy. Nejvyšší horou je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1019 m. Elba je také známá nuceným exilem Napoleona Bonaparte. Na Elbu pojedeme celkem 2x a to vždy trajektem s koly a bez autobusu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách z nástupních míst na Moravě,
2. den: Ranní příjezd na pahorkatinu mezi Bolognou a Florencií. Etapa kolem přehrady Lago di Bilancino do San Pietro di Sieve. Horskou silničkou sklesáme do hlavního města Toskánska - Florencie. Prohlídka centra města a památek (katedrála Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Galerie Uffizi, četné kostely a náměstí (UNESCO). Podél řeky Arno se posuneme do cíle dnešní etapy Montelupo Fiorentino. Naložení kol a přesun do kempu na pobřeží. Večeře (75 km, 9 hod.)
3. den: Snídaně. Využijeme naložených kol v cyklovleku a přesuneme se autobusem k jednomu z nejhezčích měst Toskánska - Volterra. Prohlédneme si historické centrum s typickou architekturou (katedrála, Baptisterium, římské divadlo, kostely, uličky). Přes malebnou zvlněnou krajinu sjedeme na pobřeží a krásným piniovým lesem s četnými plážemi se vrátíme do kempu (70 km, 6 hod).
4. den: Snídaně. Okružní etapa z kempu do typických Toskánských městeček v horách Riparbella, Castellina Marittima, Pomaia s možností výjezdu na Monte Vaso (635 m). Zpět podél pobřeží přes letovisko Rosignano Solvay na karibskou pláž s bílým pískem. Večeře. (55 km, 6 hod.). Etapu lze prodloužit přes Orciano Pisano, Gabbro až do letoviska Quercianella (+25 km, +1 hod)
5. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu. Z přístavního městečka Cavo přejedeme po pobřežní silničce s výhledy na moře do Rio Marina a přes Porto Azzurro do hlavního města Elby Portoferraio. Cestou malá odbočka do krásného města Capoliveri. Užijeme si dostatek koupání a vychutnáme si některou z přístavních restaurací. Trajektem zpět do Piombino, přejezd do kempu autobusem. Večeře. (40 km, 5 hod.) Možnost návratu do kempu po vlastí ose (+50 km).
6. den: Snídaně. Krátký přejezd autobusem do národního parku Monterufoli-Caselli. Zájemci si mohou vyjet krátký a prudký výjezd do opevněného městečka Sassa s výhledem na okolní krajinu. Ostatní pokračují do Canneto, Monteverdi Marittimo, případně Sassetta. Podél pobřeží se vrátíme do kempu. Večeře. (70 km, 6 hod.)
7. den: Odpočinkový den u moře. Koupání, vodní sporty, možnost krátkého výletu na karibské pláže s bílým pískem, které jsou nedaleko našeho kempu.
8. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu podruhé. Tentokrát si prohlédneme západní část ostrova s větším převýšením. Čeká nás výjezd na vrchol Monte Perone (630 m). Cestou si prohlédneme horské městečka Marciana a Poggio. Vykoupeme se v letovisku Marina di Campo. Zpět do Portoferraio, autobusem z Piombino do kempu. Večeře. (60 km, 6 hodin)
9. den: Snídaně. Na kole do Pisy. Naložení kol a pěšky prohlídka náměstí Zázraků s Šikmou věží. Odjezd přes Rakousko zpět do České republiky. (60 km, 6 hod).
10. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termín: od 22.5.2020 do 31.5.2020
Cena: 14 900 Kč


Ubytování: Máme zajištěno v pohodlných mobilních domcích v kempu nedaleko piniového lesa a krásných písečných pláží. V kempu najdeme také dobrou pizzerii, dětské hřiště a bazén. Zánovní mobilní domky pro šest osob ve třech oddělených ložnicích, vždy pro 2 osoby. Klienti mají společnou kuchyňku s jídelnou. V mobilním domku jsou toalety a sprcha. Toskánské víno si můžete užít na prostorné terase.
Ubytování je také možné v kempu ve vlastním stanu nebo se slevou 600 Kč/osobu ve starším typu mobilního domku.

Stravování: Připravíme Vám chutnou polopenzi z naší polní kuchyně. Jídlo připravujeme z českých a italských zásob. Těšit se můžete na bohaté snídaně (vždy jedno hlavní jídlo typu párek, vajíčka, různé druhy pomazánek, dále nabízíme jogurt s müssli, ovoce, vánočku nebo makovec a různé druhy salámů, šunky nebo sýra. Samozřejmě pečivo, čaj, kafe.). K večeři podáváme vždy polévku, druhé jídlo a salát nebo dezert. Jídlo klienti konzumují na svých terasách z nádobí, které je součástí vybavené kuchyně v mobilních domech.

Doprava: Doprava je zajištěna kvalitním autobusem s WC, klimatizací, TV, videem a barem. V autobuse je možné nakoupit pivo i nealkoholické nápoje za české koruny. Kola vezeme v kvalitním cyklovleku.

Nástupní místa: Ostrava,Olomouc, Prostějov, Vyškov,Kroměříž, Brno

Důležité informace: Náročnost zájezdu je v programu popsaná jako maximální. Každou etapu je možné zkrátit, ale také prodloužit podle momentální nálady a fyzické kondice účastníků. Doporučujeme kolo silniční nebo trekové, protože většina etap vede po zpevněných cestách a cyklochodnících.

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, včetně podpory v rámci programu,
2x trajekt na Elbu a zpět pro Vás a Vaše kolo,
7x ubytování v kempu v mobilním domku pro 6 osob,
7x polopenzi z naší polní kuchyně,
povlečení, spotřeby energie, pobytovou taxu a závěrečný úklid mobilního domku
využití venkovního bazénu
čas a energii na vytvoření fotoknihy ze zájezdu,
práci průvodce a organizátora zájezdu,
materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře,
DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje: tisk a distribuci fotoknihy (není povinné, orientačně 400 Kč)
komplexní pojištění na cesty Union Turista A (+360 Kč)

Příplatky a slevy: ubytování ve vlastním stanu: na dotaz
vlastní stravování: -1 500 Kč
ubytování ve starším mobilním domku: -600 Kč/os
Příplatky a slevy vyberte v rolovacím menu v přihlášce.

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME