VÍDEŇ NA KOLE A INLINECH

zájezd FRCIME Možná nevíte, že Vídeň je protkaná hustou sítí bezpečných cyklistických stezek. Okolí Dunaje i jeho slepých ramen i přímo centrum města projedeme na vlastním kole, koloběžce nebo inlinech a navštívíme nejednu zajímavost. Během jednoho dne si tak prohlédneme téměř celé město i jeho okolí. Užijeme si také odpočinek v některé z Vídeňských kaváren či restaurací. Krásný den plný poznání, ale také pohybu v historickém městě Vás doslova nabije energií.

Pohybovat se budeme na kole, koloběžce, nebo máme připraven i program pro inline bruslaře. Naši trasu začínáme většinou na Dunajském ostrově a pokračujeme podél Dunajského parku k věži Donauturm. Odtud to není daleko k vídeňskému sídlu OSN. Dále pokračujeme po stopách historie a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce historické Vídně. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční Vídeňský řízek a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Bruslaři s inline bruslemi se mohou vyřádit na Dunajském ostrově. Tento pás zeleně má na délku 21 km a na šířku až 250 metrů. Je uměle vybudovaný a rozděluje Dunaj mezi Vídní a Klosterneuburgem (centrem rakouského vinařství) na hlavní tok a jeho rameno - Nový Dunaj. Vznikl v rámci protipovodňových opatření, jehož základem se stalo paralelní rameno Dunaje. Toto rameno, které běžně zaplňuje stojící voda, je při hrozících povodních naplňováno vodou z hlavního toku Dunaje a chrání tak Vídeň před záplavami. Jeho vznik mezi léty 1972 až 1988 je ojedinělým evropským konceptem! Slouží Vídeňanům k rekreaci a odpočinku, je protkán sítí cyklostezek a pro děti jsou zde hřiště a další atrakce.

PROGRAM

1. den:
do 7:00 hod - odjezdová místa Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Otrokovice, Zlín
8:00 hod - odjezdové místo Brno
10:00 hod - příjezd do Vídně, vyložení kol, rozdělení do skupin (cyklo, inline, atd)
18:00 hod - odjezd z Vídně
20-21 hod - příjezd do nástupních míst
Uvedený program se může změnit v závislosti na počasí, dopravních opatřeních ve Vídni, uzávěrkách cest, apod.

Termín: od 10.8.2019 do 10.8.2019
Prázdninový termín

Cena: 790 Kč

Nocleh a strava:
Jednodenní zájezd bez ubytování. Stravovat se můžete z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních a rychlých občerstvení Vídně. V autobuse bude možné si objednat teplé nápoje (káva, čaj, horká čokoláda, případně pivo, limo).

Doprava:
Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo mikrobusem. Autobus je s WC, klimatizací, TV, barem.

Nástupní místo:
Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace:
Kola přepravujeme v bezpečném cyklopřívěsu a je o ně perfektně postaráno. Cyklopřívěs volíme podle počtu přihlášených účastníků zájezdu. Kola Vám pomůžeme naložit a zase vyložit. Doporučujeme cyklistickou přilbu a cyklistické oblečení, ale je možné výlet zvládnout také "v civilu".

Základní cena:
z Ostravy a Olomouce: 990,- Kč

Cena zahrnuje:
přepravu z Kroměříže a dalších nástupních míst
technický doprovod a průvodce
materiály a mapky
poplatky, parkovné a další náklady CK

Cena nezahrnuje:
stravování
vstupy do navštívených objektů
komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B (+24 Kč)

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME