SARDINIE NA KOLE

zájezd FRCIME
Zkombinovali jsme nejkrásnější dostupná místa Sardinie na severu a východě ostrova do nejlepšího programu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Příjemný program umožňuje kombinovat snadný nebo náročnější cyklistický program s odpočinkem a koupáním. Třešničkou na dortu je den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží s koupáním na karibských plážích. Náš program je jedinečný a v žádné jiné cestovní kanceláři takový nenajdete.
Sardinie se nachází ve Středozemním moři, hned pod známější Korsikou. Na ostrov se dostaneme trajektem z Italské pevniny z města Livorno. Po Sardinii se budeme pohybovat převážně na kole, v některých dnech s podporou autobusu, který naši etapu zkrátí nebo zpříjemní. Denní dávka se pohybuje kolem 40-60 km. Převýšení zde není tak velké jako např. na Korsice. Většinu cyklistických tras lze zkrátit a nebo zcela vynechat a nahradit jen krátkou projížďkou na sousední pláže a tím si ze zájezdu vytvořit příjemný pobytový zájezd s podporou kola. Zájezd je proto velmi vhodný také pro rodiny s dětmi jednotlivce nebo páry, kteří se cyklistice tolik nevěnují. Na zájezd můžete jet i zcela bez kola a užít si krásný pobytový týden u moře (bez kola sleva 1.000 Kč)
Bydlíme v dobře vybavených kempech v mobilních domech se dvěma oddělenými ložnicemi. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena). Dostanete chutnou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně. Dvakrát budeme večeřet v místní restauraci (těstovinový předkrm, hlavní jídlo, dezert).

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 1500 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie.
A: Přejezd autobusem do kempu, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Capo D´orso s krásnými žulovými útvary (10 km) nebo do města Cannigione.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (60 km, nahoru 400 m, dolů 400 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře
3. den: Snídaně.
A: na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.
4. den: Snídaně.
A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.) nebo koupání v průzračné vodě některé z mnoha zátok. Vhodné pro šnorchlování. Velmi fotogenické místo, klienti zde bývají nadšení (40 km, 300 m).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Zpět do kempu autobusem. Večeře.
5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m). Dále stejně jako A. Navíc možnost prohlídky Cala Gonone na začátku etapy. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře.
6. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
7. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře v restauraci v kempu (předkrm těstoviny, hlavní jídlo, dezert).
8. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).
B: znavíc podél pobřeží až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (+30 km, + 200 m). Večeře v restauraci v kempu.
9. den: Snídaně, výjezd autobusem do sedla Genna Silana. Sjezd po úžasné SS125 do Dorgali (nákup na cestu zpět). Dále po SS125 do Orosei přes neuvěřitelné lomy mramoru. Závěrečné koupání na krásné a dlouhé pláži Su Barone. Přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Termín: od 3.6.2020 do 12.6.2020
Cena: 13 400 Kč


Ubytování a nocování: 3x v kempu na severu ostrova nedaleko města Palau, 4x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek v mobilních domech. Mobilní dům je apartmán umístěný v přírodě pod stromy. Je koncipovaný pro 4 osoby. Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace. Pokud budete ubytovaní ve stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování: Dostanete polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempů je restaurace. V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře (5x z polní kuchyně, 2x z místní italské restaurace v kempu - bez nápojů v restauraci).

Doprava: Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem. Cestou si pustíme zajímavé filmy.

Nástupní místo: Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Přeprava kol: profesionální cyklovlek na 40 kol.

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo s hladkými pláštěmi, silniční kolo nebo crossové kolo. Povrch je převážně asfaltový. V některých případech můžeme projíždět kratší úseky po nezpevněných cestách.

Cena zahrnuje: dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
trajekt na Sardinii a zpět
trajekt na ostrov La Madallena a zpět
7x ubytování ve dvou kempech
7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
tvorbu fotoknihy pro zájemce
práci průvodce a organizátora zájezdu
materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje: nepovinná kajuta na trajektu (cca 1 500 Kč/kajuta a jeden směr plavby)
fakultativní výlet lodí (35-40 EUR)
vstupy do různých objektů a památek
náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 300 Kč)
vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"
komplexní pojištění na cesty Union TURISTA A (+360 Kč)

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME