SEVERNÍ KORSIKA NA KOLE

zájezd FRCIME Korsika je jako stvořená pro aktivní programy. Bereme s sebou kola, ale věnovat se budeme také plážovému volejbalu, trochu turistice, procházkám po krásných městech a samozřejmě koupání a opalování. V neposlední řadě si užijeme dvakrát denně cvičení, powerjógu, Port de bras nebo kruhové tréninky pod vedením profesionální instruktorky Aleny Klimkové.

Program jsme sestavili tak, aby jste si užili novou a nepoznanou část Korsiky na jejím severním a severo-západním pobřeží. Čekají nás krásné cyklistické etapy v horách, ale také podél krásného skalnatého pobřeží s mnoha zátokami a plážemi. Užijeme si také tradiční koupání v horských tůních a pokusíme se o výstup na nějaký krásný korsický vrchol. Líbit se Vám budou také procházky po krásném letovisku Calvi, stejně jako kemp, který se nachází přímo u písečné pláže.

PROGRAM

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách přes Rakousko do Italského Livorna.
2. den: dopolední trajekt na Korsiku (8:00 - 12:30). Přesun do kempu v Calvi, koupání a odpočinek po cestě. Večerní protažení.
3. den: ranní cvičení, cyklistická etapa podél moře z Calvi k tůním na řece Fango a zpět vnitrozemskou cestou dokončíme celý okruh. -65 km, 6 hodin, ^ 850 m, ˇ 850 m. Večerní cvičení.
4. den: ranní cvičení, horská cyklistická etapa z Calvi přes Montemaggiore do sedla a dále do krásného horského opevněného městečka Saint Antonio se sjezdem terénem nebo po silnici Ile Rousse (koupání). Zpět podél moře do Calvi. -60 km, 5 hodin, ^ 1100 m, ˇ 1100 m. Večerní cvičení.
5. den: ranní cvičení, odpočinkový den u moře s volejbalovým turnajem a dalšími aktivitami na pláži. Večerní cvičení.
6. den: ranní cvičení, cykloetapa s podporou busu z Belgodere po krásné klikaté silničce přes Speloncato, Nessa, Feliceto, Muro, Avapessa do Saint Antonina (možno vynechat) a dále do průsmyku ze 4. dne, který si tentokrát užijeme ve sjezdu až do Calvi. -65 km, 6 hodin, ^ 700 m, ˇ 1200 m.
7. den: výlet do hor s výstupem na nejvyšší vrchol Korsiky Mt. Cinto (2706 m) nebo Monte Corona (2144 m) - nejsevernější dvoutisícovku Korsiky.
8. den: Ranní protažení. Odpočinkový den na pláži s případnou cyklistikou podél pobřeží na oblíbené pláže. Večerní závěrečné cvičení.
9. den: Vyklizení mobilních domů, přejezd k Bastii, prohlídka města, případně poslední koupání. Večerní trajekt na pevninu do Livorna.
10. den: Přes Itálii a Rakousko nočním přejezdem dorazíme v ranních hodinách do ČR.

Termín: od 29.6.2018 do 8.7.2018
Svátek v zájezdu

Cena:
v mobilním domku: 13700,- Kč
ve vlastním stanu: 9900,- Kč
POZOR - AKTUÁLNĚ SLEVA 400,- Kč pro prvních 20 přihlášených.

Nocleh a strava:
Po celou dobu zájezdu bydlíme v jednom kempu, nikde se nestěhujeme ani neposouváme. Kemp je vzdálen asi 2 km od centra Calvi a přes místní komunikaci a eukalyptový les asi 300 m od písečné pláže s promenádou vedoucí do města. V kempu jsou místa pro stany a městečko mobilních domků. Budeme využívat mobilní domy Piana pro 6 osob. Každý mobilní dům má jeden pokoj s dvojlůžkem (140 cm) a další dva pokoje s oddělenými lůžky (80 cm). Je zde vybavená kuchyňka pro nenáročné vaření a samozřejmě toaleta a koupelna. K mobilnímu domu náleží také terasa s posezením. V mobilním domě je klimatizace.
Zájemci mohou využít levnější varianty a bydlet v kempu ve vlastním stanu. K dispozici máte ohraničený prostor pro stan s přístupem k elektrické energii. Kemp je klasifikován jako ****. K dispozici je celá řada sportovišť (tenis, volejbal, fotbal, cvičební plochy, minigolf, aj.), v kempu je k dispozici WiFi. Můžete využít také místní restauraci, miniobchůdek, možnost grilování, můžete si objednat také místní polopenzi (cena na vyžádání).

Doprava:
Na Korsiku pojedeme zahraničním autobusem s klimatizací, WC, barem a TV/videem. Autobus řídí dva zkušení profesionálové.
Autobus bude vybaven cyklo vlekem pro 40 kol s profesionálními závěsy na kola. Nakládání kol je náročné a proto je potřeba se k odjezdu dostavit s dostatečným předstihem. Uvítáme samozřejmě pomoc při nakládání kol.

Důležité informace:
Pláž u kempu je písčitá a tvoří velkou zátoku s výhledem na citadelu v centru města. Na pláži je mnoho barů a restaurací, slunečníky a lehátka (za poplatek). Podél pláže vede dřevěná promenáda až do jachetního přístavu v Calvi. Podél chodníčku vede také dráha vláčku, který spojuje Calvi s Ile Rousse.
Další koupání je hned za Calvi, kde najdeme mnoho přírodních pláží s pískem mezi skálami. Kousíček od Calvi je poloostrov La Ravellata, kde jsou nekonečné možnosti koupání v křišťálovém moři a možnosti šnorchlování. Další pláže jsou podél pobřeží z Calvi ve směru na Ile Rousse a St. Florent.

Cena zahrnuje:
dopravu z Ostravy na Korsiku a zpět
dopravu po Korsice (mimo fakultativních výletů)
trajekt na Korsiku včetně všech tax a poplatků
7x ubytování v mobilním domě pro 6 osob (zaplněný 6 osobami), nebo ve vlastním stanu (včetně elektřiny)
2x denně cvičení pod vedením instruktorky Aleny Klimkové
cyklistický program pod vedením cyklo instruktora
další sportovní program během dne
pronájem sportovních terénů v kempu
DPH, pojištění CK proti úpadku a další poplatky (pobytová taxa, energie, apod.)

Cena nezahrnuje:
stravování (doporučujeme využít naše výborné konzervy se zavařeným masem
komplexní pojištění na cesty UNION Turista B (24 Kč/den)
fakultativní výlety po Korsice (výstup na Mt. Cinto, apod. - dle počtu účastníků)

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME