PROVENCE NA KOLE

zájezd FRCIME
Zážitky prošpikovaný zájezd s pohodovou atmosférou. Z krásného ubytování s bazénem - ve městě Gordes - zcela uprostřed Provence budeme vyrážet do všech míst v okolí. Poznáme levandulová pole, krásná městečka, ochutnávky vín a užijeme si i parádní cykloturistiku, sjezdy v kaňonech či magickou horu Mt. Ventoux. Odpočinkový den s koupáním v řece Gardon a s výhledem na Pont du Gard (UNESCO) patří k nejlepším zážitkům...
Připravili jsme pro Vás tradičně dvě varianty programu. Lehčí (A) a obtížnější (B). Rozdíl variant je v délce a převýšení jednotlivých etap. Obě varianty si můžete dále prodlužovat či zkrátit. Je možné během zájezdu - dle aktuální chuti měnit jednu variantu za druhou a naopak. Stejně tak můžete program vynechat a užít si svůj vlastní. Doporučujeme trekové kolo nebo horské kolo s hladkým pláštěm. Program je možné zvládnout také na silničním kole. Nocovat budeme v mobilním domku pro 4 nebo 6 osob, případně se slevou v kempu ve vlastním stanu. Dostanete od nás chutnou a bohatou polopenzi s ochutnávkou řady místních dobrot jako jsou kozí sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu a čerstvé bagety. Přepravíme Vás autobusem s cyklovlekem s kvalitním zabezpečením Vašich kol.
Na zájezdu nabízíme jako jediná cestovní kancelář neomezenou konzumaci stolního vína - a to během večerního setkání nad mapou při plánování dalšího dne. Ochutnáte skvělá červená, růžová i bílá vína.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ranní odjezd z Ostravy, dopolední odjezd z Brna a dále přes Prahu a Plzeň, nočním přejezdem Německa do Francie.
2. den:
A: Z města mnoha kašen Pernes Les Fontaines přejedeme přes malebná městečka Saint Didier a Venasque až k městečku Gordes do kempu. Cestou si prohlédneme klášter Abbaye Notre-Dame de Sénanque s plantážemi levandulí (28 km, 720 m nahoru, 390 m dolů.
B: navíc navštívíme starobylé městečko Murs (40 km, 960 m nahoru, 630 m dolů). Ubytujeme se v kempu, večeře, uvítací večírek (víno v ceně)
3. den: Snídaně
A: Prohlédneme si město na skále Gordes a pod městem historické naleziště Bories (stavby z kamenů). Prohlédneme si pěkné město Cabrieres d´Avignon a Lagnes a dále dojedeme k vyvěračce Fontaine de Vaucluse (pramen řeky La Sorgue). Zde je řada kaváren, muzeum, možnost koupání. Zpět jedeme stejnou cestou s ochutnávkou vína v místním sklepě (40 km, 800 m nahoru, 800 m dolů).
B: navíc podél řeky La Sorgue do pěkného města na řece L´Isle sur la Sorgue a zpět do Gordes (50 km, 650 m nahoru, 800 m dolů). Večeře
4. den: Snídaně
A: Dnes se vydáme na opačnou stranu levandulovými poli přes město Joucas do Lioux (městečko pod obrovskou skálou) a zpět do oblasti červených skal Rousillon. Pěší procházka naučným chodníkem a dále přes Gout zpět do Gordes (37 km, nahoru 670 m, dolů 800 m).
B: navíc výjezd a sjezd pustým kaňonem k St. Saturnin a dále do Rousillon. (60 km, nahoru 940 m, dolů 1000 m). Večeře
5. den: Snídaně a autobusem přejezd do městečka Roussan. Půldenní výlet na kánoích po průzračné řece Le Gardon. Cestou několik zastávek na koupání, piknik na pláži, vodácké hry. Řeka je vhodná pro úplné začátečníky. Podplujeme a prohlédneme si úžasný Pont du Gard (UNESCO). Cestou zpět zastávka v Avignonu - prohlídka středověkého města a známého mostu. Autobusem zpět do Gordes.
B: Možnost cyklistiky podél řeky Le Gardon z Roussan přes Sanilhac-Sagries do Collias. Dále do Cabrieres a Lédenon a zpět k mostu Pont du Gard, cestou koupání v řece Le Gardon. (40 km, nahoru 350 m, dolů 400 m). Večeře
6. den: Snídaně,
A: sjezd do městečka Goult a postupné stoupání do království sadomasochistického Markýze de Sade v Lacoste. Prohlídka krásného starobylého městečka. Pokračujeme do Bonnieux s krásnými výhledy a úzkými uličkami. Dále vystoupáme na hřeben Malého Luberonu a po krásném hřebeni s cedrovými lesy sjedeme do Robionu, odkud se již přímou cestou vrátíme do Gordes (60 km, nahoru 1000 m, dolů 1000 m).
B: navíc Luberonská cyklostezka do Opede le Vieux, Ménerbes a dále do Lacoste k hradu Markýze de Sade, kde nás počká autobus (75 km, nahoru 1250 m, dolů 1250 m). Večeře
7. den: Snídaně
A: Přejezd autobusem do St. Rémy, kde pobýval Van Gogh. Vystoupáme do druhého nejnavštěvovanějšího místa celé Francie Les-Baux-De-Provence v pohoří Alpilles, kde navštívíme Carrieres de Lumieres (promítání obrazů v obří jeskyni vytvořené v dolech na Bauxit). Po prohlídce středověkého města sjedeme do Eygalieres, vesničky z kamene (35 km, 500 m nahoru, 450 m dolů).
B: Můžeme projet pohoří Alpille terénem po jeho hřebeni (jen pro horská kola) nebo si trasu prodloužit návštěvou Orgon a Cavaillon (50 km, 500 m nahoru, 500 m dolů). Návrat do kempu autobusem, večeře.
8. den: Snídaně
A: Přejezd autobusem do městečka Malaucene a dále až pod vrchol do lyžařského střediska Mont Serein. Na kole přes vrchol Mont Ventoux (1912 m) (kultovní místo cyklistů a Tour de France). Úžasný sjezd desítky kilometrů a převýšením 1600 m až do města Sault (oběd, pauza). Dále do kaňonu Nesque a další sjezd do Villes sur Auzon úžasným kaňonem (65 km, nahoru 950 m, dolů 2200 m).
B: navíc horská výzva v podobě výjezdu na Mt. Ventoux z městečka Malaucene. (+15 km, +1000 m nahoru). Nákup skvělého vína v místním vinařském závodě. Návrat do kempu, večeře.
9. den: Snídaně a odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo. Cestou zastávka v některém obchodním domě na nákupy.
10. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu do Brna a Ostravy v odpoledních hodinách.

Termín: od 14.8.2020 do 23.8.2020
Prázdninový termín
Cena: 14 900 Kč


Ubytování: Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni na jednom místě v kempu nad městečkem Gordes. Kemp je vybavený bazénem a je z něj krásný výhled na pohoří Luberon. Okolní kraj je známý svou levandulí. Nocovat můžeme ve vlastním stanu v kempu nebo v mobilním domku pro 4 osoby (17-23 m2) či v chatce pro max 6 osob (35 m2). Samostatné jedince doplňujeme do chatek bez nutnosti příplatku za neobsazené lůžko. Kemp je na kopci, což nám umožní každý den začít skvělým sjezdem do údolí.

Stravování: Připravíme pro Vás chutnou a výživnou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná druhým dnem večeří a končí 9. den snídaní. Večeře se skládají z polévky, hlavního chodu a dezertu nebo salátu. Snídaně je formou švédského stolu vždy s hlavním pokrmem (vajíčko, pomazánka, párky, apod.). Užijeme si také místních specialit (kozí sýry, sušené salámy, mořské plody). Večer ochutnáme místní vína (v ceně zájezdu) nebo si můžete zakoupit točené české pivo. Potraviny si můžete dokoupit v Gordes v obchodním domě či v menších krámcích během výletů.

Doprava: Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s vlekem na kola. Vlek je osazen kvalitními závěsy a o kola bude perfektně postaráno. Během cesty si pustíme kvalitní filmy a můžete se občerstvit v našem baru. Autobus má také funkční WC a klimatizaci.

Nástupní místo: Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Praha, Vyškov, Brno, Plzeň. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, horské holo s hladkým pláštěm, silniční kolo.

Povrch: 50 % hrubý asfalt, 50 % jemný asfalt

Neomezená konzumace vína: tento pojem si zaslouží vysvětlení: Víno kupujeme ve velkém balení (tzv. krabici). Ochutnávka Vám umožní poznat více druhů vín a podle toho si následně vybrat třeba víno domů. Kupujeme někdy červené, někdy růžové, jiný večer bílé víno. Během večerního setkání nad mapou (které trvá cca hodinu) je možné si čepovat z těchto krabic víno. Konzumace je neomezená množstvím, je omezená tímto časem. Vína je dost, na každého se dostane :-)

Fotokniha: po zájezdu tvoříme z fotografií krásnou fotoknihu s pevnými složkami a celkem 20 stranami nejkrásnějších fotek, které nám účastníci zájezdu pošlou, nebo které pořídí náš průvodce. Kniha je zasílána poštou nebo si ji vyzvednete po zájezdu u nás v kanceláři. Každý pár dostává jednu knihu. U nás v CK je kniha z minulých akcí k nahlédnutí.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s cyklovlekem
7x ubytování v mobilním domku nebo chatce (sleva za nocování ve vlastním stanu)
7x chutná a sytá polopenze
neomezená konzumace vína během večerních setkání nad mapou pro další den
práci průvodce a pomocného průvodce
informační materiály, mapky
tvorba památeční fotoknihy pro pro zájemce,
pojištění CK proti úpadku, DPH a další poplatky cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění na cesty Union turista B (+24 Kč/den)
volitelné výdaje a vstupy do památek a muzeí (20-40 EUR)
výlet na kajaku s výbavou (30-35 EUR, děti do 12 let 15 EUR)
náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 300 Kč)

Slevy: ubytování ve vlastním stanu (-1 000 Kč)

Příplatky: komplexní pojištění na cesty Union TURISTA A (+360 Kč)

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME