KORUTANY NA KOLE

zájezd FRCIME
Pohodový zájezd na kolech za poznáním přírodních krás Korutan v Rakousku. Objedeme po cyklostezkách několik jezer a vyjedeme na kole nebo lanovkou na zdejší vyhlídkové vrcholy. V jezerech se budeme moci vykoupat a užijeme si skvělou rakouskou polopenzi. Na etapách nás podpoří náš autobus nebo mikrobus.
Korutany jsou nejjižnější spolková země Rakouska. Sousedí s Itálií a Slovinskem. Korutany mají ze všech zemí Rakouska nejvíce slunečních dní, což slibuje stálejší a teplejší počasí. V Korutanech je mnoho přírodních krás, především jezer a hor.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: středa
Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, příjezd do místa ubytování nedaleko Villachu kolem poledne. Odpolední příprava kol a krátká rozjížďka kolem jezírka MagdalenenSee až k řece Drávě a do centra Villachu. Večeře.
2. den: čtvrtek
Snídaně. Etapa kolem jezera Ossiacher See, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku dravých ptáků, Affennberg – opičí hora – kolonie makaků). Vzdálenost max 60 km. Večeře.
3. den: pátek
Snídaně, výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. - významný vyhlídkový vrchol v tomto regionu. V zimě lyžařské středisko. A: Pohodová skupina vyjede i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen (lanovka není v ceně) a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory zpět k jezeru a k ubytování. B: Výrazně sportovnější varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Vzdálenost 45 - 70 km. Večeře.
4. den: sobota
Snídaně. Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem. Odsud je možné etapu prodloužit na vyhlídku Pyramidenkogel s fascinující dřevěnou rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí. Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu s historickým centrem, expozicí Minimundus. Vzdálenost 50 - 85 km. Večeře.
5. den: neděle
Snídaně. Po Drávské cyklostezce z Villachu směrem do Feistritz im Rosental. Naložení kol a odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách. (40 km)

Termín: od 15.7.2020 do 19.7.2020
Cena: 8 900 Kč


Ubytování: je zajištěno ve sportovním hotelu s bazénem, nedaleko centra krásného Villachu. Každý pokoj má své sociální zařízení. V rámci ubytování je možný vstup do venkovního bazénu.

Stravování: Polopenze je zajištěna v restauraci hotelu: Snídaně - formou bufetu, Večeře - menu o třech chodech se salátovým bufetem

Doprava: Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s WC, klimatizací, TV, barem.

Nástupní místo: Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace: Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců. Vhodné pro všechny typy kol.

Cena zahrnuje: doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
ubytování ve sportovním hotelu
Rakouská polopenze
informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje: lanovka na Gerlitzen
komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B (+ 120 Kč)
vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Slevy: vlastní doprava -1000 Kč

Zájezd najdete na stránkách CK FRČÍME