RUJANA – USEDOM

zájezd HOSKA TOUR Až na nejsevernější mys Arkona. Rovinaté trasy s výhledy na moře.
Pohodová pobřežní cykloturistika. Oslnivě bílé křídové útesy lákají na největší německý ostrov Rujana každoročně nejen mnoho rekreantů, ale i cykloturistů na nově vyznačené stezky. Příroda je zde rozmanitá a na větší kopce tady takřka nenarazíte. Břehy jsou nízké, občas členité. Na pobřeží se vyskytuje mnoho písečných kos, přesypů a dun. Během cyklistických výletů si můžete odpočinout na některé z mnoha pláží a ochutnat rybí speciality, které nemají chybu.

PROGRAM

1. DEN Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v Praze a severních Čechách. Noční přesun na sever Německa.
2. DEN RUJANA – cyklotrasa Lobbe – Seebad Thiessow – Klein Zicker – Lobbe – Ostseebad Sellin – Ostseebad Binz – Mukran – Sassnitz, celkem 53 km. Podle východního pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. SEEBAD THIESSOW – bílé písečné pláže, hustý smíšený les, slaniska, vlčí máky a chrpy, poloostrov ze tří stran obklopuje moře. OSTSEEBAD SELLIN – rekreační středisko, bílé pláže, historické centrum města, nedaleko biosférická rezervace. OSTSEEBAD BINZ – svérázná přímořská architektura, dlouhé pláže, lovecký zámeček Granitz, pěší promenáda s 370 m dlouhým molem. NEU MUKRAN – moderní přístav, odtud každý den vyplouvá několik trajektů do skandinávských a pobaltských zemí. SASSNITZ – největší a zároveň hlavní město ostrova, které žije rušným životem. Přímo ve starém přístavu si můžete prohlédnout vyřazenou ponorku pocházející z roku 1963 a navštívit některou z mnoha rybích restaurací.
3. DEN RUJANA – cyklotrasa Dranske – mys Arkona – Putgarten – Vitt – Schaabe – Glowe, celkem 47 km. Lze dojet až na ubytování do Sassnitz, + 18 km. Podle severního pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. MYS ARKONA – nejsevernější 46 m vysoký mys. Na vyhlídkovou plošinu na majáku vede 150 schodů. Pod majákem je možné se vykoupat. Budete-li mít štěstí, můžete najít i kousek jantaru. VITT – malebná rybářská vesnička. PUTGARTEN – další romantická rybářská vesnice. SCHAABE – 8 km dlouhá pláž místy až 100 m široká. GLOWE – slunce, pláž a moře, ráj Baltského moře, rybářský přístav.
4. DEN RUJANA – cyklotrasa v národním parku Jasmund, celkem 30 – 50 km. Většinou po zpevněných lesních cestách, zčásti po méně frekventovaných silnicích. NP JASMUND – duby pokrytý poloostrov. Na pobřeží křídové útesy s vyhlídkami. Nejznámější útes je 118 m vysoký Königsstuhl. Z vyhlídky vede přes 400 dřevěných schodů na pláž. Park je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.
5. DEN USEDOM – cyklotrasa Peenemünde – Ostseebad Karlshagen – Ostseebad Zinnowitz – Seebad Koserow – Seebad Heringsdorf – Swinouscie, celkem 54 km. Podle pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. USEDOM – druhý největší ostrov v Německu. Turisty lákají krásné široké bílé pláže a malebná rekreační střediska. Typické jsou fasády s věžičkami, mramorovými sloupy a terasami, jež císařské Německo odkoukalo od francouzských středomořských středisek. PEENEMÜNDE – muzeum, které osvětluje vývoj kosmických letů. OSTSEEBAD KARLSHAGEN – jemné písečné pláže. HERINGSDORF – lázeňské město s vyhledávaným slaným pramenem. Určitě si v některé z četných restaurací dáte smaženého herringa nebo jinou dobrou rybí specialitu. SEEBAD AHLBECK – hezké lázeňské městečko. SWINOUJSCIE – prohlídka přístavního města. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. DEN Návrat v ranních hodinách.

Termín: 5. 6. – 10. 6. 2019
Cena: 7 550,- / 7 200,- Kč


Doprava: autobus

Ubytování: hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování: snídaně. Večeře individuálně v restauracích (možnost rybích specialit).

V ceně je zahrnuto: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupné do jednotlivých objektů dle programu, cestovní pojištění

Cestovní pojištění: Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Nástupní místa: Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků. Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a Ústí nad Labem. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Zájezd najdete na stránkách CK HOŠKA TOUR