HORNÍ BAVORSKO NA KOLE

zájezd HOSKA TOUR
Podle řeky Inn a okolo jezera Chiemsee.
Pozvánka na projížďku nádhernou krajinou z části podle řeky Inn a okolo jezera Chiemsee. Délku trasy je možné přizpůsobit vlastním schopnostem, možnost výletu lodí na ostrov Herreninsel, kde dal bavorský král Ludvík II. postavit po vzoru francouzského Versaille zámek Herrenchiemsee, nebo na ostrov Fraueninsel. Čekají vás kvalitní, dobře značené nenáročné cyklostezky s minimálním převýšením. Na trase mnoho památek, krásná příroda a úchvatné jezero.

PROGRAM

1. DEN Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Přesun do Bavorska. Cyklotrasa INNRADWEG – Schärding – Braunau am Inn, celkem 50 km. Trasa s minimálním převýšením podle řeky Inn, asfalt a jemná šotolina. SCHÄRDING – barokní perla na řece Inn, krásné barevné fasády měšťanských domů. Historické uličky a malebná zákoutí. BRAUNAU AM INN – pamětní kámen proti válce a fašismu. Hezké barevné náměstí. Rodné město Adolfa Hitlera.
2. DEN Cyklotrasa INNRADWEG – Braunau am Inn – Altötting – Burgkirchen an den Alz – Burghausen, celkem 58 km. Trasa s minimálním převýšením podle řeky Inn a Alz, asfalt a jemná šotolina. ALTÖTTING – svatyně Evropy – srdce Bavorska. Toto malé město je známé svou „Gnadenkapelle“ (Milostná kaple nebo také Kaple zázračného obrazu), která je jednou z nejnavštěvovanějších svatyní v Německu. Kapucínský klášter, bazilika sv. Anny. BURGHAUSEN – nad městečkem leží rozsáhlý středověký hrad. Na hradě sídlí historické muzeum.
3. DEN Cyklotrasa KLOSTERWEG – Altenmarkt an der Alz – Priel, celkem 40 km. Trasa s minimálním převýšením. ALTENMARKT AN DER ALZ – upravené městečko, klášter Baumburg, poutní kostel sv. Wolfgang.
4. DEN Cyklotrasa: Chiemsee Rundweg, okruh okolo jezera, celkem 57 km. Okružní trasa s minimálním převýšením okolo jezera, asfalt a jemná šotolina. CHIEMSEE – jedno z největších bavorských jezer. HERRENINSEL (Mužský ostrov) – možnost výletu lodí a prohlídka slavného zámku Ludvíka II. Bavorského, který je obklopen pěknými zahradami. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do 22.00 hodin.

Termín: 11. 6. – 14. 6. 2020
Cena: 5 950,-/5 700,- Kč
Cena při včasném nákupu: 5 750,-/5 500,- Kč


Ubytování: penziony

Stravování: snídaně, polopenze za příplatek

Doprava: autobus

Váš průvodce: Jiří Tichý

Ubytování: 1x penzion v Braunau, 2x penzion u jezera Chiemsee, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 980,- Kč.

V ceně je zahrnuto: přeprava 3x ubytování 3x snídaně průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupné do jednotlivých objektů dle programu cestovní pojištění

Cestovní pojištění: Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Nástupní místa: Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků. Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Náchod. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Zájezd najdete na stránkách CK HOŠKA TOUR