PODÉL ŘEKY RHÓNY

zájezd HOSKA TOUR
Region Wallis lemuje 40 čtyřtisícovek.
Cyklostezka vás povede z hor údolím řeky Rhony s krásnou horskou kulisou kolem jezer a vodopádů, středověkými městečky k největšímu švýcarskému jezeru a nejkrásnějšímu městu na jeho břehu Montreux. Program je doplněn o návštěvu horského střediska Zermatt s majestátním Matterhornem.

PROGRAM

1. DEN Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Švýcarska.
2. DEN GRIMSELPASS 2164 m – panoramatický sjezd z horského průsmyku až na dno romantického údolí, které je pokladnicí walliské lidové architektury. Pokračování po pohodlné cyklostezce vedoucí převážně z kopce do Brig (cíl zkrácené etapy) nebo až do cíle etapy ve Vispu. Celkem 72 km (+240 m/-1750 m).
3. DEN LEUKERBAD 1450 m – z termálního lázeňského letoviska po silnici do údolí řeky Rhóny. Pokračování mezi vinohrady a ovocnými sady do Sionu, historického města s pozůstatky středověkého hradu (cíl zkrácené etapy). Pokračování údolím řeky Rhóny do cíle v Martigny. Celkem 65 km (+0/-890 m).
4. DEN WALLISKÉ ALPY – ZERMATT 1710 m – nejdříve musíte z Täsche vyjet do Zermattu (po vlastní ose nebo zubačkou), který leží na úpatí nejfotografovanější evropské hory – majestátního Matterhornu. Po silnici zpět do Täsche a přes Visp (cíl zkrácené etapy) a údolím řeky Rhóny do cíle v Sierre. Celkem 75 km (+240 m/-1150 m). Alternativně možnost výjezdu zubačkou na vyhlídku Gornergrat nabízející úchvatný přírodní amfiteátr s více než 35 vrcholy přesahujícími 4 000 m a rozlehlými ledovci. Vyhlídkový dvacetikilometrový sjezd na kolech zpět do Zermattu.
5. DEN FORCLAZ 1520 m sedlo na švýcarsko-francouzské hranici nedaleko masivu Mont Blanc. Sjezd do údolí řeky Rhóny a k Ženevskému jezeru přes Montreux do cíle ve Vevey. Celkem 69 km (+360 m /-1160 m). Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. DEN Návrat v ranních hodinách.

Termín: 9.7. – 14.7. 2020
Cena: 9 600,-/9 200,- Kč
Cena při včasném nákupu: 9 400,-/9 000,- Kč (platí do 1. 2. 2020)


Ubytování: apartmány

Stravování: snídaně

Doprava: autobus

Váš průvodce: Petr Gruss

Náročnost a informace o trasách: Náročnost lehká až středně těžká – základní trasy bez výrazného stoupání. Povrch je převážně asfaltový, místy šotolina. Jednotlivé trasy jsou v údolích vedeny po cykloturisticky značených cestách. Cyklotrasy jsou dobře značeny, prochází atraktivními horskými oblastmi. Místa jednotlivých startů jsou většinou ve vyšší nadmořské výšce než místa cílů. Autobus s vlekem bude na určených místech čekat pro případ, že by některý účastník měl zájem ukončit etapu dříve. Poslední den je etapa, kdy autobus bude celý den stát.

Ubytování: hostel v Sionu

Stravování: snídaně

V ceně je zahrnuto: přeprava 3x ubytování 3x snídaně průvodce povinné pojištění CK

V ceně není zahrnuto: večeře – 1 250,- Kč vstupné do jednotlivých objektů dle programu cestovní pojištění

Cestovní pojištění: Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Nástupní místa: Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků. Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu, Beroun, Plzeň a Rozvadov. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Zájezd najdete na stránkách CK HOŠKA TOUR