DRÁVSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd HOSKA TOUR
Z Dolomit ke korutanským jezerům.
Putování pod štíty vápencových Dolomit východním Tyrolskem ke korutanským jezerům. Dobře značená Drávská cyklostezka určitě nadchne všechny příznivce cykloturistiky. Kromě prvního dne, kdy je krajina trochu členitější, je trasa vedena po pohodlných asfaltových a šotolinových cestách rovinatým terénem. Na trase máte možnost odboček na různá zajímavá místa.

PROGRAM

1. DEN Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do italských Dolomit.
2. DEN Cyklotrasa Misurina 1756 m – Tre Croci – Cortina d´Ampezzo 1211 m – Toblach 1241 m, celkem 50 km. Zdatní účastníci mohou vyjet ještě na chatu Auronzo 2320 m, stoupání 7,5 km. Z Cortiny po trase zrušené železnice s tunely a mosty. Objíždí se skupina Cristallo, výhledy na Sextenerské Dolomity. MISURINA – kouzelné vysokohorské jezero ležící pod ostrými štíty Dolomit. CORTINA D´AMPEZZO – olympijské sportovní středisko obklopeno nádherným prstencem hor. Možnost výletu kabinkovou lanovkou do masivu Tofana (doporučujeme). TOBLACH – malebné lázeňské středisko.
3. DEN Cyklotrasa Toblach – Innichen – clo Itálie/Rakousko -Sillian 1103 m – Lienz 673 m, celkem 50 km. Trasa je vedena přímo pod ostrými štíty Lienzerských Dolomit. Do Lienzu se jede z kopce, pak po rovině. SILLIAN – možnost výletu kabinkovou lanovkou, panoramatické výhledy na Sextenské Dolomity, Lienzské a Kárnské Alpy. LIENZ – město na soutoku řek Dráva a Isel přímo pod Lienzerskými Dolomity. OBERDRAUBURG – turistické středisko pod hradem Hohenburg.
4. DEN Cyklotrasa Oberdrauburg – Greifenburg – Möllbrücke – Spittal – Kellerberg, 58 km. SPITTAL – zámek Porcia s arkádovým nádvořím s bohatou národopisnou expozicí, možnost výletu kabinkovou lanovkou na vrchol Goldecku 2142 m.
5. DEN Cyklotrasa Kellerberg – Villach – Rosegg – Velden – Maria Wörth, 52 km. VILLACH – z věže farního kostela výhled na město i okolní hory. ROSEGG – klasicistní zámek s přírodním parkem. V zámku je umístěno muzeum voskových figurín. WÖRTHERSEE – největší a nejnavštěvovanější průzračné korutanské jezero, možnost projížďky lodí po jezeře. MARIA WÖRTH – poloostrov s kaplí, možnost vykoupání. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. DEN Návrat v ranních hodinách.

Termín: 12. 8. – 17. 8. 2020
Cena: 8 650,-/8 250,- Kč
Cena při včasném nákupu: 8 450,-/8 050,- Kč


Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autobus

Ubytování: penziony, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování: snídaně formou bufetového stolu.

V ceně je zahrnuto: přeprava 3x ubytování 3x snídaně průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupné do jednotlivých objektů dle programu cestovní pojištění

Cestovní pojištění: Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Nástupní místa: Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků. Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu, Střední a Jižní Čechy. Klientům z Liberecka, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Zájezd najdete na stránkách CK HOŠKA TOUR