MURSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd HOSKA TOUR Od štýrského sýru k vínu.
Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska. Jede se po asfaltových nebo dobře zpevněných cyklostezkách, případně po málo frekventovaných silnicích.

PROGRAM

1. DEN Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun.
2. DEN Cyklotrasa údolím k prameni řeky Mur, zpět dolů do města St. Michal, celkem 45 km. Stoupání až k prameni řeky Mur není povinné. STICKLER HÜTTE 1750 m – chata s možností občerstvení pod pramenem řeky Mur. ST. MICHAEL – brána do jedinečného alpského horského světa mezi Katschbergem a Horními Taurami. Oblast je jedním z nejslunnějších regionů v Rakousku.
3. DEN Cyklotrasa St. Michael – Murau, celkem 58 km. Trasa vede podél řeky Mur horskou oblastí Lungau. TAMSWEG – historické jádro města, poutní kostelík. MURAU – historické jádro města, v zámku je muzeum hutnictví.
4. DEN Murau – Zeltweg, celkem 56 km. Podél řeky Mur do Unzmarktu, dál podle hradu Frauenburg. FRAUENBURG – již z dálky je vidět vysoká Judenburská městská věž. ZELTWEG – dějiště závodů Formule 1.
5. DEN Zeltweg – Oberaich. Celkem 68 km, možnost krácení. Přes Knittelfeld, St. Lorenzen a St. Michael stále údolím až do Leobenu a Oberaichu. LEOBEN – zde se vaří světově proslulé pivo Gösser – v blízkosti se nachází muzeum pivovarnictví Gösseum, kde vám během prohlídky nabídnou i ochutnávku piva. Hlavní náměstí, „obývací pokoj města” se středomořskou atmosférou, je největší terasovitou zahradou v Rakousku.
6. DEN Oberaich – Graz. Celkem 69 km, možnost krácení. V Brucku obrací řeka Mur svůj tok k jihu. Nejdříve vede cesta bezprostředně podél řeky, později po lehkém stoupání ve stinném lese přímým směrem do Grazu. BRUCK – nad městem zříceniny hradu. STÜBING – skanzen, stavby z celého Rakouska. Graz – hlavní město Štýrska. Futuristická architektura stojí přímo vedle středověkých domů, půvabných uliček, náměstí a romantických nádvoří; exkluzivní butiky se nacházejí vedle pestrobarevných farmářských trhů, kulturní a kulinářské pochoutky jsou na každém rohu a mezi spoustou zeleně. Nejlépe zachovalé středoevropské centrum nebylo bezpochyby zahrnuto do seznamu světového dědictví UNESCO náhodou.
7. DEN Graz – Mureck. Celkem 76 km, možnost krácení. Budete projíždět překrásnou krajinou především po málo frekventovaných silnicích a polních cestách mezi poli kukuřice a dýní. LEIBNITZ – pojedete vinicemi Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
8. DEN Návrat v ranních hodinách.

Termín: 23. 7. – 30. 7. 2019
Cena: 9 550,- / 9 100,- Kč


Doprava: autobus

Ubytování: penzion, hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 590,- Kč.

V ceně je zahrnuto: přeprava, 5x ubytování, 5x snídaně, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupné do jednotlivých objektů dle programu, cestovní pojištění

Cestovní pojištění: Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Nástupní místa: Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků. Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a České Budějovice. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Zájezd najdete na stránkách CK HOŠKA TOUR