PROVENCE - CYKLOZÁJEZD

zájezd INTERTRANS

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. (z Prahy v 16.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: kolem poledne příjezd do malebného městečka Uzés, odtud cykloturistika mezi vinicemi ke slavnému akvaduktu Pont du Gard a dále až na ubytování v blízkosti Avignonu, nocleh.
3. den: ráno krátký přejezd autobusem do Tarasconu. Následuje cykloturistika do Arles, kde je možná prohlídka města s antickou minulostí, kavárnou malíře Van Gogha či románským chrámem St. Trophime. Odpoledne cykloturistika do někdejšího města trubadúrů Les-Baux-de-Provence, ležícího na úpatí pohoří Les Alpilles. Zájemci mohou po ose dojet přes St. Rémy až do Avignonu, kde bude čekat náš autobus. Návrat busem na ubytování.
4. den: autobusem přejezd do oblasti pohoří Luberon. Z tajuplného Fontaine-Vaclause cykloturistika do Gordes, města na skalním ostrohu, jež proslavil romantický film „Dobrý ročník“. Zájemci mohou pokračovat až k opatství Sénanque či k okrovým skalám v Roussillonu. Dojezd autobusem do hotelu v oblasti Aix-en-Provence, ubytování, nocleh.
5. den: přejezd autobusem do oblasti Verdonského kaňonu a cykloturistika tímto pro cyklisty doslova kultovním místem. Den zakončíme v malebné provensálské vesničce Moustiers Ste. Marie. Podél levandulových polí návrat autobusem na hotel, nocleh.
6. den: přejezd do přístavního města Marseille, odtud cykloturistika panoramatickou cestou do Cassis, zde volný program, koupání či výlet lodí podél pobřeží. Zájemci mohou pokračovat na kole další „kultovní cestou“ Route-des-Crétes s výjimečnými vyhlídkami na Casiss a nedaleké pásmo Callanques. Večer přejezd do ČR.
7. den: příjezd do ČR do 15.00 hod.

Termín: 15.06. - 21.06.2020
Cena: 10 490,-


Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje: 3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč.

Fakultativně: 4x večeře + 2 300,- Kč.

Náročnost: střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu)

Délka tras: 25 - 70 km

Povrch: 100 % asfalt

Doporučený typ kola: trekkingová, ev. horská, ev. silniční na hrubší asfalt

Doporučená částka na vstupy: 30,- EUR

Sleva: 3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč

Zájezd najdete na stránkách INTERTRANS