SEVERNÍ DALMÁCIE - CYKLOZÁJEZD

zájezd INTERTRANS Program zájezdu
1. den:
odjezd z Plzně ve 20.00 hod. (z Prahy) přes České Budějovice. Tranzit Rakouskem a Slovinskem do Chorvatska.
2. den: ráno příjezd do oblasti Národního parku Plitvická jezera, jednoho z nejkrásnějších národních parků v Chorvatsku, s řadou vodopádů a průzračných jezer – prohlídka národního parku (za příplatek). Součástí návštěvy Plitvic je i plavba lodí po jezeře Kozjak. Ev. cykloturistika v oblasti. Vpodvečer příjezd na ubytování do Zatonu.
3. den: busem do sedla Prezid (v pohoří Jižní Velebit), cykloturistika přes klášter Manastir Krupa (možno zajet až k prameni řeky Krupa), dále přes Kaštel Žegarski, Berberi a Muškovci do Ob rovace. Po cestě romantické výhledy na kaňony řek Krupa a Zrmanja a Kudin most. Busem návrat na ubytování.
4. den: busem na ostrov Pag, ostrov soli, sýrů, jehněčího masa a krajky, do stejnojmenného městečka. Cykloturistika po ostrově, možnost koupání. V podvečer návrat busem na ubytování.
5. den: individuální program, odpočinek u moře. Ev. lodní výlet NP Kornati (za příplatek).
6. den: busem odjezd do oblasti Přírodního parku Jižního Velebitu, horská cykloturistika z oblasti Tulove Grede po hřebeni Velebitu k NP Paklenica a do letoviska Stari Grad. Odjezd busem zpět na ubytování.
7. den: cykloturistika kolem Ninské laguny s nádhernými písečnými plážemi, přes historické městečko Nin, kde se zachovaly zbytky římského chrámu a kde se nachází kostel sv. Kříže, který je nejmenší katedrálou na světě. Dále přes letovisko Vrsi a letovisko Ražanac zpět na ubytování. Po cestě možnost koupání.
8. den: busem do města Obrovac. Doporučujeme vyzkoušet kajaking (kajak pro 2 os.). v kaňonu řeky Zrmanja z Kaštel Žegarski (za příplatek). Nebo možnost cykloturistiky v oblasti Novigradského moře, ev. náročná cykloetapa v oblasti Přírodního parku Jižní Velebit. Návrat busem zpět na ubytování.
9. den: dopoledne cykloturistika v oblasti Zatonu, vyjížďka na ostrov Vir, ev. relaxace a koupání u moře. Odpoledne odjezd busem do Zadaru, prohlídka města. Vpodvečer rozloučení – zastávka na krásné vyhlídce Pariževačka glavica. Odjezd do ČR.
10. den: příjezd do ČR do 9.00 hod.

Termín: 24.05. - 02.06.2019
Cena:
Apartmán 4: 15 990,-
Apartmán 3: 14 820,-


Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 7 nocí v hotelovém komplexu Zaton – 2lůžkové (3, 4lůžk.) apartmány s příslušenstvím, 7x bohatou polopenzi formou bufetu (nápoje při večeři v ceně formou all inclusive – pivo, víno, nealko nápoje), pobytovou taxu, přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Ubytování: Zaton holiday resort (www.zaton.hr), se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí s bazény a vířivkami. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, WiFi zdarma.

Náročnost: střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu)

Délka tras: 30-70 km

Povrch: 80 % asfalt, 20 % nezpevněný povrch

Doporučený typ kola: horská, ev. trekkingová

Doporučená částka na vstupy: NP Plitvická jezera cca 130,- HRK (skupinové vstupné), Přírodní park Jižní Velebit cca 35,- HRK, lodní výlet Kornatské ostrovy (včetně oběda) cca 230,- HRK, kajaking na řece Zrmanja cca 280,- HRK.

Sleva: dítě do 12 let se dvěma dospělými na pokoji cena 7 800,- Kč

Zájezd najdete na stránkách INTERTRANS