SARDINIE

zájezd INTERTRANS

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odjezd z Plzně v 5.45 hod. (z Prahy 4.15 hod.), tranzit Německem, Rakouskem do Itálie. Večer příjezd do Livorna, noční trajekt na Sardinii (plavba cca 8 hod.).
2. den: ráno připlutí na Sardinii, vyhlídka Capo d‘ Orso, návštěva Santa Teresa di Gallura. Přejezd do přímořského letoviska Isola Rossa, ubytování, volno u moře.
3. den: cykloturistika z Isola Rossa do starobylého městečka Castelsardo, prohlídka. Koupání v krásné zátoce Baia Ostina nebo v Castelsardu. Možnost cykloturistiky až ke skále Roccia dell‘ Elefante. Návrat busem nebo po vlastní ose.
4. den: ráno busem do přístavu Porto Torres, trajektem přeprava i s kolem na ostrov Asinara (za příplatek), nazývaný také „sardinský Alcatraz“. Cykloturistika celým, dnes prakticky neobydleným, ostrovem mezi divokými oslíky s možností prohlídky některého z objektů, jenž sloužil až do roku 1997 jako vězení (1915–1918 i pro čsl. zajatce). Možnost koupání v některé z malebných a liduprázdných zátok. Pozdější návrat na ubytování.
5. den: odjezd do Tempio Pausania, cestou možnost krátké zastávky u Nuraghe Maiori. Cykloturistika korkovými háji přes měsíční údolí Valle della Luna s bizarními žulovými tvary do městečka Trinita d‘Agultu. Nádherný výhled na pobřeží a sjezd do Isola Rossy. Třešničkou na dortu pro zdatnější cyklisty bude výjezd z Tempio Pausania do pohoří Monte Limbara a zdolání vrcholu Punta Balistreri (1362 m).
6. den: busem do přístavu Palau, trajektem na ostrov La Maddalena (za příplatek), cykloturistika po NP Arcipelago di La Maddalena, kde uvidíte nádherné přírodní scenérie. Možnost koupání na často téměř opuštěných plážích s malebnými zákoutími. Přejezd na ostrov Caprera, kde se nachází památník Giuseppe Garibaldiho. Event. lodní výlet (bez kol) v NP Arcipelago di La Maddalena (za příplatek) s obědem a koupáním na nejkrásnějších plážích sardského „Karibiku“.
7. den: volno u moře, individuálně možnost cyklovýletu do oblasti Costa Paradiso s koupáním na opuštěných plážích. Večer výlet autobusem do městečka Castelsardo, návrat v pozdních večerních hodinách.
8. den: cykloturistika „Smaragdovým pobřežím – Costa Smeralda“ z luxusního přístavního městečka Porto Cervo přes vyhlídku Capo d’Orso do Palau. Koupání v Baia Sardinia.
9. den: cykloturistika z Isola Rossy přes nížinu u Badesi k písečným dunám a do lázní Casteldoria. V řece možnost koupání v horkých pramenech s léčivým bahnem.
10. den: ráno odjezd z letoviska Isola Rossa do přístavu, denní trajekt do Livorna (plavba 6,5 hod.), přejezd do ČR.
11. den: předpokládaný příjezd do ČR do 10.00 hod.

Termín: 04.09. - 14.09.2020
Cena:
Obs. 4: 11 840,-
Obs. 3: 11 990,-
Obs. 2: 12 920,-


Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 8 nocí v apartmánech, 2x trajekt, povlečení, závěrečný úklid, přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje: lůžko ve 4lůžk. kajutě + 590,- Kč/os./1 cesta.

Ubytování:
v přímořském letovisku Isola Rossa
A: v AP4 (dvě oddělené ložnice, obýv. pokoj s kuchyňským koutem, příslušenství) při 4 os.
B: v AP3/4 (ložnice, obýv. pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, příslušenství) při 3 os.
C: v AP2 (ložnice, obýv. pokoj s kuchyňským koutem, příslušenství) při 2 os.

Náročnost: střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu).

Délka tras: 40 – 75 km.

Povrch: asfalt 95 %, nezpevněný povrch 5 %.

Doporučený typ kola: trekkingová, event. horská.

Doporučená částka na vstupy: 50,- EUR.

Sleva: – 4. osoba ubytovaná v AP3/4 – sleva – 2 500,- Kč/os.

Zájezd najdete na stránkách INTERTRANS