BRETAŇ - CYKLOZÁJEZD

zájezd INTERTRANS Program zájezdu
1. den:
odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: příjezd do Francie. Krátká zastávka v malebném městečku Vitré s křivolakými uličkami, hrázděnými domy a středověkým hradem. Přejezd k Atlantiku, do oblasti Morbihanského zálivu. Nocleh.
3. den: cykloturistika z přístavního městečka Auray, kolem pobřeží polostrova Quiberon až do Carnacu, lokality proslulé největším nalezištěm pravěkých menhirů na světě. Nocleh.
4. den: cykloturistika v oblasti Morbihanského zálivu do Locmariaquer, odtud přejezd lodí do Port Navalo (za příplatek), dále cykloturistika do Port Guilvin a přívozem přejezd přes záliv do vesničky Montsarrac (za příplatek) až do Vannes, města proslaveného Dumasovými Třemi mušketýry. Nocleh.
5. den: přejezd busem k divokému mysu Pointe du Raz. Zastávka v opevněném rybářském přístavu Concarneau. Cykloturistika po pobřeží přes rybářské městečko Douarnenez až do historického Locronanu. Nocleh.
6. den: přejezd busem do St. Malo, impozantního přístavu s korzárskou minulostí. Cykloturistika ze St. Malo podél řeky Rance do Dinanu. Nocleh.
7. den: cykloturistika podél řeky Rance přes mondénní letovisko Dinard, dále v oblasti Smaragdového pobřeží, kolem středověké pevnosti Fort La Latte a mysu Cap Frehel s majestátním majákem. Nocleh.
8. den: cykloturistika ze St. Malo podél přímořského pobřeží na výběžek Pointe du Grouin s krásnou vyhlídkou. Dále přes rybářský přístav Cancale, který se proslavil delikatesními ústřicemi a škeblemi, až k slavnému poutnímu klášteru Mont St. Michel (UNESCO). Nocleh.
9. den: v ranních hodinách odjezd přes Rouen, krátká zastávka v historickém centru města. Tranzit Francií a Německem.
10. den: příjezd do ČR do 8.00 hod.

Termín: 22.06. - 01.07.2018
Cena: 17 830,-

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 7 nocí se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Náročnost: střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu)

Délka tras: 40 - 90 km

Povrch: asfalt 80 %, nezpevněný povrch 20 %

Doporučený typ kola: trekkingová, ev. horská

Doporučená částka na vstupy: 40,- EUR

Zájezd najdete na stránkách INTERTRANS