KATALÁNSKO - CYKLOZÁJEZD

zájezd INTERTRANS

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odjezd z Plzně v 10.30 hod. (z Prahy 9.00 hod.), tranzit Německem a Francií.
2. den: dopoledne příjezd do letoviska Calella, individuální program, odpoledne ubytování.
3. den: dopoledne cykloturistika v okolí Calelly, ev. individuální program. Odpoledne fakultativně výlet do Barcelony (za příplatek) završený nočním představením Magické fontány na Španělském náměstí.
4. den: cykloturistika z letoviska Calella přes letoviska Pineda de Mar, Santa Susana, Malgrat de Mar až do Tossa de Mar. Cestou možnost návštěvy botanických zahrad, koupání nebo zdolání zříceniny St. Joan v Blanes.
5. den: cykloetapa ve vinařské oblasti Peralada, přes Mollet de Peralada, Garriquella, Vilajuiga, Sant Pere de Rodes, do El Port de la Selva, kde se nachází klášter Sant Pere de Rodes, odkud jsou nádherné výhledy do okolí. V závěru dne návštěva vinařství Empordalia (degustace a nákup vín, olivového oleje a produktů z oblasti Empordá). Návrat busem na ubytování.
6. den: celodenní trekking v Pyrenejích, výjezd zubačkou (za příplatek) do Vall de Nuria (1967 m) a pěší výstup na Pic de la Fossa del Gegant (2801 m) s nádhernými výhledy. Návrat busem na ubytování. Alternativně celodenní volno u moře.
7. den: cykloturistika v oblasti Púbol, přes Pals, El Montgrí, až do přímořského letoviska l´Estartit. V městečku Púbol možnost prohlídky sídla manželky Salvadora Dalího Galy. Dále cykloturistika až do historického městečka Pals, zde možnost koupání. Návrat busem na ubytování.
8. den: cykloturistika po stopách bývalé úzkokolejky „Ruta del carrilet“ přes historické město Girona až na pobřeží do Sant Feliu de Guíxols, kde se nachází jeden z nejznámějších klášterů. Na závěr etapy koupání v moři. Návrat busem na ubytování.
9. den: volný program u moře. Vpodvečer odjezd do ČR.
10. den: příjezd do ČR do 15.00 hod.

Termín: 21.08. - 30.08.2020
Cena: 15 990,-


Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 7 nocí s polopenzí v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), pobytovou taxu, přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Náročnost: střední (lze zvolit lehčí variantu)

Délka tras: 40 - 80 km

Povrch: 75 % asfalt, 25 % nezpevněný povrch

Doporučený typ kola: trekkingová, ev. horská

Doporučená částka na vstupy: 60,- EUR

Sleva: 3., 4. dosp. os. na přistýlce – sleva 1 110,- Kč, 1. dítě do 12 let na přistýlce – sleva 5 550,- Kč, 2. dítě na přistýlce – sleva 2 780,- Kč.

Zájezd najdete na stránkách INTERTRANS