Nejkrásnější údolní cyklostezky Dolomit a Jižního Tyrolska

ITÁLIE - JIŽNÍ TYROLSKO - termín 04.07. - 09.07. 2018 (odjezd z ČR ve středu ráno a návrat z neděle na pondělí, 4 dny cyklistiky/4 dny ubytování s polopenzí), čtvrtek a pátek 05.07. a 06.07. 2018 jsou státní svátky - dny pracovního volna, pouze 1 den dovolené na středu 04.07. 2018.

zájezd ck KOPŘIVA TURIST
Na kole se projedeme údolími – Eisacktal, Pustertal, Tauferertal a Ahrntal, Val di Landro. Navštívíme historická města Brixen, Sterzing, Bruneck, Bolzano. Pojedeme po zrušených železničních tratích, po nově vybudovaných cyklostezkách a cyklotrasách, užijeme nádherné výhledy a panoramata na Alpy a Dolomity. Na účastníky čeká nenáročná cyklistika – hvězdicové výlety převážně po rovině nebo z kopce s případnými krátkými nenáročnými výjezdy. Základní denní délka jednotlivých etap činí 40 až 60 km a s podporou autobusu jedoucím za cyklisty je možné etapy libovolně zkrátit. Zdatní jedinci si budou moci přidat kilometry v přilehlých kopcích (např.výjezd na Kronplatz, výjezdy k horským chatám a průsmykům atd.).

Program zájezdu:
1. den:
ranní odjezd z ČR (odjezdová místo Praha a dále možná místa po trase na České Budějovice nebo Plzeň) a denní přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Příjezd k hotelu, ubytování a večeře. Odjezdová místa z Prahy a dalších míst budou upřesněna.
2. den: autobusem na Brenner a odtud na kole po nové cyklostezce, částečně po zrušené železniční trati přes Sterzing (prohlídka nádherného historického centra), projedeme a navštívíme rozsáhlou pevnost Franzensfeste, neunikne nám věhlasný klášter v Neustifftu s možností ochutnávky místních specialit a místního vína. Cyklistický den můžeme ukončit v historickém „Havlíčkově“ Brixenu. Havlíček byl zde sice ve vyhnanství, ale skvělé klima jeho nemocné ženě i jemu v podstatě prodloužilo život. Návrat autobusem na hotel, zdatnější mohou přes Elvas a Natz na kole.
3. den: na kole přejedeme po náhorní rovině přes Natz, Elvas a sjedeme do Brixenu a dále po cyklostezce kolem řeky Eisack přes malebný Klausen a dále údolím jablek a vína se starými obrannými hrady do historického Bolzana (možná prohlídka). Před Bolzanem možnost výjezdu lanovkou na Bauernkohlern s výhledy (jízdenka není v ceně). Z Bolzana návrat autobusem na hotel.
4. den: autobusem přejedeme do Sand in Taufers – prohlídka hradu (vstupné není v ceně), pro zájemce možný výjezd lanovkou na Speikboden a po cyklostezce do Brunecku (prohlídka historického centra) a přes Kiens s barokním hradem Ehrenburg, kolem řeky Riens do Muhlbachu a Schabsu. Výjezd na hotel autobusem nebo na kole.
5. den: autobusem přejedeme k jezeru Durrensee (nedaleko Cortiny), odtud údolím řeky Riens přes Toblach a po Pustertálské cyklostezce do Brunecku. Zde ukončíme náš zájezd u Aquareny Cron4. Možnost koupání. Večer odjezd přes Rakousko a Německo do ČR.
6. den: v nočních až ranních hodinách návrat do odjezdového místa v ČR..

Termín: 04.07. – 09.07. 2018
Cena: 7.900,- Kč

V ceně je: autobusová doprava komfortním busem zahraniční výroby vč. přepravy kola (zaplachtovaný přívěs s držáky na kola), ubytování, polopenze, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

V hotelu je možné popíjet v příjemné klubovně nebo baru nebo na terase vlastní nápoje a používat hotelové sklo. Majitelé hotelu také nabízejí možnost si u nich objednat víno, točené pivo, expresso, nealkoholické nápoje…., ale není to podmínkou k posezení. Večerní zábava není omezena žádnou hodinou, jak bar tak i klubovna je plně k dispozici účastníkům zájezdu. Kromě těchto prostor je dále k dispozici velký konferenční sál a garáž, k případnému uskladnění kol.

Povrch: asfalt a zpevněný povrch, mimo možných MTB výjezdů na okolní kopce.

Obtížnost: 1-2, kvalitní asfaltové a zpevněné cyklostezky, které zvládne každý cykloturista. Pro milovníky horských kol a volných terénů (MTB) možnost vlastního programu – mnoho skvělých tras s výjezdem do přírody přímo od hotelu Waldesruh. Doporučené trasy na místě. Možnost změny cyklistického programu z důvodu povětrnostních podmínek vyhrazena.

CK KOPŘIVA TURIST s.r.o. je řádně pojištěna proti úpadku u ČPP,a.s., žádné další pojištění není v zahrnuto v ceně.

Přihlásit na zájezd se můžete na našem mailu: koprtur@iol.cz nebo telefonu 603 454 052 nebo 222 719 279. Počet míst omezen počtem míst na přepravu kol na přívěsu.
Zájezd najdete na stránkách CK KOPŘIVA


zájezd ck KOPŘIVA TURIST
zájezd ck KOPŘIVA TURIST
zájezd ck KOPŘIVA TURIST
zájezd ck KOPŘIVA TURIST