TAIWAN NA KOLE (ROZŠÍŘENÍ)

zájezd KUDRNA Taiwan, ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky, z něhož pochází 90% produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem. Proto ho s námi pojeďte poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a ochutnejte speciality místní kuchyně. Během našeho zájezdu projedeme na pohodlných trekingových kolech východní část ostrova – od rušného velkoměsta Taipei, přes chladivý NP Yangmingshan, podél divokého východního pobřeží až po tropický jih. Nezapomeneme se vydat i do nejvyšších hor ostrova a na vulkanický ostrov Ludao v Pacifiku. Samozřejmostí jsou pestrobarevné chrámy, milí lidé a každý den ochutnáme vyhlášenou taiwanskou kuchyni. Pojeďte poznávat krásy Taiwanu společně s mnoha dalšími taiwanskými cyklisty, kteří každý podzim vyráží s větrem v zádech na cestu kolem celého ostrova. (viz zájezd č. 220469-1)

PROGRAM

1.–2. Přílet do TAIPEI. Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta - klasický Konfuciův chrám a neustále rušný taoistický chrám Longshan. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa - TAIPEI 101 i Sloní hory. Po prohlídce města si unavené nohy i tělo “osvěžíme” v horkých pramenech XINBEITOU a na závěr ochutnáme mnoho kulinářských specialit na proslulých nočních trzích.
3. Poprvé v sedle kola! Po nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách Taiwanu lehce projedeme moderní Taipei, vystoupáme na vrcholky blízkého národního parku YANGMINGSHAN. Odpoledne nás čeká návštěva pískovcových útesů YELIOU a na závěr živé přístavní město KEELUNG.
4. Z Keelungu vystoupáme do pobřežních hor až do historického města JUIFEN a projdeme se jeho úzkými uličkami. S výhledy na oceán hluboko pod námi přejedeme do starého japonského města JINGUASHI známého těžbou zlata. Následuje přejezd k vodopádům SHIFEN a do městečka Pingxi.
5. Ranní přejezd sytě zelených kopců do městečka PINGLIN, centra malebné oblasti uprostřed hor známá pěstováním čaje Pouchong a skvělými cyklostezkami. Dopoledne se projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat dlouhý sjezd k vodopádu WUFENGCHI a do lázeňského města JIAOSHI.
6. Dopoledne přejedeme planinou Lanyang a okolo města Yilan až do malebné rybářské vesničky NANFANGAO. Odpoledne se přesuneme vlakem do města Xincheng a opět na kole až k útesům CINGSHUI, padajících z výšky 1.000 m kolmo do oceánu.
7. V dopoledních hodinách se přesuneme automobilem do nejvýše položeného silničního sedla na Taiwanu, WULING (3.275 m). Po jednoduchém výstupu na 3.416 m vysoký vrchol Hehuanshan na nás bude čekat 70 km dlouhý sjezd až na okraj soutěsky Taroko, do osady Tianhsiang. Na závěr spočineme v 45 °C horkých přírodních pramenech WENSHAN.
8. Celodenní poznávání soutěsky TAROKO – největší turistické atrakce Taiwanu, památky UNESCO a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Kolmé útesy vysoké až 2.000 m, tunely ve skalách, divoká řeka tekoucí soutěskou a nespočetně mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat jak na kole, tak i pěšky. Odpoledne následuje přejezd podél dlouhé pláže CHIHSINGTAN do města HUALIEN.
9.–11. Putování podél VÝCHODNÍHO POBŘEŽÍ mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě osídlenému západnímu pobřeží nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán, malebné rybářské vesničky a také úrodné údolí mezi pobřežními horami, které na závěr překročíme.
12.–13. Trajektem na vulkanický ostrov LUDAO (Green Island). Během dvou dnů cykloputování po ostrově spatříme úžasné lávové útesy, navštívíme starou věznici a Muzeum lidských práv, vykoupeme se v křišťálově čistém oceánu a budeme pozorovat miliony hvězd během odpočinku v horkém prameni Zhaori. Jednom ze tří slanovodních horkých pramenů na světě! Ostrov Ludao bude jedním z nejsilnějších zážitků z Taiwanu!
14. TAIMALI, několik kilometrů dlouhá písečná pláž, jako stvořená pro pozorování východu slunce nad oceánem. Pokračujeme dále na jih podél málo známého pobřeží ALANGYI a přes zelené hory a stepi v okolí vesnice SHUHAI. Noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu.
15. Poslední den putování na kolech okolo ostrova navštívíme písečné duny CHIUPENG, korálové útesy JIALESHUI a podél divokého pobřezí národního parku Kenting doputujeme až na nejjižnější bod Taiwanu, mys ELUANBI, odkud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho putování.
16.–17. Národní park KENTING. Po několika dnech na kolech na nás čeká relaxace a koupání v korálovém moři. Tyrkysově zbarvené vody oceánu, dlouhé písečné pláže a svěže zelené hory jihu ostrova. Druhý den odpoledne krátká návštěva druhého největšího ostrova Taiwanu, KAOHSIUNG a přesun do města Chiayi, kde strávíme noc.
18. Světoznámou ALISHANSKOU ÚZKOKOLEJKOU postavenou Japonci se přesuneme do hor centrálního Taiwanu. Zastavíme v malebné vesnici FENCHIHU. Poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejzachovalejších bambusových lesů na ostrově, čajové plantáže a na závěr ochutnáme i vyhlášený „lunchbox“. V odpoledních hodinách se přesuneme na noc do oblasti Alishan, kde strávíme noc.
19. ALISHAN, horská stanice obklopená tisíciletými cypřiši. Brzy ráno vyjedeme vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat východ slunce nad čtyřtisícovými horami. Pěšky pak prozkoumáme cypřišový prales, magnóliové zahrady a malebné chrámy v okolí. Odpoledne následuje přejezd dechberoucí vysokohorskou silnicí přes národní park YUSHAN k jezeru Slunce a Měsíce.
20.–21. Jednodenní, 30 km dlouhý výlet na kolech okolo JEZERA SLUNCE A MĚSÍCE obklopeného překrásnou přírodou, ohromujícími chrámy a vysokými horami. Druhý den se přesuneme vysokorychlostní železnicí zpět do Taipei a ve večerních hodinách zpět do ČR.

Termíny: 20.3.2020 – 9.4.2020
Cena: 45 900 Kč
Záloha: 18 400 Kč


Délka: 21 dnů

Náročnost: 3

Doprava: letecky, na místě doprovodné vozidlo

Stravování: snídaně

Ubytování: hostel, hotel, penzion

Nástupní místa: Taipei

Cena zahrnuje: zapůjčení kvalitního trekového kola, doprovodné vozidlo (pro případ nehody, únavy, na zavazadla) po celé cyklotrase, veškerou společnou dopravu na místě vč. jízdy vysokorychlostním vlakem THSR, 3x hostel, 12x hotel, 5x penzion (podrobnější info v "nejčastějších dotazech"), snídaně, vstupy v rámci programu, průvodce, pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: letenku v ceně od 22.000 Kč včetně tax

Váš průvodce: Hájek Martin

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA