APENINY MTB

zájezd KUDRNA Patříte mezi ortodoxní vyznavače jízdy na horském kole, nebaví vás už bajkparky a rádi objevujete přírodní horské traily? Pak právě Apeniny vyplní vaše představy na maximum! Co odlišuje Apeniny od Alp, je přístup místních k tomu, co nazývají MTB trasami. Liduprázdné hory, krávy a koně pasoucí se svobodně na hřebenech, hluboká údolí, jezera, dech beroucí výhledy a kilometry singletrailů a kozích stezek vám zajistí neopakovatelný zážitek. Sedm etap, sedm rozmanitých putování přímo srdcem národních parků Monti Sibillini, Monti della Laga a Gran Sasso. Vše v jednom balíku společně se starobylými městečky a historií „prosáklou“ krajinou, ochutnávkou italských specialit a typickou italskou pohodou. Nocovat budeme ve dvou kempech a na italské biofarmě přímo v srdci hor, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyjíždět na jednotlivé etapy.
Jedeme společně se zájezdem Apeniny turisticky, můžete tedy přibalit partera/ku či kamarády jiných zájmů a po programu se setkávat s novými zážitky ve společném kempu.

PROGRAM

1. - 2. den V sobotu odpoledne odjedeme z Brna a ráno procitneme u azurově modrého Lago di Fiastra, kde strávíme dvě noci v kempu přímo u jezera. Úvodní „zahřívací“ etapa nás zavede do jižní části NP MONTI SIBILLINI. Během dne si užijeme nezapomenutelné výhledy na okolní vrcholy Monte Bove Nord (2.112 m), Monte Rotondo (2.012 m), Pizzo Tre Vescovi (2.092 m) a vyzkoušíme všechny druhy terénů. Naše bajkové umění prověří strmá šotolinová stoupání a sjezdy, technické singletraily i lesní a luční pěšiny vyšlapané dobytkem. Odměnou za celodenní námahu bude osvěžující koupání v blankytně modrém Lago di Fiastra. (- 50 km, ^ 1.970m, ˇ 1970 m).
3. den Druhou etapu odstartujeme opět z kempu u Lago di Fiastra stoupáním na hřebeny obklopující jezero z jeho severní strany. Prověří naši vytrvalost v dlouhých stoupáních na Poggio della Pagnotta (1.148 m) a Monte Fiegni (1.323 m). Budeme mít také možnost vyzkoušet svoje bajkové dovednosti na těžkých technických lesních trailech a odměníme se prvními kulinářskými zážitky italské kuchyně u Lago di Caccamo. (- 45 km, ^ 2240 m, ˇ 2240 m).
4. den Další z objevných cest v NP Monti Sibillini začíná ve vesničce Foce. Zavede nás do nejvyšších partií této části Apenin. Po úbočí Monte Sibilla (2.173 m) a lesních trailech dalších vrcholů se dostaneme až na majestátní Piano Grande, na kterém uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Přejezdem náhorní plošiny a následným sjezdem loukami mezi dobytkem se dostaneme až na místo našeho dalšího nocoviště na italské biofarmě v Accumoli, kde strávíme další dvě noci. (- 62 km, ^ 2.000m, ˇ 2.380 m). Zde se necháme pozvat na společnou italskou večeři a ochutnáme i produkty ze zdejší biofarmy.
5. den Poslední cykloetapu v NP MONTI SIBILLINI odstartujeme z farmy dlouhým stoupáním až na Piano Grande. My si na našich „kovových ořích“ vyšlápneme na pomyslnou korunu obklopující planinu. S krásnými výhledy na kvetoucí pole, skrze pastviny plné koní a krav pojedeme po nekonečných stezkách až na nejvyšší bod etapy Poggio di Crocce (1.833). Odtud nás čeká technický kamenitý singletrail po úbočích hor (- 60 km, ^ 2.500m, ˇ 2.500 m).
6. - 9. den Na poslední tři dny bajkování ve středu Itálie se přesuneme do NP GRAN SASSO. Tam budeme tři dny brázdit po úbočích nejvyšší části Apenin. Tři dny, tři naprosto odlišné etapy plné překvapení! Vystoupáme do závratných výšek, navštívíme slavné a s Musolinim často spojované Campo Imperatore, užijeme si výhledy na Corno Grande (2.912 m) a Monte Camicia (2.564 m) a vychutnáme si nekonečné sjezdy kozími stezkami. Celý zájezd zakončíme koupáním v moři a pak už se plni nových zážitků vydáme vstříc našim domovům. 1. etapa (- 65 km, ^ 2000 m, ˇ 3100 m), 2. etapa (- 40 km, ^ 1.008 m, ˇ 1.916 m), 3. etapa (- 28 km, ^ 911 m, ˇ 911 m).

Termíny: 22. 8. - 30. 8. 2020
Cena: 13 500 Kč


Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
6x ubytování (4x v kempu, 2x u farmy)
kudrnovskou polopenzi včetně místní večeře na farmě
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK
jonťák na každou etapu
Chimpanzee pišingr

Ubytování: Ubytujeme se 4x kempu a 2x v blízkosti italské farmy. Vždy budeme nocovat ve vlastních stanech a spacácích. Pokud vlastní vybavení na kempování nemáte, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny. Na farmě je fakultativně možné zajistit i ubytování v nových mobilhomech (za příplatek 10 EUR / os. / noce ve 4 - 5 lůžkovém mobilhomu).

Strava: Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. První společná večeře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 8. den zájezdu. Na italské farmě si dopřejeme také večeři z místních zdrojů, s ochutnávkou typických místních produktů. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava: Doprava na zájezdu je realizována zájezdovým autobusem, v němž budeme cestovat společně s turistickou skupinou. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA