TOSKÁNSKO NA KOLE

zájezd KUDRNA krajem středověkých měst, renesančních památek, klášterů a vinic

Toskánsko odhaluje zrakům návštěvníků charakteristické scenérie italské krajiny známé z renesančních pláten, stejně jako z televizních cestopisů. Nezaměnitelný ráz zdejší krajině vtiskla středověká města na pahorcích, mohutné kláštery, stromořadí štíhlých cypřišů, vinice a olivové háje i zemědělské usedlosti nenásilně zasazené do krajiny. Oblast je známá z šera minulosti tajemným národem Etrusků. Co však z tohoto kraje činí těžiště kultury celé Evropy, je období renesance. Cyklistika je ideální pro poznání všech koutů Toskánska z hlediska historie i přírody, která je v jarním období ještě příjemně svěží a pestrobarevná. Budeme jezdit převážně po málo frekventovaných asfaltových silničkách, minimálně po šotolině, většinou s možností setkat se s autobusem v průběhu dne. Délku denních etap v kopcovitém terénu je možno volit od 50 do 90 km.K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů. Cyklistický program si zpestříme koupáním na Elbě.

PROGRAM

1. - 2. Z Brna přes Rakousko do Itálie. Ranní procitnutí v opěvované FLORENCII  - nekorunované královně Toskánska. Projdeme se přes most Ponte Vecchio, kolem radnice a sochy Davida, podíváme se na slavný dóm Santa Maria del Fiore a baptisterium. Úvodní cykloetapu podnikneme v okolí  SAN GIMIGNANO  - nejnavštěvovanější vesnice Itále s nezaměnitelnou siluetou svých věží (40 - 60 km).
3. - 4. Cyklistika v oblasti CHIANTI – kraji proslulých vinic a městeček na kopcích. Oslní nás opevněná RADDA a etruská CASTELLINA spojené malými silničkami i historické město SIENA  s působivou středověkou atmosférou (50 - 90 km), kde také na 2 noci zakempujeme. Další den vyrazíme k opevněnému městečku Monteriggioni, které bývalo součástí opevnění Sieny (30 km), nebo si dáme okruh vinicemi Chianti k hradu Castello di Brólio (50 km).
5. - 7. Cyklistika v oblasti CRETE SENESI – řídce osídlená krajina klášterů s největším na kopci Monte Oliveto (90 km). Do sbírky doplníme typická toskánská města Montepulciano, Pienza  a Montalcino, včetně návštěvy zdejších vinic a sklepů (55 - 75 km).
8. Výzvou pro nás bude vyhaslá sopka Monte Amiata – dominanta bukolické krajiny korunované středověkými hrady (30 - 75 km). Přes úpatí sopky se přehoupneme do nejjižnějšího Toskánska - užijeme si dlouhých sjezdů a koupání v sirných pramenech v SATURNII (50 km). Večer přejedeme na ELBU, kde si užijeme také koupání a moře.
9. - 12. ELBA - projížďky ostrovem vinic a krásných pláží. Hlavní město PORTOFERRAIO a Napoleonova vila i vězení, letoviska Porto Azzurro a Marciana Marina. Výšlap k Napoleonovu prameni v pohoří MONTE CAPANNE nebo kolem magnetické hory Monte Calamita (délka etap každému dle libosti). Dostatek času bude i na koupání a plážovou pohodu. Poté opět večerní trajekt na pevninu a podvečerní návrat do ČR.

Termín: 30.5.2018 – 10.6.2018
Cena: 14 500 Kč
Záloha: 5 800 Kč


Délka: 12 dnů

Náročnost: 2-3

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: kemp

Nástupní místa: Brno  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, trajekt na Elbu a zpět, 9x kemp, polopenzi, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, průvodce a 2x pišingr Chimpanzee

Doporučený typ kola: trekové, silniční

Povrch: 95% asfalt, 5% šotolina